Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 0 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 0 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Празненство по случай Хелоуин

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Празненство по случай Хелоуин   Пет Окт 28, 2011 5:00 pm

First topic message reminder :

Вратите на Голямата зала, която до този момент беше затворена, се отвориха бавно и величествено, откривайки постепенно промените, направени специално за празника. Най-напред учениците забелязаха, че масите на четирите дома бяха подпрени на стените чрез магия, така че освобождаваха голяма пространство, а учителската маса бе отрупана с всевъзможни сладкиши и напитки, от които всеки можеше да си вземе. Измагьосаното небе на тавана беше мрачно, а звездите се бяха скрили зад масивни облаци. Сред тях се рееха десетки свещи, които заедно с факлите на стените, обливаха залата с меката си светлина. Ако някой се загледаше по-продължително на горе, щеше да забележи как нещо се стрелва между облаците и в помещението се разнася призрачен смях, но едва ли можеше да се каже със сигурност дали това са духовете бродници в замъка или специално омагьосани за случая привидения. Сред реещите се предмети имаше също и многобройни тикви, върху които бяха издълбани различни физиономии. Учениците все още не знаеха, но те подсказваха какво се крие вътре, тъй като всеки, който успееше да си хване една и да надникне в нея, щеше да открие някаква изненада. Така например усмихнатите носеха лакомства или парченца пергамент с някои трик, а пък в намръщените можеше да се открият големи хлебарки или сърдити гарги, които кълвяха този, който е нарушил спокойството им. Близо до учителската маса, група плашила свиреха въодушевено, а едно от тях бе измагьосано да танцува непрекъснато и то се въртеше лудо из цялата зала.
Празникът започваше...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net

АвторСъобщение
Никълъс Грийн

Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Нед Окт 30, 2011 8:14 pm

Останахме само двамата с Ривър, когато Нора заяви, че отива до тоалетната. Предполагам, че искаше тя да танцува с мен, а не Ривър. Направих го единствено, защото това беше начинът да остана с Ривър насаме и да я попитам какво й тежи.
-Пак се разсърди нещо..Защо ли го прави-казах.
-Сигурно се разсърди, защото покани мен, а не нея. Знам ли? Твое гадже е..-каза Ривър и се засмя.
-Да, но това го прави вече за втори път..-замислих се и си спомних за случката на трибуните. -Първият път беше от ревност..познай втория път от какво е..-казах и въздъхнах.
-Но ние не сме правили нищо лошо. Защо не идеш да я видиш как е?
-Тя е в момичешката тоалетна, затова ще идеш ти. Ти си й най-добрата приятелка и ще те послуша най-много. Върви..-казах. Рив се изправи и тръгна към момичешката тоалетна?
Вижте профила на потребителя
Ривър Ларош

