Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Търговски център за сови "Айлопс"

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Търговски център за сови "Айлопс"   Пет Авг 26, 2011 8:49 am

Изберете птицата, чрез която ще извършвате комуникацията си.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Елизабет Ридъл

ПисанеЗаглавие: Re: Търговски център за сови "Айлопс"   Нед Авг 28, 2011 5:53 pm

Не оставаше още много. Кога свършихме и кога започваме? Имах чувството, че всичко се бе завъртяло около мен така бързо, че не можех да проследя движенията му. Сякаш беше пумпал. Не можех да го спра. Можех само да стоя отстрани и да гледам различните му шарки и как те се въртят забързано. Тази ваканция наистина ми се стори, че е по-малка от предишната. Дните - същите, слънцето - все по-горещо с всеки изминал ден, но... нещо в мен препускаше. Постоянно. Това понякога беше добре. Наистина не исках някои моменти да се проточват, като лекциите на чичо ми, ала попринцип предпочитах времето да върви по-бавно. Да имам време да поспра, да се огледам и да реша на къде да отида.
Днес слънцето отново не жалеше и затова реших да излезна по-късно. Когато това време настъпи се зачудих на къде да тръгна. През останалото или миналото време от ваканцията програмата ми бе горе-долу следната: ставане - закуска - книга - навън - вечеря - навън - навън - навън - четири и половина - лекции. Дните не се различаваха много един от друг. И затова ми бе толкова... монотонно.
Реших, че е време да си потърся нова сова. Няма да споменавам какво стана с предишната, защото картинката не бе красива. И в моя защита ще кажа, че съм нямала нищо общо! Все пак не аз, а тя не гледа къде лети. Трябваше ми някоя по... ориентирана.
Вижте профила на потребителя
Valarie Lestrange

ПисанеЗаглавие: Re: Търговски център за сови "Айлопс"   Нед Авг 28, 2011 6:08 pm

Дните ми минаваха адски бавно,не ми се нравеше да стоя при леля цяло лято,бе ми прекалено досадно нейното присъствие. Гледаше ме все едно бях адско изчадие,все едно бях Белатрикс,а не дъщеря й. По някой път ми се щеше да не ме сравняват с нея,а по някой път се гордеех че съм нейна дъщеря. Годините ми в Хогуортс минаваха бързо,но и трудно защото всеки странеше от мен,а си бе трудно да нямаш никого в такова голямо училище. Бе време да замина за Лондон,по-точно да посетя Диагон-али,понеже имах нужда от доста нови неща,като сови например. Брайс,миналата ми сова вече не бе сред живите,защото отново,леля бе решила че през нощта я е наблюдавала и за малко не я убила. Мъгълска простота..
Облякох униформата си,носех я с голяма гордост,въпреки че ми бе странно когато разбрах че татко е бил Грифиндорец,а мама Слидеринка. Когато стигнах до магазина за сови,внимателно започнах да разглеждам докато погледа ми не срещна познато лице,бях виждала това момиче преди,знаех че е по-горен курс,но никога не я бях заговаряла,знаех само че се казва Елизабет.
- Здравей.. ти си Елизабет,нали? - попитах,а след това се усмихнах леко :
- Съжалявам че така се натрапвам,но ми е прекалено скучно да разглеждам някакви птици сама.. Между другото аз съм Валъри. Валъри Лестранж. - допълних малко след това,усмихнах се.

П.П - (rofl) (rofl) неориентирана сова
Елизабет Ридъл

ПисанеЗаглавие: Re: Търговски център за сови "Айлопс"   Нед Авг 28, 2011 6:25 pm

Някои от совите тук ми се струваха леко страховити. Като тази, която ме беше зяпнала сега. Зад клетката си изглеждаше съвсем не на място. А и видът й бе странен. Дивите й очи съвсем не съвпадаха с пропорциите на тялото й. И все пак ми бяха толкова интересни, че ми се прииска на минутата да извадя скицника с моливите. Преди ходех на уроци по рисуване. Но тогава започнаха да ме подучват и аз се отказах. Не мисля, че трябва да ти казват как да рисуваш. Все пак всеки го прави различно. Това е нещо като... отпечатък на твоите мисли, чувства, желания... не зелено върху кафяво, подпис и край! Моите рисунки бяха странни според повечето хора, защото бяха напълно откачени. И признавам, понякога и аз ги смятах за такива, опитвайки се да ги видя от нечия друга перспектива, но после се сещах за детайлите, които значеха толкова много за мен и бяха там не случайно. Като тази сова например. Сега тя ме вдъхнови и като се прибера сигурно ще се опитам да я нарисувам. Очите й щях да направя три пъти колкото цялото тяло. Големи и любопитни.
Както стоях така, загледана в птицата, при мен дойде едно момиче, което ми се стори познато в началото. Когато погледнах униформата й вече бях сигурна - Хогуортс. Може и да съм я срещала някъде из училището, не знам. Лицата и имената никога не са ми били силната страна.
- Можеш да ме наричаш Елиза. Повече ми харесва от Елизабет Ридъл. - поклатих глава при споменаване на цялото ми име. Не го харесвах, но за жалост можех да го променя чак при настъпване на пълнолетие. Още една година. Бях започнала да броя отдавна... 5, 4, 3, 2 и ето че най-накрая дойде 1!
Усмихнах се на момичето и подадох ръката си, за да се здрависаме.
- Здравей, Валъри. Името Лестранж нещо ми говори, но в момента не мога да се сетя...
Valarie Lestrange

