Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Празненство по случай Хелоуин

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Празненство по случай Хелоуин   Пет Окт 28, 2011 5:00 pm

Вратите на Голямата зала, която до този момент беше затворена, се отвориха бавно и величествено, откривайки постепенно промените, направени специално за празника. Най-напред учениците забелязаха, че масите на четирите дома бяха подпрени на стените чрез магия, така че освобождаваха голяма пространство, а учителската маса бе отрупана с всевъзможни сладкиши и напитки, от които всеки можеше да си вземе. Измагьосаното небе на тавана беше мрачно, а звездите се бяха скрили зад масивни облаци. Сред тях се рееха десетки свещи, които заедно с факлите на стените, обливаха залата с меката си светлина. Ако някой се загледаше по-продължително на горе, щеше да забележи как нещо се стрелва между облаците и в помещението се разнася призрачен смях, но едва ли можеше да се каже със сигурност дали това са духовете бродници в замъка или специално омагьосани за случая привидения. Сред реещите се предмети имаше също и многобройни тикви, върху които бяха издълбани различни физиономии. Учениците все още не знаеха, но те подсказваха какво се крие вътре, тъй като всеки, който успееше да си хване една и да надникне в нея, щеше да открие някаква изненада. Така например усмихнатите носеха лакомства или парченца пергамент с някои трик, а пък в намръщените можеше да се открият големи хлебарки или сърдити гарги, които кълвяха този, който е нарушил спокойството им. Близо до учителската маса, група плашила свиреха въодушевено, а едно от тях бе измагьосано да танцува непрекъснато и то се въртеше лудо из цялата зала.
Празникът започваше...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Себастиян Дивайн
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Пет Окт 28, 2011 6:35 pm

Беше невероятно как Себастиян се беше съгласил на идеята на кейт да дойдат заедно. А всъщност тя беше доста въодушевена, така че той нямаше как да откаже. Идеята да дойдат беше нейна . И идеята за костюмите беше нейна. И той не спореше, даже беше наистина приятно да не мисли за такива неща, при положение , че вече някой, който е голям ентусиаст за мероприятието, имаше тази задача да измисли какво щяха да бъдат все пак. накрая се реши паднали ангели. Кейт реши. И тоново Себастиян нямаше нищо простив, просто стоеше и кимаше усмихнато на ръкомаханията й за дори и най-малките детайли. Беше хубаво да се забелязват тези подробности, особено , ако и другите ги забележеха.
Беше изключително добре,че не носеха еднотипните униформи, които в последно време се сториха много удобни на ученика, който не можеше сам да си намери мястото и къде да отидеше.
Реши, че най-добре щеше да бъде да изчака Кейт в залата, където сега се бяха насъбрали поне половината ученици, които бяха решили да дойдат. Бастиян намери търпението си за недостатъчно, за да изчака своето момиче, затова щеше просто да я почака в залата, а междувременно и да разгледа всичко вътре, както и зда се запознае, евентуално, с някой друг съученик, макар че вече се насъбраха доста запознанства, което започваше да говори колко общителен беше стнал седмокурсника. Беше станал, защото преди наистина не беше. Радваше се на самотата, сега я ненавиждаше или по-точно съвсем малко. Беше прекалено да мразиш да си сам. Беше...просто избор.
Беше сложил ръце в черните си панталони, върху които беше леко смачканата черна риза. По ръцето му, където ръкавите на ризата бяха навити, личаха старателно начертаните руни и знаци. За първи път реши да не използва магията, защото сам започвеаше да се убеждава, че ставаше все по-мързелив и по-мързелив.На къде отиваше светът?!
След като седна на масата на Грифиндор, Себастиян погледна нагоре и с изненада откри обстановката тук. Досега просто не беше погледждал, в опити за разучаване на костюмите на различните хора. Таванът беше като нощно небе - беше мрачен, а под него сякаш летяха тикви, на които бяха издълбани очи и назъбени усти, които бяха крайно мрачни, допълващи обстановката.Относно небето - облаците закриваха звездите, които сякаш умираха в собствените си опити да светят и някой поне да ги забележи. Те бяха скрити от погледите на хората в Голямата зала.
Свали погледа си и продължи със своите така жалки и съвсем неуспешни опити да разпознае някого, поне някого , когото познаваше и , когото беше срещал.Ала наистина опитите му се проваляха или просто неговите познати лица не бяха тук.
Вижте профила на потребителя
Кейт Грейнджър

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 10:35 am

Кейт слезе по стълбите и стигна до входа на голямата зала където вече повечето ученици бяха седнали на масите на свойте домове. Кейт не познаваше никого, а сега когато всички са маскирани и скрити зад купища грим и плат дори и да познаваше някой нямаше да го разпознае. Имаше различни костюми и нямаша два еднакви. Вещици, вампири, фей, ангели и дяволи се смееха на глас и се наслаждаваха на празника. Третокурсничката имаше голямо желание да се запознае с някого или да се заговорят, но беше дошла сама, а и липсата на гадже се усещаше. Единствената връзка която е имала беше преди една година в Лондон. Казваше се Бен и беше много сладък, но пътищата им се разделиха щом Лили се появи. Тя не искаше Бен да движи с Кейт и го заплаши, а той винаги си е бил страхливец. Оттогава, всяка лятна ваканция се виждаха но единственото нещо което правеха е да си разменят един тъжен поглед и да продължат накъдето са тръгнали. Кейт си намери едно място на края на масата. До нея стоеше едно момче, тя му се усмихна любезно и седна. Пред нея беше седнал един вампир. Момичето се беше маскирало много сполучливо. У нея имаше нещо много познато. Кейт я наблюдаваше незабелязано. След десет минути разбра че вампира с омърлушения вед беше нейната съученичка Роуз Уизли. Кейт вече бе разговаряла с нея преди време, но не можеше да се каже че са първи приятелки. От както е видяла Роуз, Кейт винаги ѝ се е възхиштавала. Роуз винаги е била много смела. Тъй като на Кейт ѝ беше много скучно а и видът на Роуз не беше като на човек който много се забавлява, реши да я заговори.
- Как си, Роуз? Къде е Кейлъб? - попита Кейт, а Роуз вдигна очи от чинията и ѝ отговори доста мило, което много изненада момичето.
Вижте профила на потребителя http://always-emma-watson.tumblr.com/
Dark_Angel