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: IceNight168

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Нед Окт 30, 2011 8:39 pm

Още докато с Ник се приближавахме към Нора, забелязах, че тя е мрачна и отдръпната. Как не се бях сетила по-рано! Естествено, че щеше да ревнува, това беше нормално... Заговорихме се за някакви повърхностни неща, но приятелката ми беше някъде далеч оттук. Изведнъж скочи и обяви, че отива до тоалетна. Беше много ядосана, виждаше се даже в походката й.
Ник не беше очарован, че тя ревнува. Нямаше как да му обясня, че това е типично поведение на едно момиче, затова просто се засмях и се опитах да го успокоя, че ще й мине. Решихме да отида при Нора, за да говоря с нея.
Чух чаткащите токчета на момичето преди да го видя. Обикаляше раздразнено тоалетната.
- Нора, нали не се сърдиш? - Сметнах, че директната тактика е най-правилна. Явно грешах.
- Не, не се сърдя. Ни най-малко. Нищо, че това е моето гадже, това беше моята песен и това трябваше да бъде моят пръв танц.
Наистина беше бясна. Зачудих се как да я успокоя, да я уверя, че няма нищо между мен и Ник.
- Нора, ние сме приятелки, никога не бих направила такова нещо. Освен това аз съм влюбена в Сам...
- Но когато Сам е доста далеч оттук, би се задоволила и с момчето на приятелка? Ха.- Озъби ми се тя.
Костюмът й на пчеличка никак не подхождаше на ревността й. От думите й ме заболя много. Наистина ли приличах на човек, който би направил нещо толкова лошо?
- Радвам се, че мнението ти за мен е толкова ниско. Мога да те уверя, че между мен и Ник не става нищо и никога няма да стане. А сега, ако ме извиниш... - Запътих се към вратата, но усетих ръката й да стиска моята над лакътя.
- Извинявай. Ставам лоша, много лоша, когато ревнувам. Не трябва да си го изкарвам на теб. Просто по-рано тази седмица отново имаше изпълнения с едно момиче и ми се събра доста. - Опита се да ми обясни тя.
- Не се притеснявай, Нора. Разбирам. Вярвай ми, разбирам, при това твърде добре. Иде ми да осакатя момичетата, които се навъртат около Сам... Но не мога, защото не съм му никаква. Ти си напълно в правото си. - Усмихнах й се и тя ми отговори със същото. - Ник просто ме питаше как съм. Много е мил и не вярвам да ти изневери.
- Благодаря ти. Радвам се, че се срещнахме в онзи първи ден. Ние сме приятелки, нали, Рив?
- Естествено. Предполагам, че ти си най-близкото ми същество в този замък.
Излязохме прегърнати от тоалетната и се запътихме към масата с напитки. Ник ни видя и щеше да тръгне към нас, когато му махнах да ни остави. Това щеше да е един танц между две приятелки. Песента беше бърза, ние подскачахме, а косите ни се плискаха по гърбовете ни като вълни. След като свърши мелодията, си взехме по чаша пунш и се върнахме при Ник. С поглед му казах, че всичко е наред, а когато Нора си почина, станаха да танцуват. Песента отново беше бавна, тъкмо като за двама влюбени.
Междувременно аз седях на масата и наблюдавах хората около мен. Надявах се да видя някой познат, но, уви, съдбата не се смили над мен.
Роуз Уизли

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Още чакам ;хх

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 8:20 am

Spoiler:

-Е, това беше брутално яко! - казах развеселено докато гледах как Макгонъгол танцува 'Макарена'. Този който бе нарисувал рисунката явно е бил доста смел, за да се подиграе така с преподавателката.
С Джаки пуснахме пергамента, на който не можех да спра да се смея, в една тиква. Тъкмо тогава се появи Кейт, която едва сега забелязвайки не беше с нас докато се смеехме на рисунката.
-Ехоу, момиче къде беше?! - попитах и се разсмях на начина по който казах думите си.
Третокурсничката обясни, че е била в тоалетната, за да пооправи косата си, тъй като бе започнала да си възвръща рижавият цвят. После попита дали иска да танцуваше, тъй като бяха пуснали една ритмична песен.
-Ами, добре, хайде да танцуваме! - понесох се по дансинга, танцувайки изящно. Джаки и Кейт също танцуваха, затова след края на песента и трите бяхме капнали от умора и косите ни вече не бяха така красиво направени, както преди танца. Лично, моята коса бе леко мокра и това си личеше от далеч. Заради потта, бе така. Е, нищо щях да го преживея.
-О, това е любимата ми песен! Не искам да я пропусна! - казах високо, щом пуснаха следващата песен. Затанцувах, докато не забелязвах какво става около мен...
Kate Woodstock
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 10:52 am

