Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Изпит по Летене

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Изпит по Летене   Нед Окт 30, 2011 8:21 am

Мадам Хуч разтри ръцете си и кимна на събралите се ученици. Днес не беше топъл ден, затова повечето от тях се бяха увили в шалове и имаха вид, сякаш нямат търпение изпита да свърши и да се приберат вкъщи. Мадам Хуч сви устни - никак не й се искаше да вижда липса на мотивация преди изпита.
- Добре, деца - каза високо тя. Винаги се обръщаше към учениците си така, независимо кой курс бяха или дали стърчаха с две глави над нея. - Искам да хванете здраво дръжките на тези метли и да се издигнете плавно. - Тя посочи към натрупаните училищните метли, повечето от които бяха модел "Чистометка седем" и не бяха любими на учениците, но тъй като не бяха особено бързи, при тях шансовете за инциденти бяха по-ниски. А и по-лесно се възстановяваха щетите, когато някой неопитен летец решеше да изпробва здравината им в отсрещната стена.
Мадам Хуч махна с пръчката си и по дължината на двора се стрелна дълга бяла линия. Тя се развиваше като плат над 10 сантиметра над земята и спря чак като стигна на другия край на двора. Жената се обърна към обърканите ученици.
- Може да ви се струва лесно да летите по права линия, но това всъщност е най-трудната част. Изисква голямо внимание и концентрация. Трябва да летите над бялата лента - там, където успявате да се движите над нея, тя ще се оцветява в червено, а на местата, които се отклонявате, ще остава бяла. Трябва по-голямата част от лентата да е червена, когато стигнете до края, за да издържите изпита.
Тя свирна със свирката, която използваше за куидичните мачове, чакайки да види кой ще се издигне пръв.

Последната промяна е направена от The Headmaster на Пон Окт 31, 2011 3:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Ривър Ларош

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: IceNight168

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Летене   Нед Окт 30, 2011 1:12 pm

Вървях уверено към мястото на провеждане на изпита. По Летене нямаше начин да се проваля. Куидичът ми беше в кръвта, а когато се качах на метлата, ставах едно с нея. Лицата на почти всички бяха посърнали. Вероятно беше заради студа, но не ги разбирах. Аз обичах да ми е студено и чаках с нетърпение първия сняг.
Мадам Хуч ни обясни задачата, която беше лесна. Трябваше да летим в права линия. На метла бях от първата си година и на мен ми се струваше елементарна, но виждах по израженията на някои, че за тях не е такава. Надявах се никой да не падне, защото беше наистина болезнено. Мадам Хуч махна с пръчката си и по дължината на двора се разви дълга бяла лента. Тя щеше да се оцветява в червено, ако летяхме в права линия над нея.
Метлите бяха Чистометка Седем и определено не бяха от най-добрите, но не беше никак евтино да се осигурят дванайсет броя, независимо какви бяха. Пристъпих напред и казах силно:
- Горе! - Усетих дървената дръжка да вибрира леко в ръката ми.
Преметнах крак през Чистометката и се отблъснах от земята. Направих едно-две кръгчета, за да разгрея, и долетях до началото на лентата. Мадам Хуч свирна, а аз разпорих въздуха. Виждах как лентата от бяла става червена, докато профучавах над нея. След минута бях на финиша. Обърнах се- нямаше и едно бяло петънце по линията. Засмях се, доволна от резултата. Отлетях обратно ми мадам Хуч.
- Госпожице Ларош, замисляли ли сте се да се включите в отбора по Куидич? Мисля, че Хафълпаф би спечелил много от летец като вас.
- Благодаря, но ще трябва да си помисля. - Връчих й метлата и влязох обратно в редицата.
Останалите все още бяха нервни, но се надявах, че след доброто начало на изпита няма да се притесняват толкова.
Вижте профила на потребителя
Нора Лопес
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FangPixie166

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Летене   Нед Окт 30, 2011 1:55 pm