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 12:21 pm

Внимателно,придържайки края на дългата си рокля Анджела слезе по стълбите и застана пред широко отворените врати на голямата зала. Вътре вече бе пълно с ученици който се забавляваха. Момичето притеснено опипа маската, с форма на пеперуда, която покриваше лицето й. Огледа и пеперудените си крила. Всичко беше идеално, тя вирна брадичката си и с уверена карчка влезе в залата. Анджела с любопитво оглеждаше всичко и всички. На дългите маси в ъгъла бяха насядали много учрници с всевъзможни костюми. Имаше пирати, котки, елфи, феи, дяволи и какви ли още не. Всички бяха с маски и момичето никой не разпознаваше. Обзелата я еуфория малко постихна и тя се почувства самотна. Край нея мина един дух и се изсмя ехидно. Момичето не му обърна кой знае колко внимание, но той бе привлякъв вниманието й към красивия звезден таван. В този момен не много високо над главата й премина една усмихната тиква. На Анджела й се прииска да я хване. Тя протегна ръце и успя. За голямо нейно учудване в тиквата имаше шоколадова жаба. Момичето я изяде наведнъж, а тиквата се бе изпарила от ръцете й. Шоколага й се бе отразил добре и бе вдигнал отново настроението й. Анджела се запъти да седне на масата на своя дом.Много й се искаше да поговори с някого. Когато се приближи забеляза,че има място до две момичета, които явно си говореха. Реши да седне при тях.
- Здравейте. - поздрави ги Анджела, дискретно прекъсвайки разговора им.- Надявам се,че не преча,ако седна тук?
Роуз Уизли

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Още чакам ;хх

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 12:50 pm

След ужасно дългите приготовления да изглеждам брилянтно на Хелоуин, най-накрая се усмелих да отида на празненството в Голямата зала. Влизането си в нея, представях като от Пепеляшка - как влизам и всички ме гледат, ли гледат... Но за съжаление трябваше да се задоволя само с два, три отнесени погледа, които след секунда вече гледаха в друга посока.
Залата бе невероятна - имаше тикви, и други неща в стил 'Хелоуин'. Тиквите бяха с усмихнати и сърдити физиономии. Хванах си една и надникнах в нея. Там имаше шоколадово кексче с една череша отгоре. Изядох го 'по бързата процедура' и тръгнах към едно момче от моя курс, но от 'Рейвънклоу'. Изглежда и то като мен се бе маскирало като вампир.
-О, Едуард, какво правиш на слънце? И защо не блестиш? - избъзиках го, знаех, че е голям фен на 'Здрач'.
Засмях се и го отминах. Седнах на масата на 'Грифиндор' и си взех доста сладкиши. Замислих се, тук самотата ме бе споходила. Познавах много хора, но сега едва ли щях да позная някого. Имаше толкова костюмирани ... ученици - зомбита, вампири, медузи, русалки, ангели, дяволи, феи, животни и дори един Мики-Маус! Ухилих се и започнах да ровя в чинията си.
Скоро още един вампир седна срещу мен, но не му обърнах внимание. Към десет минути тя (да, беше момиче) ме гледа замислено, но после ме попита:
-Как си, Роуз? Къде е Кейлъб?
-Ох, не го знам.. От отдавна не съм го виждала... - промърморих тъжно и замислено. -А ти как си? - попитах Кейт Грейнджър, една позната от моя курс.
Преди да отговори дойде една друга третокурстничка, която буквално прекъсна разговора ни.
-Сядай, сядай. Няма никакъв проблем - казах и отново клюмнах глава, чакайки отговора на Кейт.
Kate Woodstock
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 1:09 pm

След дългото време,което Кейт прекара в спалнята на момичета,заради костюма,грима и прическата си тя най-сетне беше готова да слезе в Голямата зала,където щеше да се проведе празненството по случай Хелоуин.Беше облечена като паднал ангел и почти цялата беше в черно,което по принцип не харесваше особенно,днес много и допадна.Нали на Хелоуин можеше да бъдеш какъвто си поискаш,това най-много и се харесваше.Въпреки това беше решила да запази част от идентичността си като не си беше сложила маска-искаше да я познаят,а и тя да познаваше хората около себе си.Не и се вярваше всички да с маски.
Когато стигна пред вратите на голяма зала се огледа за Бастиян с когото щяха да са заедно.Даже той беше приел веднага идеята й да се облекат еднакво като ангели.Но поне не се наложи да променя костюма си.
Огледа се още малко но не го видя,като предположи,че може би вече е влязал в залата доста неучтиво,без да я почака,както сметна.Затова влезе и почти не обърна особенно внимание на празничната украса и ужасяващите хилещи се тикви и свещи в тях,реещи се високо към тавана от звезден небосклон.Тази гледка бе обичайна за всеки Хелоуин.
Забеляза Бастиян,който беше малко по-напред от нея и оглеждаше мястото-усмивка веднага грейна на лицето й и реши да го изненада.Беше с маска,но тя нямаше как да не го познае.Запромъква се бавно зад него и когато вече стоеше зад гърба му му закри очите с ръцете си,като прошена:
-Изненада!-той се обърна-направо беше ослепителен в костюма си от черна риза и панталони и черните крила на гърба му.Тя се надигна леко и го целуна,като се зарадва на аромата му,който добре помнеше и обичаше-и двамата имаха много натоварени дни,особенно Кейт,покрай изпитите, училището,а и още други работи свързани със семейството й,които момчето знаеше.И Роуз.Никой друг.

/П.С.-Съжалявам за краткия роул плей,но трябва да ставам след малко/
Джаки Потър

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Още нямам ;(( Жалко нямам търпение ..