Себастиян Дивайн написа:
Kate
Woodstock написа:
...
...
-Как е в ада? - засмя се леко. - Предполагам , че е приятно. Иначе
бих се обидил
- кривна престорено устни Бастиан.
Keйт също вси устни,но в усмивка-притисна се леко до него и прошепна в ухото му:
-Изобщо не е зле.Даже бих предпочела да остана в ада завинаги.-Кейт се засмя и в този момент тръгна по-бърза музика.Вече бяха танцували доста,така че Кейт предложи да седнат и Бастиян се сългаси.Този път тя тръгна да търси маса и се сблъскваше със всякакви хора облякани,като мъгъли лекари,зъболекари и дори няколко много скучни костюма,като адвокати.Въпреки че магъосниците бяха съчетали някои съвсем несъвместими елементи към тях,като плажни шапки,бейзболни ръкавици на нея веднага й се набиха на очи-не че беше учила Мъгълознание,а понеже познаваше много такива хора.
-О,виж!Орисниците!-възкликна Кейт като видя любимата си група да се качва на сцената.Но вече бяха седнали на масата,която момичето беше открило свободна,затова реши да слуша от там.
-Дали тази година ще има конкурс за костюм на Хелоуин?-попита замислено тя.-Обикновенно има.Аз мисля да гласувам за Нора.-каза като замислено посочи момичето,облечено като пчеличка малко по-далече от тях.
Сред многото хора за миг май дори зърна братовчед си.И беше с една от учителките им?!Не,не беше възможно.Изглеждаше толкова щастлив,че приличаше на съвсем различен човек.Реши да не отива да му казва нищо,защото в момента очевидно беше много личен момент и не искаше да ги прекъсва.Но се зарадва.Дори гадния й братовчед заслужаваше щастие.
-Как минаха изпитите?-попита момичето отново насочило вниманието си върху Себастиян и стисна ръката му под масата.След това отпи малко бирен шейк,който и донесе един келнер с костюм на скелет.
Вече краката й малко започваха да я наболяват,токчетата си бяха високи и още не беше свикнала с тях.За това ги свали и остана по прозрачните чорапи които носеше отдолу.С голямо удоволствие се остави на прохладата.Огледа се за още двойки в залата,но май те бяха единствената-много искаше да се създаде напрежение,но може би този празник не беше щастлив за влюбените.А професор Макгонъгол страшно се забавляваше,танцуваше на песента на Орисниците заедно с един от застаряващите им учители.Уудсток се усмихна широко при вида им,тъй като много се беше привързала към директорката си.
Алексис Лов Джорджен

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 11:04 am

Парти по случай Хелоуин? Най-накрая нещо,което наистина ме завладя. Трябваше ми перфектен костюм. Но откъде щях да намеря такъв?
Исках да облека някоя красива рокля, да приличам на... на принцеса или нещо от този род. Но откъде такива дрехи? Сетих се. От гардероба ми. Винаги имах интересни рокли със себе си. След половин час трябваше да отивам на партито. Имах предостатъчно време да си намеря интересен тоалет...
най-накрая бях готова. Седях пред огледалото и се усмихвах на себе си. Бях облякла бледо синя рокля с бели точици, отгоре червено дълго палто, бял чоропогащник и обувки. Оставих косата си пусната, само я сресах и изправих, сложих си спирала и гланц, малко черен молив около очите и бях готова /http://prikachi.com/images/35/3987035a.jpg/.
Излязох от стаята си и слязох долу в голямата зала. Тя беше украсена. Супер. Но не познавах никого. Поклатих леко глава. Щях някак да си намеря компания. Седнах на една свободна маса и си сипах пунш. Исках компания и щях да имам. Но сега можех просто да седя и да наблюдавам.
Отпих от питието си и погледът ми обходи залата. Подпрях се на масата и пийнах още една глътка.
Joyce Wilson

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 2:48 pm

Edward Lemuel Radley написа:
Spoiler:

Той изглеждаше прекрасно. Усетих желанието, което бушуваше в него да долепи устните си до моите, но се сдържаше единствено заради колегите и възпитаниците ми, за което му бях благодарна. Знаех, че никой нищо няма да ми каже, но какво ме чакаше после? В учителската стая щяха да ме обстрелват с въпроси откъде го позвам, от колко време сме близки. И това щяха да са само най-приличните от въпросите, които нямаше да имат край. От друга страна, учениците ми щяха да полудеят, постоянно щяха да си шушукат докато минавам по коридорите, а какво оставаше за часовете? Та моят час бе един от най-важните в цялото магьосническо обучение.
Лека паника ме обзе, докато той се приближаваше към мен. Но след като премислих всичко, реших, че днес връщане назад няма и така или иначе щяха да ме видях с него. Всичко беше въпрос на време. А що се отнасяше до коментарите - рано или късно на всички щеше да им омръзне да си шушукат за тайнствения мъж до професор Уилсън и аз най-накрая щях да бъда свободна.
- Благодаря ти. Ти също не ми отстъпваш - тихичко прошепнах в ухото му и се усмихнах.
Той пое ръката ми и бавно запристъпвахме към вратата. Всички ученици вече бяха влезли и сега оставаше само няколко преподаватели да се присъединят към тържеството. Очевидно бях една от последните. Зад нас бе само професор Синистра, учителката по Астрономия. Тя бе отнесена някъде и ме поздрави без дори да ми направи многозначителен поглед към Тед. Напрежението вътре в мен растеше. Усетих как Тед стисна ръката ми по-силно, когато вратата на Голямата Зала се отвори отново и десетки чифта очи се приковаха към нас. Лепнах любезната усмивка на лицето си и бавно, но нервно и двамата влязохме вътре.
Залата бе украсена прекрасно, както всяка година, и преливаше от хора. Забелязах, че от всички лица, който наблюдаваха всяка наша стъпка имаше усмихнати, шокирани и дори такива, ня които им бе все едно. Израженията на повечето ми колеги бяха приятно изненадати. Отдъхнах си и усетих как започвам да се отпускам. В помещението все още звучеше бавна музика - това бе като загрявка за предстоящия купон. Когато достигнахме средата на залата, двамата с Тед се спряхме, той постави ръката си на кръста ми и се понесохме с ритъма на музиката.
- Не обичам бавната музика. Никак даже - заявих му, докато не откъсвахме погледи един от друг - Но все пак трябва да отчета някаква дейност с валса.
Засмях се и установих, че вече съм съвсем отпусната и купонът спокойно можеше да започне. Проближих лицето си към това на Тед и го целунах по устните. По този начин исках да му кажа, че всичко е окей и сега бе негов ред да се отпусне.

Себастиян Дивайн
Префект

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 3:53 pm

Kate Woodstock написа:
...
Усети как лицето му пламна от горещина, която внезапно беше усетил, но не беше намерил точната причина за нея. Усети същата горещина и топлина по врата си , а накрая можеше да я почивства в ръцете си, по дланите, като се спускаше от рамото към лакътя, а от там към китките и дланите му, които сега бяха обвили кръста на Кейт. Но след това тя очевидно беше почувствала умора, която не връхлетя Бастиян , и пожела да седнат, а като мирно кученце седмокурсника я последва. Седнаха, а след миг започнаха да свирят, очевидно любимата група на повечето тук, ,,Орисниците''. Разбира се, беше чувал тази група, но никоа не се бе интересувал пряко. По-скоро му служеше само за фон на дейността , която извършваше и росто не я усещаше, нищо че слухът му беше повече там , отколкото някъде другата. Забелязваше какво слуша едва в края на песента и чак тогава разбираше какво беше минало през главата му. Но общо взето не слушаше достатъчно вниматело , дори за да разбере ,който пее , свири и т.н.
Горещината отмина. Гърлото все още го болеше. Шанс.
Седнали на пейката и двамата гледаха ,,Орисниците". Отново мелодията минаваше през главата му и не се отпечатваше, но това не го заинтригуваше.Кейт каза за кого ще гласува. Бастиян реши, че също щеше да гласува за пчеличката, изглеждаше му най...измислено.
След малко чу въпроса за изпитите и съвсем пропусна музиката. Как можеше да определи оценките си, които повечето от тях всъщност не знаеше. Имаше два изключителни, доколкото помнеше, или беше един...Единствената причина , по която можеше да има такива добри оценки, беше, че просто беше учил предишната вечер. Нищо не би направил , ако не научи няколко неща наведнъж, което му изискваше усилия, при положение, че имаше ужасна памет, по отношение на запомняне ма думи.
-Може да се каже, че минаха добре. Относително добре, въпреки, че на някои дори си нямах на идея какво правя. Но да видим дали късметът ще ми помогне, до известна степен, другото предполагам , че ще са наизустени движения, знания и прочие - засмя се той и се обърна към Кейт - Ами ти? Всъщност предполагам, че си се справила отлично, нищо, че нямам никаква идея от твоите способности - втори смях, ако можеше да бъде бройно.
Проследи погледа на Кейт, който бешще насочен към танцуващата Макгонагъл, от което очите на Бастиян се разшириха,може би от изумление и изненада, а след което се ухили широко. Това не се виждаше всеки ден, особено на Хелуин.- Да се надяваме, Макгонагъл да е все така весела през учебната година - кривна, невярвайки на собствените си думи, устни