Имах чувството, че не съм достатъчно бърза. Взимах на бегом завоите, блъсках хората и дори някои учители, които се обръщаха да ме изгледат враждебно. В момента хич не ме интересуваше кой повалях по пътя си, едно ми беше ясно – трябваше да стигна навреме, иначе не знам какво щеше да се случи.
Стигнах двора и след една минута вече бях на мястото, където щеше да се проведе изпита по Летене. Това беше предмет, който въобще не ме вълнуваше и въобще не ми харесваше, но доколкото си спомнях, в началото на месеца се записах на него, защото бях загубила някакъв бас. Времето беше изключително студено и изругах наум, задето не си бях взела яке.
- Госпожице Лопес, каква чудесна изненада, че все пак успяхте да ни удостоите с присъствието си – каза ми мадам Хууч, като не забрави да ме изгледа презрително.
Стиснах зъби и й се намръщих. Определено не беше от любимите ми преподавателки. С нея не се понасяхме. Винаги ми намираше кусури или нещо, с което да ме обвини или засегне.
- Добре, деца. Искам да хванете здраво дръжките на тези метли и да се издигнете плавно. Може да ви се струва лесно да летите по права линия, но това всъщност е най-трудната част. Изисква голямо внимание и концентрация. Трябва да летите над бялата лента - там, където успявате да се движите над нея, тя ще се оцветява в червено, а на местата, които се отклонявате, ще остава бяла. Трябва по-голямата част от лентата да е червена, когато стигнете до края, за да издържите изпита.
Свирна със свирката си и зачака, за да види кой ще се осмели да се пробва пръв.
Първа беше Ривър и след нейното чудесно представяне учениците леко се успокоиха, някои даже се развеселиха. Няколко плахи ръце се вдигнаха и професорът се усмихна.
Аз обаче не бях в добро настроение. Бях сигурна, че ще се проваля и че преподавателката ще сметне за нужно и няма да пропусне да ме засрами пред всички останали.
Дойде и моят ред и взех своята „Чистометка седем”. Приближих се и извиках уверено „Горе!”, но за беда нищо не се случи. Метлата се подчини на волята ми едва на третия опит и вече бях достатъчно изчервена и засрамена.
Когато се понесох из въздуха, се опитах да летя равномерно и в права линия, но нищо не се получи. Беше ми ужасно студено. Заради тракането на зъбите ми, повечето пъти просто криволичих или се отдалечавах от огромната лента. Чувах отзад хихикането на момчетата и насмешливите коментари на момичетата.
По едно време успях да се закрепя добре и се насочих право напред. Стигнах бялата лента и вече си мислех, че съм я преминала успешно, когато кракът ми опря в нея. Метлата не спря и аз се преобърнах, политайки надолу. В последния миг изгубих съзнание.
След не помня колко време отворих очи отново. Лежах на тревата и над мен се бяха провесили множество глави. Заляха ме с въпроси и аз раздразнено разтърках чело.
Мадам Хуч ми помогна да се изправя и ме попита дали съм добре. Обясни ми, че не съм се ударила сериозно, но е по-добре да отида при мадам Помфри да ме погледне за всеки случай. Докато взимах нещата си, преподавателката тръгна да казва нещо друго, но аз я отрязах:
- Моля ви, не си правете труда да ме уведомявате за оценката ми, професоре. Имам голяма представа каква може да е тя.
След това, докато учениците се смееха и подиграваха катастрофалното ми представяне, намръщено напуснах двора.
Кейт Грейнджър

Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Летене   Нед Окт 30, 2011 9:16 pm