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 1:23 pm

След като си беше облякла костюма се запъти към голямата зала. Първият и бал започваше. Когато влезе в голямата зала устата и падна отворена. Леле колко бе красиво! Навсякъде имаше тикви , някои дори летяха. Залата беше украсена в оранжеви и черни балони и картини на духове и гоблини. Но най-зашеметяващото бе че небето на тавана беше мрачно с облаци луна и понякога се виждаха светкавици които осветяваха цялата зала. С малките си черни платформи Джаки тръгна плахо към масите за да си вземе нещичко за ядене. Огледа се и видя цяла гора деца с маски , вещици , върколаци и много други! Беше зашеметяващо какви костюми са си избрали. Джаки си взе една сладка. Тогава забеляза няколко момичета от грифиндор. Насочи се към тях и ги поздрави. Но не познаваше почти никой от тях. Чудеше се какво да прави и и беше тъжничко че не познаваше почти никой а Дженифър е болна и не може да дойде .. Седна на пейката с ръце в глава. Нима така щеше да прекара цялото празненство? С наведена глава и седяща на пейката без да се забавлява? Но все пак нямаше гадже нямаше дори и приятели. Нямаше с кого да си разговаря. Не познаваше почти никой а годината вече беше посредата си. Имаше няколко грифиндорки които познаваше обаче не беше точно приятелка с тях. Не познаваше Роуз хич само беше чувала за нея. Кейт пък беше от по горните курсове и надали щеше да се занимава с деца като нея. Не познаваше нито Кейт Грейнджър която движеше с Роуз Уизли. Познаваше само учителите и най-добрата и приятелка Дженифър маклол която явно нямаше да дойде. Не искаше да им прекъсва разговора затова не отиде при тях. Изведнъж в ума и проникна мисъл " Дядо ти щеше ли да си седи на пейката давейки се в собствените си мъки? Не той щеше да отиде и даси прекара чудесно. Сега спри да се самосъжеляваш и отивай да се забавляваш! " Така и така беше тук. Защо наистина не се забавляваше? И уверени стъпки се запъти към момичетата които си говореха така весело.
- Здравейте , може ли и аз да седна - попита момичето уверено за пръв път. Ама дали щяха да и дадът да седне или цялата нощ Джаки щеше да си седи сама на студената скамейка - Естествено ако ви преча ще се преместа!
Кейт Грейнджър

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 1:45 pm

Роуз явно не знаеше къде е гаджето ѝ. След краткия ѝ отговор една третокурсничка седна до нас. Имаше много хубав костюм и до сущ приличаше на красива пеперуда. А след малко дойде и Джаки Потър която попита дали може да седне до нас.
- Може разбира се! Заповядай, Джаки! - казах ѝ. Джаки ми допадаше, и нейният костюм беше много хубав и подчертаваше красотата ѝ.
Реших че е време да разведря по някакъв начин Роуз. Отново я заговорих с надеждата да ѝ изкарам на лицето поне една от нейните усмивки.
- Аз съм супер, но... Стига, Роуз! Какво ти става? Винаги съм те мислела за най-веселия и безгрижен човек, а ти се мръщиш точно днес. Не мислиш ли че е малко глупаво. Я се погледни! Костюма ти един от най-добрите който съм виждала. Усмихни се и се наслаждавай. - казах ѝ и очаквах някакъв отговор или възражение, но явно тя нямаше да обели и дума. - Чуи сега, аз отивам да взема по нещо и за двете ни от някоя тиква и като се върна искам да ме посрешнеш с широка усмивка. - твърдо заявих и се отдалечих от масата на „Грифиндор“.
Запътих се към една тиква която беше точно до вратата. Минавайки покрай масата на „Хафълпаф“ група зомбита се провикнаха:
- Ей ти! Да, вампирката. - подминах ги, а момчетата продължаваха да викат - Ела да седнеш при нас!
Стигнах до тиквата която си бях набелязала, отворих я но за беля се оказа пълна с паяци. Един ме полази по раката, а аз подскочих и се разпищях. Паякът явно се беще зашеметил от мощното ми пищене и леко се полюшна, а след това падна на земята. До тиквата от която продължаваха да извират паяци имаше още една, отворих я и се молех да няма други насекоми. За щастие нямаше. Вътре имаше парче торта и 10/15 шоколадови бонбона. Взех ги и се върнах на масата, а Роуз още се мръщеше.
- Ето, за теб са. - казах ѝ и ѝ подадох тортата и бонбоните - Поне си кусай.
На нея явно ѝ беше писнало постоянното ми мърморене че не трябва да се мръщи и си пробва малко от парчето торта. Реших че вече достатъчно досаждам на горкото момиче и смених темата.
- Как минаха изпитите при вас момичета? - попитах и се надявах поне една от Роуз, Анжела и Джаки да ми отговорят.
Джаки Потър

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 2:21 pm

За голяма изненада на Джаки я приеха да седнат до тях и после си продължиха разговора. Явно за гаджето на Роуз. Тогава Джаки се сети за момчето което беше срещнала в лондон беше толкова готин. Но преди да почне да се е замечтала Кейт отпраши на някъде да гони тиквите. Докато минаваше край масата на Хафълпаф няколко зомбирани момчета почнаха да канят грейнджър да седна при тях. С Анджела се засмяхме. Погледнах към Роуз обаче тя все още беше тъжна. Какво ли е станало с гаджето й? Дали не е нещо сериозно? Поуз извика победоностно с две тикви в ръка. Отвори първата но от там излязоха цяла група паяци. Джаки която ги мрази подскочи като ужилена и извика. Добре че никой не забеляза писъка й. После момичето отвори другата. Там имаше парченце торта и 15 шоколадови бонбони. Поне нямаше повече паяци. После Кейт дойде и даде бонбоните на Роуз. Обаче вместо бонбоните Роуз изяде тортата. Кейт ни попита как сме минали изпитите. Осетих че иска само да смени темата но и отговорих.
- Засега не са много добре .. Имам две НО и един П .. Не са ни казали другите оценки. А вие как? - попитах ги. Но преди да са ми отговорили реших да отида и аз да си опитам късмета. Набелязах си тиква. Изведнъж тя хвръкна. Умело скочих и хванах тикавата с две ръце и я привлякъх към себе си. Беше доста тежка. Отворих и плахо надзърнах вътре като видях че няма паяци. Вътре имаше пет ментови бонбона и листче с късметче. Върнах се при другите и прочетох на глас късмета. " Очакват те магически приключения в една дълбока гора там ще стрещнеш любовта "
- Леле .. Какво ли означава? - попитах другите като ги изгледах странно
Кейт Грейнджър