Edward Lemuel Radley

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 4:12 pm

Spoiler:

Наистина ме беше грижа за това дали хората,които я заобикаляха и с които прекарваше по-голямата част от ежедневието си,ще я одумват дълго след днешното празненство,но не това бе главната причина,която ми пречеше да се отпусна.Бях напрегнат,защото сега всички можеха да видят лицето ми и постоянно си повтарях как онова момиче от ъгъла е спряло да дъвче,тъй като ме е познало,а скептични погледи не липсваха и на Височайшата маса.
Не усетих как Джойс ме беше довела на дансинга,в самия му център.Нещо ми подсказа,че вече не е толкова притеснена,а със сигурност знаеше,че тук ни виждаха всички,абсолютно и без изключение.
Когато изтъкна,че бавната музика,като този валс,който звучеше,никак не й е по вкуса,си спомних,че аз пък никак не обичах самото танцуване.От къде тогава знаех стъпките,вероятно би ме запитал страничен наблюдател?...Ъх.Времената бяха такива,че майка ми много държеше да не си остана неук в това отношение.На по-късен етап,докато аз отегчен до смърт отбелязвах напредъка си,все ме сравняваше с баща ми,най-великия непрофесионалист в бранша,с когото тя някога е имала честта да танцува.
Някакво гласче в главата ми ми напомни,че тези поклашания имат и хубава страна:само колко близо до себе си държах партньорката си.Това беше приятно,особено като виждах Джойс насреща си.Убедих се,че тя вече се чувства много по-добре,когато нейните устни се приближиха към моите,за да ми дадат една от своите така нежни целувки.Отвърнах,развеселен,защото в следващия момент последва и това,което се очакваше.Изглежда това бе сензацията на купона.Бях свикнал постоянно да се шушука около името ми,така че не му отдадох кой знае колко голямо значение.
-В момента в работно време ли се води,че си?-попитах с шеговита нотка.-Наясно съм,че имаш пълното право да се забавляваш колкото всеки присъстващ в тази зала,но хлапетата сигурно смятат подобно събитие за идеално,за да забъркат някоя беля,за чието разрешаване ти и останалите преподаватели трябва да се отзовете незабавно.Кои от всички са твоите хора?Сигурен съм,че като грифиндорци имат куража често да се забъркват в неприятности.
Осъзнах,че имайки в предвид възрастта й,може да не са и поверили ръководството на дома,но не се съмнявах,че макар и толкова млада бе успяла до докаже,че може да се справи и с тази задача
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 6:27 pm

Професор Макгонъгол застана в центъра на залата.
- Моля за внимание - извика тя и гласът й, усилен с помощта на магическата пръчка, прокънтя из залата. Учениците сякаш се стреснаха, може би очакваха някакви лоши новини, след като директорката прекъсваше празненството точно сега. Тя се усмихна весело, за да им покаже, че няма за какво да се притесняват. Танцуващото плашило направи едно кръгче около нея, сякаш за да потвърди, че не, нищо лошо не ги очаква. - Нека участниците в конкурса заповядат при мен - рече тя и започна да ги търси с очи в тълпата. Някои си проправяха път малко смутено, други побързаха да заемат мястото си в центъра. Всички се подредиха - Джаки Потър, Ривър Ларош, Кейт Грейнджър, Роуз Уизли, Анджела Дарк, Нора Лопес, както и Себастиян Дивайн и Кейт Уудсток - единствената двойка, осмелила се да включи в конкурса. Професорът им кимна леко и се обърна към останалите ученици.
- Нека да направим преброяване - каза тя и махна с пръчката си. Над главата на всеки се появиха призрачни цифри, които се въртяха, сякаш бяха част от мъгълска ротативка. Половин минута по-късно цифрите спряха да се въртят. Тези над главата на Нора Лопес започнаха да пукат и сменят цветовете си, докато накрая не се пръснаха и не поръсиха всичко наоколо й с магически прашец. Цифрите над главите на Себастиян и Кейт пък се издуха и се сляха, оформяйки едно туптящо сърце, което също се пукна и ги поръси с прашеца си.
Макгонъгол плесна с ръце.
- Честито на победителите, макар че не може да се отрече, че имахте сериозна конкуренция. Наслаждавайте се на остатъка от вечерта, защото скоро ще свърши - завърши тя, като последните й думи бяха отправени към всички присъстващи. След това отиде при колегите си, освобождавайки дансинга за учениците.
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Joyce Wilson