ПисанеЗаглавие: Re: Търговски център за сови "Айлопс"   Нед Авг 28, 2011 6:52 pm

Елиза Ридъл. Имаше красиво име,харесваше ми. Явно тя бе дъщерята на Томас. И тя сигурно като мен мразеше този факт. Една от совите започна да кряка,а аз я изгледах ядосано. Тя се спря и ме погледна някак гузно. Здрависах се с Елиза,това че името ми не й подсказваше нищо бе най-хубавото нещо което ми се бе случвало от.. години насам.
- Знаех само че се казваш Елизабет.. - засмях се леко - А Лестранж.. майка ми се е казвала Белатрикс Лестранж,била е смъртожадна,не я познавам,а й да можех да я познавам нямаше да искам. - казах със спокоен и весел тон. Погледнах една черна сова,а по едното й перо като че ли бе изобразена светкавица :
- Защо не видиш онази сова? Изглежда ми подходяща за теб. - посочих й я. Запътихме се натам.
- Кой курс си в Хогуортс?
Елизабет Ридъл

ПисанеЗаглавие: Re: Търговски център за сови "Айлопс"   Нед Авг 28, 2011 7:18 pm

Белатрикс Лестранж... хм, да, бях чувала за нея, но бегло. Като малка разпитвах ли, разпитвах. Чичо ми бе упорит и пазеше светът на баща ми в тайна. Но и аз си имах своите хитрини дори без магьосническа пръчка и доста често той се намираше в опиянено състояние. А тогава изкарвах голям късмет, защото можех да му изкопча каквото си поискам, а на сутринта той решаваше, че е просто един от кошмарите му. Пиенето не беше от силните му страни и аз най-подло се възползвах от това. Но как иначе щях да знам историите? Всички наоколо се опитваха да ги забравят, като не говорят за тях. А аз... аз исках да знам. Това толкова ли е лошо?!?
Тръгнахме към една черна сова. Тя беше нормална в сравнение с предишната. Дори красива, ако се загледаш по-внимателно в нея. Но не знам... може би в крайна сметка щях да се спра на тази с големите очи. Поне щяха да й служат, за да разпознава електрически стълбове от дървета... да, предишната наистина бе сова с проблеми. Може би ако се бях сетила по-рано да й взема очила, това нямаше да се случи и сега нямаше да се наложи да си търся нова.
- Седми. Не ми остана много. - усмихнах се, развеселена от мисълта. - Ти? Не съм те виждала в класа ми... Шести може би? - изглеждаше ми по-голяма за който и да е бил друг.
Kate Woodstock
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

ПисанеЗаглавие: Re: Търговски център за сови "Айлопс"   Пет Сеп 02, 2011 1:34 pm

Докато вървях през улиците на Диагон-али се вгледах в центъра за сови "Айлопс".Като първокурсничка си бях избрала да си взема котка,но сега мислех да си взема сова.Все пак тях ги биваше за много неща.Носеха ти пощата и какво ли не.
Затова когато пристъпих,започнах внимателно да оглеждам,докато пернатите приглушаваха ушите ми с крясъците си.Гледах и гледах,но всички ми изглеждаха страховити и опасни.Докато не попаднах на една забулена сова,която като ме видя започна да кълве решетките на клетката си.Приближих се и тя забукука тихо,докато гледаше право в моите очи.Разпери криле,сякаш искаше да полети,но клетката не и позволяваше много свобода...дожаля ми за горкото създание.Платих я и ми свалиха клетката от пръта на който бе закачена.Пи джей..да така щях да я кръстя.Излязох от магазина с новата си сова.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Търговски център за сови "Айлопс"   

Търговски център за сови "Айлопс"
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1