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 2:37 pm

За щастие Джани ми отговори. Каза че не били много добре и попита ние как вървим с изпитите, но преди да успея да отворя уста тя отпраши да отвори една тиква. Върна се много весела. В ръцете си носеше 5 ментови бонбона и пергамент. Чудех се какво ли пишеше там. Джаки седна на мястото си и зачете:
- "Очакват те магически приключения в една дълбока гора там ще стрещнеш любовта." Леле .. Какво ли означава? - попита ни първокурсничката.
- Означава, че онова сладурче не спира да те зяпа - казах ѝ аз и посочих едно момче облечено като дявол.
Макар да беше все още 11-годишна, Джаки ми изглеждаше по-умно момиче от останалите първокурснички. Освен това беше много красива. Русите ѝ коси елегантно висяха, а големите ѝ сини очи бяха като дълбокото море.
Joyce Wilson

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 4:32 pm

Не знаех кое от двете чувства надделява вътре в мен. От една страна - прекрасният факт, че бях прекарала нощта с Тед и че той бе приел предложението ми да се присъедини към празненството в Хогуортс тази вечер, а от друга страна - чувството за вина, което изпитвах, че съм помогнала за подготовката. Двете се бореха, кое от тях да надделее, но малко по малко установих, че всъщност аз винаги участвам в огранизацията на всичко, помагам и правя, каквото ми поставят, така че един път да не се появя не би трябвало да е толкова фатално.
Утрото беше повече от прекрасно, освен заради необичайно силното октомврийско слънце, ами и защото до себе си имах страхотен човек. Бавно се измъкнах от леглото си и приготвих, точно така - приготвих, обилна закуска. Предположих, че и двамата ще бъдем гладни, защото снощи не бях сложила и хапка в устата си, а и вероятно Тед също. След като той се събуди, прекарахме сутринта в разговори, смях, много храна, а след това отново разговори, смях и тук-там по една открадната целувка. Бях сигурна, че от мен направо струи светлина и радост. Нямаше начин на бъда по-щастлива. Макар че... тайно притеснение се бе загнездило някъде в ума ми. Тази вечер с Тед щяхме да се появим на тържеството и какви ли не слухове щяха да плъзнат. В Хогуортс винаги всичко се знаеше и никой не се тревожеше да извади кирливите ризи на другите на показ. Не че аз имах такива де, но просто... щеше да ми е странно. Нито учителите, нито учениците ме бяха виждали с мъж, но пък може би точно тази вечер бе най-подходящия момент.
С Тед се разбрахме да се чакаме точно в осем часът вечерта във Входната зала, за да влезем заедно на партито. Предимно аз настоявах да имам малко повече време да избера тоалет и прическа. Малко трудно ми беше да се разделя от него и да се магипортирам отново в Хогсмийд, но надеждата, че ще го видя отново довечера ме крепеше. По-бързо от всякога стигнах до замъка, като избягвах да срещам хора, или пък ако някой ме попиташе нещо, отговарях еднозначно. Изтичах до стаята си като заключих вратата след себе си.
И тогава бе моментът, когато изпаднах в паника. Не обичах да се маскирам, затова стигнах до извода, че ще бъда с рокля. Но въпросът беше каква. След около час в нетипично за мен пробване на дрехи, най-накрая се спрях на рокля с цвят шампанско. Косата ми свободно падаше по раменете ми, а гримът бе лек и нежен. Бях доволна от резултата и смятах, че ще се харесам на Тед. Погледнах часовника. Чудесно, бях точно на време. Излязох от стаята си и нервно закрачих по коридорите на път за Входната зала. Музиката от Голямата зала вече се чуваше, заедно с весели разговори, песни, танцуващи ученици. Във Входната зала на всяка минута влизаха ученици от други училища, родители и приятели на младите магьосници, та дори баби и дядовци. В момента, в който стъппих на мраморния под на помещението, голямата дъбова врата се отвори, а пред нея стоеше той.

Последната промяна е направена от Joyce Wilson на Нед Окт 30, 2011 11:15 am; мнението е било променяно общо 1 път
Себастиян Дивайн
Префект

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 4:55 pm

Kate Woodstock написа:
...

Един такъв сладък и приятен аромат се разнесе около Бастиян и дори да не виждаше, понеже притежателят на този аромат, беше закрил очите му, той можеше поне да се досети, кой беше поставил ръцете си на лицето му. Затова се обърна бавно и положи ръце на кръста на Кейт, който пък се наддигна съвсем малко, защото беше обула достатъчно високи токчета, за да стигне Бастиян, и го целуна. Най-сетне да усети нещо приятно по устните си, което не беше мастило или вкус на перо - беше му останал навика от обикновеното училище да яде химикалите си - вреден навик.
Веднага след като имаше възможността, Бастиян огледа набързо костюма на Кейт. Не го беше виждал, нямаше идея дори какво представляваше. Изглеждаше му малко предизвикателен за ученичка, особено в Хогуортс, но понякога се случваха изключения. Също като него - тя имаше черни крила на гърба си и всичко това черно по нея й стоеше много добре, нищо, че Себастиян я беше виждал рядко да носи този цвят, особено толкова много и навсякъде. Предполагаше, че би трябвало да й харесва как й стои,почти всички предпочитеха да носят черното. Тя нямаше маска, за разлика от седмокурсника, но това я правеше по-разпознаваема, което улесняваше Бастиян, ако я изгубеше из многото тълпа . Предположи, че щеше да изглежда корено различна, сяакш, ако беше сложила нещо не лицето си. Макар че то си имаше своите уникални черти. И въпреки всичко, тя продължаваше да изглежда...перфектна.
Отпусна едната си ръка до тялото си, а с другата ръка хвана тази на Кейт и тръгна напред. Имаше една маса, върху която бяха поставени всякакви неща за пиене, освен на масите за различните домове, но и досега Бастиян не беше разбрал дали тази вечер щеше да бъде така - разделено. Той се надвесе над всичко и затърси нещо, което поне да наподобяваше алкохол, но след като се откри за една минута напълно се отказа.
Поведе Кейт на другата страна. Имаше чувството , че я разкарваше из цялата зала. Най-накрая намери място на маса, която трябваше да бъде на Грифиндор и седнаха с гръб към масата на пейките.Беше внимателен да не удари нещо с крилете си, понеже те бяха малко по-големи от тези на шестокурсничката, която не отдаваше голямо знаение дали нямаше да удари нещо или не. След като обиколи хората, за пореден път, с очите си Бастиян насочи погледа си към Кейт.
-Изглеждаш...жестока. И красива -подсмихна се той.
Черната маска ясно подчертаваше зелените му очи и правешеш кожата му да изглежда още по-бледа. може би на тази бледа кожа щяха да отиват червените очи и острите кучешки зъби. Ала предположи , че Дракула е доста клиширано.Реши, че нямаше нужда да сваля маската си. Както на всеки маскен бал , какъвто този не беше всъщност, маските се сваляха в полунощ. Беше много рано за тази фаза,
- Искаш ли да правим нещо? - попита той, като усмивката му остана на лицето.
Kate Woodstock
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 5:20 pm