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 8:22 pm

Edward Lemuel Radley написа:
Spoiler:

Няколко минути плавно се носихме в такт с песента. Просто не мога да ви опиша какво облекчение обля душата ми, когато вместо нов валс, залата се изпълни с бързи ритми и повече от половината ученици наскачаха от столовете и започнаха да танцуват и да пеят. Не бях много наясно с известните песни в момента, но очевидно тази бе една от тях, съдейки по поведението на младите магьосници. Усмихнах се на няколко ученици, на които преподавах, помахах на още няколко, след това съсредоточих вниманието си към Тед. Хванах го за ръката и го издърпах към мястото, където даваха напитки. Там имаше по-малко хора в този миг и можехме да разговаряме спокойно. Личеше си, че и той бе започнал да се отпуска и дори да се забавлява.
- Общо взето, в момента всички дежурят, но охраната по коридорите е подсигурена, за да може и учителите да се позабавляват. Все пак те имат доста по-малко такива поводи - отвърнах му с широка усмивка - Грифиндорците... е, да, те са доста палави, но пък лично аз успявам да ги укротя - засмях се отново.
Усетих се, че това прозвуча като че ли съм ръководителка на дома. В интерес на истината, се подготвях да стана такава доста дълго време, но всеки път, когато отида при директорката да разговарям за това, се спирам пред вратата й, панирана до последната клетка в тялото си и така и всеки път се отказвам. Знам, че един ден ще го сторя, но въпроса бе да преодолея себе си. Но Тед разбра какво имам в предвид, кимна ми енергично и огледа залата. Аз се притиснах към него малко повече, отколкото беше нужно и си откраднах три целувки една след друга, а след това се засмях. Мисля, че тазгодишният пунш май е доста силен...
- Моите хора ли? - присвих очи и огледах залата - Ето там! Онази групичка четвъртокурсници, начело с Райли Адамс - посочих дискретно с пръст към събрала се групичка от четири момчета - Те са най-честите палавници и редовно ги засипвам с допълнителна домашна.
Отново се засмях. Днес бях в изключително добро настроение. Фактът, че бях Хогуортс, придружавана от Тед ме караше да бъда безкрайно щастлива. Изведнъж ми се прииска да знам какво е правил той, когато е бил ученик. Какви ли бели е правел? Ходил ли е в кабинета на директорката за нещо? Предположих, че повечето учители, който работят тук сега, са му преподавали и на него.
- Ами ти? Лош ли си бил като ученик? Какви пакости е правил малкия Тед?
Устните ми отново се разтегнаха в широка усмивка и закачливо пламъче в очите ми пламна по-силно.