Последния изпит! ЛЕТЕНЕ! Родителите ми бяха играли киудич в „Хогуортс“ 4 поредни години, би трябвало до ми се отдава летенето, но уви на мен не ми беше толкова лесно. Запътих се към куидичното игрище, беше ми студено. Всички ученици се бяха събрали и Мадам Хуч обесни в какво ще се състой изпита. Трябваше да летим в права линия. Мадам Хуч щеше да разбере дали е права или не по линията която начерта във въздуха. Ако е червена значи летим над нея, ако не... Надявах се да се справя с този изпит, защото от всички най ми беше трудно летенето. Първа бе Ривър Ларош и се справи перфектно. „Ех, да можех да летя като нея“ - помислих си. След ня се пробва Нора Лопес. Дойде и мой ред.
- Горе! - креснах на метлата си която не помръдна - ГОРЕ!!! - повторих и тя отскочи, а аз я овладях.
Качих се на „Чистометка 7“ и се издигнах във въздуха. Започнах с изпита. Когато слязох видях лентата, беше шарена. Имаше бели и червени петна.
- Добре, Грейнджър! - каза ми Мадам Хуч - Очаквах повече от теб, Дженифър и Даниел бяха перфектни в летенето, явно не си наследила това. Нищо, след време ще станеш по-добра от тях, повярвай ми.
Тръгнах си от игрището с надеждата следващия път Мадам Хуч да ми каже: „Прекрасно изпълнение, Кейт! Много по-добре от миналия път.“
Съжелявам за късото РП, в последния момент го направих.
Вижте профила на потребителя http://always-emma-watson.tumblr.com/
Алексис Лов Джорджен

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Летене   Пон Окт 31, 2011 9:37 am

Сериозно? Изпити. По дяволите.
С рязък замах на ръката, с която държах завивките ги отметнах на земята и скочих на крака. Погледнах часовника.
Десет минути до изпита по летене. Сериозно? По дяволите.
Минах на бегом през банята, бързо си измих очите и зъбите и дотърчах в спалнята. Погледнах часовника. Седем минути. О, стига де. Съвсем бързо си махнах пижамата и обляках първият анцунг,който ми падна пред очите, сложих някаква блуза и отгоре якето. Пет минути. На мига обух кецовете си и излязох от стаята. спуснах се надолу към двора, като пътем вързах косата си.
Най-накрая стигнах до мястото на изпита. Учениците вече се бяха събрали,
преподавателката беше тук, но не бях закъсняла, изпита точно сега започваше. Мадам Хуч ми каза нещо, май че трябва да внимавам или нещо от този род, но думите просто минаха покрай мен. Само я погледнах и кимнах, за да може тя да отклони вниманието си от мен.
Успокоих се и закопчах якето си, понеже в бързината не бях успяла.
Още ми се спеше, даже не бях напълно в час. Разтърках очите си, вдигнах глава към небето, поех си дълбоко въздух, разклатих глава и промърморих:
-Будна съм.
Време беше да летя. Застанах до метлата "чистометка седем", погледнах я и въздъхнах.
-Горе. - спокойно, но решено и уверено казах аз.
Тя не помръдна. Изнервих се, но запазих самообладание.
-Горе! - по-настойчиво изрекох аз.
Пак не помръдна. Изнервих се, а самообладанието ми започна да изчезва.
-Горе!Горе!
Пак нищо. Край, изгубих самообладание и контрол.
-ГОРЕ! ГОРЕ! ГОРЕ! ГОРЕ! - толкова настойчиво изкрещях аз на метлата...
И успях. Тя се издигна от земята, аз мръднах ръка и я улових.
-Добре...Давай Сиси...
Преметнах крак и се качих на метлата. Отблъснах се от земята и полетях. О, слава богу! Започнах да летя на зик-заг, беше ми трудно да се концентрирам. Но се стегнах. Вперих поглед напред и покорих движенията на метлата. Летях право напред, без да правя зиг-заци. Право и само напред. Завих и продължих пак право в другата посока. Усетих, че не мога да издържам повече с внимание насочено само към едно нещо. Рязко спрях да се движа и плавно кацнах на земята. Слязох от метлата и вперих очакващ поглед в мадам Хуч.
-Доста добре, Джорджен. Можеше и' повече, но нищо. Тренирай и ще станеш още по-добра.
Кимнах и оставих метлата. Поне минах. Доста добре все пак беше хубаво изказване, но предпочитах "Перфектно!Нямам никакви забележки!". Нищо, другият път щеше да се постарая повече. Тръгнах си от игрището с надеждата да се върна в спалнята, да легна на леглото и да поспя още поне един час.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Летене   

Изпит по Летене
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1