Бастиян поведе Кейт из залата,като търсеше места където да седнат.Започваха да идват повече и повече хора,а групичка по малки ученици бяха окупирали една пейка.Кейт се радваше на присъствието на Бастиян до себе си и сякаш последния им спор беше забравен и всъщност единствения-когато я беше магипортирал от къщата й и не беше успяла да помогне на майка си.Но за щастие на майка й беше оказана помощ веднага иначе не и се мислеше какви последствия щяха да бъдат.И от тогава ги бяха оставили на мира.Дано завинаги.
-Изглеждаш...жестока. И красива -каза Бастиян.Кейт се изчеви леко,беше поласкана,а и не очакваше много да очаква тези думи от него.Всъщност откакто Кейт беше с него той се беше променил много което беше похвално.Личеше си,че вече не е толкова самотен.И това само я радваше.
- Искаш ли да правим нещо?
-Не е лоша идея.-съгласи се момичето и се засмя при вида на един доста смешен костюм на първокурсник-беше се облякал като тиква за Хелоуин.
-Всъщност този празник не ми е бил винаги интересен.Но сега...-каза тя,докато сядаха и приближи още повече стола си до неговия-изобщо няма да е лошо.-Тя му намигна и хвана ръката му в нейната.
-А само да кажа,че и ти изглеждаш ослепително,ангел мой.-Кейт се подсмихна и го целуна,но скоро усети погледите на хора по себе си.
-Може би ще ме поканите на танц,принце?И после ще ме отведете във вълшебния си замък?-е,това звучеше различно за хората със мръсно подсъзнание.Но Кейт имаше за цел само да го накара да се разсмее.След това го погледна така мило,сякаш го чакаше и после погледна дансинга,който не беше много пълен. "Хайде,прегърни ме и да танцуваме"...-си мислеше момичето нетърпеливо,докато го гледаше.
Джаки Потър

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 5:53 pm

Изчерих се. Погледнах към момчето което беше посочила Кейт. Беше с къса кафява коса и черни очи. Погледна ме. Изчервих се още повече. Бях станала като домат. Засмях се на Кейт. После погледнах към Роуз която още бе тъжна. Горкото момиче. И аз щях да бъда ужасно тъжна ако гаджето ми беше изчезнало и не съм го виждала. И пак се попитах Какво се е случило? Добре ли е той? Изкаше ми се да си взема бирен шейк обаче в Хогуортс не сервираха такива неща. Трябваше да се задоволя само с Тиквен Сок. Реших да сменя темата и да не говорим повече за любов и момчета .. Погледнах Кейт. Оранжевата и коса се вееше което беше странно защото нямаше вятър но може би беше заради небето. После погледнах към Роуз. Която взе още се мръщеше.

- Е ъм Роуз как си? - попитах я обаче тя не ми отговори. Почнах малко да се притеснявам за нея. погледнах Кейт за помощ. Която на свой ред беше изезнала нанякъде.
/ Извинете за късия пост .. /
Себастиян Дивайн
Префект

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 5:56 pm

Kate Woodstock написа:
...

След този мил поглед, който Кейт изпрати на ученика, неговата усмивка се разшири. Той погледна надолу, а след това вдигна главата си. Хвана ръката на Кейт и я целуна, докато ставаше, междувременно. Беше се привел, понеже сега момичето беше на по-ниско от него. Докато докосваше кожата й с устните си я гледаше и се чувстваше така сякаш се оглеждаше в огледало. Зелените очи просто изпиваха нейните кафяви. И колко метафорично и всъщност реално беше това!
-О, не, без замъци. Ще те отведа в ада... - отново подсмихването тип ,Бастиян' .Дръпна леко дланта й нагоре, карайки я да стане, както и направи тя. След което прокара ръката си през кръста й от към гърба й и я доближи максимално до корема и гърдите си, така че лицата им бяха близо. - Добре, принцесо. Да видим как танцуваш - продължи той и сега се обърна напред и тръгна към почти празния дансинг. Сега там имаше няколко двойки. Костюмите им бяха различни. имаше и някои мъгълски професии , изявили се на празника. Примерно нормалния лекар в болницата. Слушалки, бяла мантия и разбира се очила За къде беше лекар без очила?! Лекарят имаше своята партньорка - медицинска сестра, която беше облечена с нещо като бяла рокличка и нещо розово на главата, което май се определяше като шапка. Никаква терминология в знанията на Себастиян, а и не му липсваше това особено.
Когато намериха място, където беше по-свободно, той качи ръцете на Кейт върху врата си , а своите постави отново върху кръста й. Музиката беше бавна, нещо като за начало и изчакване на всички, които все пак мислеха да дойдат. Сега очите му не напмираха нищо друго, нито другите му познати, нито костюмите им или на непознатите, само ангела пред себе си. Жестока . Може би това трябваше да се подразбира от костюма им, макар че всичко у Бастиян - моментното настроение, гласът му говореха за мекота и топлина. Както и , че се наслаждаваше на цялата тази ситуация, която включваше вечерта и Кейт.
В последно време умът му беше зает от изпитите и оценките , които щеше да получи.
-Как е в ада? - засмя се леко. - Предполагам , че е приятно. Иначе бих се обидил - кривна престорено устни.
Роуз Уизли