Кейт Грейнджър

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 8:55 pm

Трите танцувахме на дансинга в средата на голямата зала. Роуз беше потна от танцуване, така ентусиазирано скачаше на любимата си песен че прическата ѝ бе много променена след това. Джаки за разлика от Роуз, сякаш музиката я носеше. Погледът ѝ бе много унесен. Аз пък се наслаждавах на компанията и на музиката. Изведнъж Макгонагол положи крайчето на пръчката си върху гърлото си и гласът и се увеличи магически. Помислих си че е станало нещо и нямаше да мога да продължа да си танцувам скрита между учениците.
- Моля за внимание! Нека участниците в конкурса заповядат при мен. - заяви.
Ааа, това ли било. Аз участвах в конкурса, но не очаквах да спечеля. Аз, Роуз, Джаки, Анджела, Нора, Ривър и единствената двойка, Кейт и Себастиян се подредихме в редица до Макгонагол. Върху главите ни се появиха цифри който се променяха. Накрая цифрите над главата на Нора пукаха и си променяха цветовете, което означаваше че тя е спечелила конкурса. Заслужаваше го повече от всекиго, въпреки че костюмите на останалите учаснички бяха много красиви. Цифрите наз главите на Кейт и Себастиян спряха да се въртят и се сляха в едно сърце което затупка и се пръсна, а от него излезе блестящ прашец. Толкова бяха сладки и така си подхождаха.
- Честито на победителите, макар че не може да се отрече, че имахте сериозна конкуренция. Наслаждавайте се на остатъка от вечерта, защото скоро ще свърши. - каза Макгонагол.
Поздравих Нора, която беше поруменяла, незнайно защо. Приближих се до Кейт и Себастиян, който също поздравих. След още дълго танцуване седнахме, а прическите ни бяха тотално разрушени.
- Не мислите ли че е време да се качваме в общата стая? - попитах ги - Хайде, ще седнем в някой фотьойл и ще си говорим. Какво ще кажете?
Момичетата се съгласиха с мен и трите се сайзкачвахме по стълбите и се запътихме за общата стая на „Грифиндор“.
Вижте профила на потребителя http://always-emma-watson.tumblr.com/
Никълъс Грийн

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 9:08 pm

Нора спечели конкурса за костюм. Всички се отдръпнаха от дансинга, останаха само победителите - Нора, Кейт и Себастиян. Започна бавна мелодия. Кейт и Себастиян започнаха да танцуват. Нора ме потърси с поглед и ме привика. Отидох при нея и започнахме да танцуваме.
-Честито, мила-казах. -Ти си една невероятна пчеличка-допълних и я целунах.
-Благодаря ти. Ти също си невероятен-отвърна тя и върна целувката.
Върнахме се към танца. Бяхме само двете двойки. "Много срамежлив народ, бе.."-помислих си и се засмях. Погледнах Нора в очите. Тя се усети, че я гледам и също ме погледна. Зяпахме се и продължавахме да танцуваме. Бавно приближихме лицата си и затворихме очи. Беше като първата ни целувка. Устните ни се залепиха. Да, усетих го както първата целувка. Когато се отделихме, прошепнах:
-Обичам те, Нора, и винаги ще е така..
-Аз също те обичам, Н..-не довърши, защото устните ни отново се сляха в целувка. Подходящ край за една романтична вечер...
Kate Woodstock
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пон Окт 31, 2011 9:26 pm

Себастиян Дивайн написа:
...

-Всъщност изпитите не минаха перфектно,както предполагах.Отварите просто явно не са ми силната страна.-каза Кейт замислено.-А проф.Макгонъгол се надявам винаги да ни е така весела.-добави и се усмихна.
Загледа се в синъо-зелените очи на момчето и се приближи да го целуне отново,защото сташно й се прииска,но в един момент се сепна-гласът на директорката се извиси магично усилен и грифиндорката малко се засрами.
Тя каза,че Нора Лопес е спечелила индивидуалния конкурс и Кейт се зарадва страшно много,тъйкато гласува за нея в томболата и се надяваше да спечели.После обаче извикаха двамата с Бастиян и те се приближиха плахо с набъбващо предчувстие за предстоящото-когато опевестиха Нора за победител,Маакгонъгол направи някакви искри над нея.И ето че тя отново вдигна пръчката си над главите на двойката и Кейт за миг притеснено затвори очи-когато ги отвори се влгеда над мястото над главата си и там се беше появило червено сърце,която хвърляще искри.То поседя там още малко и накрая се спука и изчезна.Ето,че бяха победителите,тъй както каза проф.Макгонъгол само те бяха участвали в конкурса по двойки.
Кейт я изби смях и дори се престраши да целуне Бастиян пред погледите на учениците,които ръкопляскаха докато се връщаха към заниманията си.
-Обичам те...-се пророни от устните й и малко съжали,че го беше казала.Казваше тя първа и се боеше от реакцията му.Но всъщност се получи така,защото не можа да се сдържи,беше толкова романтично...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   

Празненство по случай Хелоуин
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2