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Още чакам ;хх

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 6:52 pm

-Оф, хора, добре съм! Сякаш ми пука, че той ме е изоставил сама! - казах разгневено, вече почвах да се ядосвам. За да покажа, че съм добре, изядох парчето торта и седем-осем шоколадови бонбона, които Кейт ми бе дала преди малко. - Такам ... какво ще правим?! Искате ли да танцуваме... или да ловим тикви с лакомства? Аз лично не бих отказала да видя какво има в онази там... - посочих една тиква с усмихната, но някакси зловеща физиономия.
Тръгнах към нея и след секунди извадих сладоледено шоколадова топка, която се оказа пълна със мека сметана. В тиквата имаше също и лист пергамент, на който работата явно бе да обижда всеки на който се натъкне. Засмяна го показах на другите момичета, които също като мен се засмяха.
-Е? Какво решихте?

ps 1 - Голяма сърдитка ме изкарахте... ;х
ps 2 - сори, за късия пост, но и се налага да ставам ;х
Никълъс Грийн

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 7:41 pm

Тази вечер беше празненството по случай Хелоуин. Всяка година имаше интересни неща и ми беше любопитно да разбера какво има този път. Случи се инцидент - нямах костюм. Беше голям проблем, но не можех да си позволя да пропусна празненството. Сетих се за "официалното" си облекло в куфара. Винаги носех риза и панталон, но почти никога не ги използвах. Качих се в общата стая, отидох в момчешката спалня и се облякох. Обикновените приготовления...Реших да използвам и специалния си парфюм. Навих ръкавите на ризата си и тръгнах към Голямата зала. Залата беше украсена невероятно, както всяка година. Тиквите с лакомства си летяха. Обичах Хелоуин. Всички бяха с костюми. Взех си чаша с пунш и седнах на една маса. Не бях се уговорил нито с Нора, нито с Ривър, нито с никой. "Боже, голям съм идиот!"-казах си и започнах да оглеждам тълпата за някой познат. Изведнъж някой ме потупа по рамото. Обърнах се и видях...
Нора Лопес
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FangPixie166

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 7:51 pm

Когато влязох в Голямата зала, не можах да откъсна очи от декорацията. Беше невероятно измайсторена и изглеждаше, сякаш се намираме във филм на ужасите. Навсякъде имаше паяжини, бяха поставени множество скелети, които изкарваха акъла на по-плашливите момичета като мен. Нямаше ги големите четири маси, а на тяхно място имаше такива, само че по-малки, кръгли и разположени във всяко ъгълче. На една по-дълга маса пък бяха поставени всякакви напитки и пуншове. Сипах си портокалов сок и започнах да вървя без посока. Не знаех дали ще видя някой познат в цялата тази суматоха. Нищо чудно да си прекарах вечерта сама. Точно когато се ядосвах на себе си, че не съм си взела книжка, която да почета, когато ми стане скучно, зърнах един познат силует. Ник беше с гръб към мен и очевидно не ме виждаше. Приближих се до него и го потупах по рамото. Той се обърна изненадано и когато ме видя, очите му се разшириха. Трябваха му няколко секунди, за да ме прецени и да ме огледа отгоре до долу и след това ме сграбчи в мечешка прегръдка.
- Изглеждаш възхитително. Не мога да опиша колко привлекателно изглеждаш в тази рокл.. - не успя да довърши, защото вече бях запушила устата му с една страстна целувка.
Ривър Ларош

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: IceNight168

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 8:01 pm

Голямата зала беше невероятна. Очите ми щяха да изскочат от орбитите си, докато оглеждах всяко кътче. Паяжини, скелети, традиционните тикви, летящи прилепи... Беше великолепно! Настроението ми се приповдигна само от това. Жалко, че не успях да си намеря среща за Хелоуин. Приближих се до масата с напитките и си сипах нещо с кървавочервен цвят. Мислех си да потанцувам, но сама не се чувствах добре на дансинга.
Видях Себастиян с някакво момиче, вероятно гаджето му, а съвсем близо до мен забелязах Нора и Ник, които се целуваха страстно на една масичка. Винаги се случваше така, че ги прекъсвах, затова реших да не се приближавам. Продължих да търся познати, но не успях да видя нищо. Залата беше доста тъмна, а изведнъж светлинките започнаха да примигват. Напълно изгаснаха и се чу раздиращ настъпилата тишина акорд на баскитара. Приятелите ми се откъснаха един от друг и се огледаха. Нора ме видя и ми махна с ръка да се приближа. Изглеждаше страхотно. Оставаше вярна на дома си, беше жълто-черна пчеличка. Ник беше в семпли дрехи, но му седяха добре и си подхождаше с гаджето си.
Прегърнах момичето, а на него само махнах. Строполих се на стола до тях, защото вече се чувствах уморена. Танцуваше ми се, но нямаше желаещи. Предполагах, че ще си тръгна по-рано от празненството.
- Е, как ви се струва? - Попитах в опит да намеря някаква по-интересна тема.

Аз си лягам, така че утре ще продължим (:
Никълъс Грийн

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Съб Окт 29, 2011 8:20 pm

Докато се целувахме с Нора се чу акорд на баскитара. Светлинките примигаха. Откъснахме се един от друг и се огледахме. Нора забеляза Ривър. Помаха й и тя дойде. Двете момичета се прегърнаха и Ривър се строполи на стол до нас. Момичетата започнаха да си говорят, а аз си оглеждах тълпата. Освестих се и погледнах към момичетата. Ривър не беше много ентусиазирана от вечерта, затова реших да я поканя на танц. Точно в същия момент пуснаха бавна мелодия. Станах, приближих се до Ривър и й подадох ръка.
-Надявам се няма да откажеш един танц-казах и се усмихнах. Ривър ме погледна леко изненадано, но се изправи и я поведох към дансинга. Никой не танцуваше на бавната мелодия, затова като преминахме през тълпата погледите на всички се впиха в нас. Отидохме точно в средата и започнахме танца. Мелодията беше доста бавна. Точно сега беше моментът да поразпитам Ривър. Не ми се налагаше често да се забърквам в личния живот на другите, обаче нещо ме накара да я попитам.
-Защо си тъжна?
Edward Lemuel Radley

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Нед Окт 30, 2011 8:00 am

Spoiler:

Нощта се изниза по-бързо от колкото ми се искаше,но всяко нещо си имаше край.Този на хубавите моменти,като че ли настъпваше най-бързо.
За щастие прекарах и сутринта в компанията на Джойс.Потопих се в приятния разговор,стараейки се да не мисля колко много усилия ми бяха нужни през цялото време-усилия,защото твърде вероятно нещо можеше да ме издаде,а тогава щеше да настъпи една каша!..Тц,единственото,за което щях да съжалявам е наранената Джойс,какво ще си помисли за мен не беше от значение.
Преди раздялата се разбрахме къде да се срещнем отново,за да прекараме празничната вечер заедно.Целувката за довиждане беше не по-малко сладка от всяка от предишните ни и по-късно свивайки зад ъгъла на уличката и знаейки,че очите й,които се взираха в гърба ми до последно,вече не могат да ме видят,посърнах на момента.Започнаха да ме тревожат пак старите мисли и съпровождан от тях се магипортирах извън пръщящ от живот Лондон,на място,където атмосфера не беше една от най-приятните.
В щаба прекарах почти целия ден в компанията на Рабастан Лестрандж,който не беше от най-разговорливите и макар това понякога да не ми харесваше,днес бях благодарен,защото при излизането си още същата вечер,нямаше да има проблем ако не му давам обяснения.През цялото време очаквах с надежда Дезмънд да се появи и дори се осмелих да попитам Раб за приятели си,но не се изненадах,че и той незнаеше нищо по въпроса:Дезмънд също не беше от хората,които известяваха къде ходят и защо.Виждал го последно преди три дни,когато бил по-щастлив от обикновено-уж "случайно" бил споменал,че имал срещта с момиче.
Цял ден бездействие,а дори не бях намерил време за това,което ще облека.Отивах на Хелуин празненство,а си нямах никаква идея за това като какъв ще се маскирам.На излизане,ядосан на себе си,си рекох да взема един от чаршафите на "кралската" си спалня,току виж докарам визията на някой призрак.Още куп варианти минаха през главата ми,сред които просто да отида като себе си-Едуарт Смъртожадния,но още от началото знаех,че това не е добра идея.
Прибрах косата си назад под шапката и направо се изпарих от стаята,дочувайки че долу Лестрандж разговаря с някого.Миг по-късно студения въздух плъзна по кожата ми и установих,че магипортирането е завършило с успех.На хълма,на който стоях ясно личеше замъка и забелязах как входната врата зее широко отворена.Не бях сам и добре,че пристъпих крачка напред,защото в следващия миг група кикотещи се магьосници с пук се появиха на мястото,на което стоях аз само преди малко.Не се поколебах и тръгнах с уверена крачка напред и за да не привличам излишно внимание,вървях с високо вдигната глава.
Децата щяха да са толкова отдадени на забавата,че нямаше да си правят труда да заглеждат посетителите.Възрастните?Те пък или щяха да са подпийнали или трябваше да следят за лудориите на хлапетиите.
Несигурно пристъпих във Входната зала сливайки се с тълпата и заставайки в едно ъгълче,където щях да изчакам Джойс.Все се надявах да не чакам дълго или пък тя да е дошла преди мен.За да се впиша в обстановката,отговарях на поздравите на влизащите в залата.Ама,че централно място бях избрал,но осъзнах грешката си късно.
Не ми отне много,за да разпозная Джойс:беше облечена в красива рокля,с която блестеше и можех да се обзаложа,че е най-красивата личност,сред събралите се тази вечер тук.Усмивката ми бързо се настани на лицето ми и докато до този момент стоях подпрян до стената,в следващия се тласнах с крак и вече бях поел ръката й в своята.
-Красива си.
Изпитах силното желание да я целуна на момента,но опитах да се увладея:не беше мястото,все пак тя работеше тук и щеше да е лошо ако си спечелеше грозните одумки на заобикалящите.От вътре кънтеше весела музика и разговорите на всички много наподобяваха жуженето на кошер.Разпознах стария Филч,който бе застанал на вратата с пергамент в ръка,а в другата държеше перо.Вероятно записваше външните лица,друго не ми дойде на ум,което малко ме стресна.Малко оставаше до нашия ред,за това нямаше връщане назад
Ривър Ларош

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: IceNight168

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Нед Окт 30, 2011 11:17 am

Никълъс Грийн написа:
Ник протегна ръка към мен.
- Надявам се няма да откажеш един танц.
Изненадах се много, а после потърсих с очи Нора, за да й се извиня, че й отнемам танца. После станах и се отправихме към дансинга. Мелодията беше бавна и много нежна. Никой друг не танцуваше, сякаш цял Хогуортс ни гледаше.
- Защо си тъжна? - Чух момчето да ме пита.
Аз самата се чудех това. Не знаех. Може би носталгията по дома ме караше да бъда такава.
- Предполагам, че... Че е това тук. Хогуортс. Това е мястото, където съм най-щастлива и най-тъжна едновременно. Но когато ми е тъжно, ми е наистина тъжно. Това му е лошото. Липсва ми домът. Липсва ми майка ми и ми липсва Сам. А наистина не трябва.
Усещах, че очите ми се пълнят със сълзи, затова бързо пуснах едната ръка на Ник, за да ги попия. Не исках да размазвам красотата, която Нора беше създала върху лицето ми. Побързах да се усмихна и отново затанцувахме. Песента все още продължаваше, а ние мълчахме. Реших и аз да му задам въпрос.
- Наистина я обичаш, нали?
Джаки Потър

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Нед Окт 30, 2011 2:35 pm

Роуз Уизли написа:
...
- Кой иска да отвори още някоя тиква а после да танцуваме? - попитах радостно аз. Роуз се съгласи но все още не виждах Кейт никъде. Може би си беше набелязала още някоя тиква. С Роуз си набелязахме една тиква и тръгнахме да я гоним. Роуз я притисна в ъгъла а аз скочих върхо нея. Духнах кичура коса от лицето си и започнахме да отваряме тиквата. Дадох я на Роуз защото не исках още паяци особено те да лазят този път върхо МЕН. Роуз затвори очи и отвори тиквата. Двете надзърнахме вътре. Имаше тиквен сок , пет шест листчета бонбони и пергамент. Първо се заехме да отваряма пергамента. Като го видяхме паднахме на земята от смях. Там вместо да имаше късмет беше нарисуван някой. И този някой беше проф. Макгонъгол. Някой сериозно се е изхитрил и явно отворил тази тиква преди нас и си сложил рисунката. Но най-смешното бе че тя танцуваше Макарена. Рисунката си вижеше ръцете и от време на време и падаха училата и спираше да си ги вземе. Почнахме да се караме с Роуз коя да задържи рисунката. Стигнахме до примирие и решихме ние да я сложим в друга тиква. Разделихме си тиквения сок и изядохме бонбоните. Огледах се но Кейт още я нямаше. С Роуз започнахме да се чудим в коя тиква да сложим чудноватата рисунка. Намерихме си една която всеедно носеше слънчеви учила. Набързо хванахме тиквата която се кефеше и я отворихме. Пъхнахме вътре рисунката и пуснахме тиквата на свобода. Тогава пред нас се появи сянка.
- Кейт къде беше?? - попитахме в един глас с Роуз.
Кейт Грейнджър

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Нед Окт 30, 2011 7:45 pm

Бях сигурна че Роуз вече не е така сърдита и реших че е време да я оставя на мира. От майте мрънкания можеше за се разгневи и дори да ми се расърди. Много ми беше приятно да си стоя с Роуз и Джаки и да си говорим, не исках празника да свършва. Говорехме си за различни неща, но минаха няколко минути и погледнах крайщата на кичурите коса който бях оставила да висят. Отново бяха почервенели, явно ще се налага отново да нанасям заклинанието за смяна на цвета, косато ми трябваше да е кестенява цялата вечер а не през половин час да нанасям заклинание. Чаках моментът в който момичетата не гледаха, за да се измъкна незабелязано. Изведнъш те се обърнаха явно да погледнат една тиква която се рееше из въздуха като перце, а аз отскочих и затичах към момичешките тоалетни. Извадих пръчката си от един скрит джоб във вътрешната страна на късата ми черна рокля. Омагьосах косата си и се приближих до огледалата, прическата ми не се беше развалила за което искрено се радвах. Завъртях се и се взрях в отражението си. „Не съм грозна!“ - казах си. Излязох, но се блъснах в някого. Беше някакво момче, но не можех да разбера в какво се е облякъл.
- Защо не внимаваш повече? - развиках му се, но след това ми стана гузно и с наведена глава тихо изрекох - Извинявай, не исках да бъда груба.
- Няма нищо, не се притеснявай. Всички сме напрегнати. - каза ми и ми се усмихна.
Запътих се към голямата зала от където се носеше голям шум. Приближих се до Джаки и Роуз който стояха до редица тикви.
- Кейт къде беше??? - попитаха ме.
- В момичешката баня, за да си направя заклинанието за промяна на цвят. - обясних им и си посочих кока - Мислих че ще съм достатъчно бърза за да не забележите че ме е нямало, но плана се скапа. Блъснах се в един... един... - не можах да уточня найменованието на костюма на момчето - в едно момче, и малко се унесох. Искате ли да тънцуваме? - попитах ги в момента в който пуснаха една много ритмична песен.
Нора Лопес
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FangPixie166

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   Нед Окт 30, 2011 7:58 pm

Ривър Ларош написа:
Никълъс Грийн написа:
Ник протегна ръка към мен.
- Надявам се няма да откажеш един танц.
Изненадах се много, а после потърсих с очи Нора, за да й се извиня, че й отнемам танца. После станах и се отправихме към дансинга. Мелодията беше бавна и много нежна. Никой друг не танцуваше, сякаш цял Хогуортс ни гледаше.
- Защо си тъжна? - Чух момчето да ме пита.
Аз самата се чудех това. Не знаех. Може би носталгията по дома ме караше да бъда такава.
- Предполагам, че... Че е това тук. Хогуортс. Това е мястото, където съм най-щастлива и най-тъжна едновременно. Но когато ми е тъжно, ми е наистина тъжно. Това му е лошото. Липсва ми домът. Липсва ми майка ми и ми липсва Сам. А наистина не трябва.
Усещах, че очите ми се пълнят със сълзи, затова бързо пуснах едната ръка на Ник, за да ги попия. Не исках да размазвам красотата, която Нора беше създала върху лицето ми. Побързах да се усмихна и отново затанцувахме. Песента все още продължаваше, а ние мълчахме. Реших и аз да му задам въпрос.
- Наистина я обичаш, нали?

Стоях в ъгъла, докато всички, включително приятелката и гаджето ми, танцуваха на дансинга и се забавляваха. Не усетих кога върху лицето ми се беше появило мрачно изражение. Опитах се да се усмихна, казах си, че на една сладка пчеличка не й отива да е нацупена. Но не успях - не можех да спра да си мисля, че аз трябва да съм там. Проблемът беше, че нямаше с кого да бъда там.
Може би ги гледах твърде намръщено, защото след малко песента свърши и двамата се запътиха към мен. Помислих си, че са ме видели, но те оживено разговаряха и аз побързах да се усмихна изкуствено. Докато вървяха, подочух Ник да казва "Да, така си мисля, въпреки че не съм много сигурен още." и да се усмихва широко. Ривър се засмя и това още повече помрачи настроението ми. Чудесно, сега и си говореха за тайни работи.
Седнаха до мен и Ник ме прегърна през рамо, докато отпиваше от пунша си. Опитах се да си придам възможно най-нормалния вид и докато Ривър ми приказваше, кимах отвеяно. След няколко минути не издържах да продължавам да седя тук, трябваше да се махна от тях.
- Извинете ме, ще отида до тоалетната.
Станах и побързах да се отдалеча от тях, докато Ривър не беше предложила да ме придружи. Докато вървях забързано, усещах изненаданите им погледи.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Празненство по случай Хелоуин   

Празненство по случай Хелоуин
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next