Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Изпит по Древни руни

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Изпит по Древни руни   Пон Окт 24, 2011 9:44 am

Староисландската дума „рун”, готската – „рунен” и старогерманския корен „ру”, означаваща "шепот" или "тайна". "Споделено тайнство" или по точно "тайно прошепнато тайнство" е значението й на англосаксонски и германски.
Руните са 24 на брой и днес ще се занимаем с първата от тях. Както знаете съществува пророкуване с помощта на руните. За целта всеки от вас трябва да си носи комплект дървени плочки, върху които са издялани всички руни. Ако в момента нямате, в шкафа зад вас имам останали няколко резервни, не се притеснявайте да ги ползвате.

Fehu – “Фей-хо”

Фонетичен еквивалент: ” f ”
Номер: 1
Елемент: Огън
Цвят: Огнено червен
Време: Първият час
Ден: Четвъртък
Месец: Септември

Гадателски значения:
Права: Печалба, Спечелен доход, Късмет. Богатство, Финансова сила в настоящето или близкото бъдеще. Знак на надеждата и изобилието, успеха и щастието. Социални успехи. Енергия, Плодородност, Създаване/разрушаване (подходящото значение според случая)

Fehu Обърнат или в странична позиция: Загуба на лично имущество, почит, или нещо което вие ще задържите с усилие. Показва някакъв вид несполука. Лакомия, несъгласие. Страхливост, глупост, бедност, тъпота, робство, завързване (робство чрез завързване/обвързване)

Тази руна осигурява успех, напредък в кариерата, и обръщането на късмета, но това е трудно. Късмета който осигурява не е непрекъснат, но помага при отделни случаи или за кратък период от време. След използване на заклинанието трябва да се поднови не само на магично ниво, но и с някакво действие за спояване на връзката със социалното ниво. Това действие трябва да е жест на милосърдие, помощ за някой друг или някакво друго действие от този порядък. Тази руна е добра в областта на парите, приятелството и напредък, прогрес в развитието на качествата. Fehu е знак на надеждата и изобилието, успеха и щастието, но също и на отговорностите носещи всички тези неща и цялостното обвързването с тях.

Това е силата на зараждането на най-високо равнище. Енергиите които носи са напълно диви, необуздани и са много подходящи за използване за бързи магически връзки за радикални промени. Руната се използва за ускоряване на въздействието след руната “за главната тема” в руническото писмо. За увеличаване, повишаване на материалното състояние.За защита на ценности. За “изпращане”- използва се за да се изпрати каквато и да е собствена енергия или енергия на руни към формираната сфера на влияние.
Усилва психичните сили. Канал за прехвърляне на сила или проектирането й. ”Изпращаща” руна. Фокусира отразената сила на слънцето, луната и звездите върху личното обкръжение. Спомага за развитието на личната и социална еволюция. Увеличава материалното благополучие.

- Искам всеки от вас да намери плочката и да я пусне върху чина си, тъй като е важно в каква позиция ще застане тя. Най-точните и правилни гадания стават, когато използваш всички руни или поне три от тях, но тъй като сте още в началото, искам да се опитате да направите собствено предсказания като знаете значението на руната.

Последната промяна е направена от The Headmaster на Чет Окт 27, 2011 2:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Kate Woodstock
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Древни руни   Сря Окт 26, 2011 12:08 pm

След целия ден, който прекара Kейт се беше леко изморила. Някои изпити бяха доста заинтригуващи. Един от тези беше Древни руни. Там се разказваше от къде и как са произлезли руните и още много други интересни неща, които на грифиндорката тепърва ѝ предстоеше да ги учи. Часовете преминаваха много добре с малки изключения (някои деца от класа по Древни руни не ѝ харесваха), а и учителката им беше много печена.Не даваше много домашни, разказваше увлекателно и не им викаше.Харесваше да седи в билбиотеката и да учи за руните.Въпреки това все още и бяха сложни и не ги разбираше напълно.За това и беше притеснена,когато влезе в стаята ивратата се затвори след нея.Не беше убедена,че ще се справи.По-скоро мислеше,че щеше да се провали.
Изпита беше за Fehu – “Фей-хо” -не беше от най-познатите и руни,затова заслуша напрегнато когато професора заобяснява,за да си припомни нещо в последния момент.
След като казаха какви са предсказанията на руната в позицията,която е паднала трябваше да започнат да гадаят.Кейт изкара торбичката с малките плочки и изкара тази с Фей-хо и още две плочки по заръка на учителката.
Хвърли я на чина и...застана в права позиция.Беше първата,която учителката изпитваше,затова се загледа напрегнато в плочката и се опита да си спомни.Заговори бавно това,което предполагаше на учителката,която се усмихваше изчакващо:

-Фей-хо в права позиция...това би трябвало да означава,че носи късмет,богатство...щастие.И според мен в случая създаване на нещо.
Също се знае,че тази руна носи успех,но успеха който осигурява не е непрекъснат,а за определен период от време.Руната е добра в областта на парите, приятелството,развитието в кариерата.Фей-хо е "изпращаща" руна,енергиите и са диви и необуздани и спомага за развитието на личната и социалната еволция.

След като нейния ред мина,без да знае ни най-малка представа как се е справила (повечето неща ги беше наизустила от учебника) излезе първа от стаята,оставяйки измъчените пророчески лица на съучениците си,на които им предстоеше изпитване.Кейт се запъти към голямата зала,за да може да вечеря по-рано от останалите и да си легне,защото утре й предстоеше изпит по Вълшебство.
Вижте профила на потребителя
Нора Лопес
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FangPixie166

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Древни руни   Сря Окт 26, 2011 12:55 pm

През свободното си време реших да обядвам, за да възвърна силите си.
Докато навивах на виличката спагети, прелистих учебника по Древни руни на подходящата страница, за да прочета единствената тема, която не знаех. В Голямата зала нямаше почти никой и се отдадох на тишината, спокойствието и хармонията, царуващи на това място.
Не бях много заинтересована в изучаването на този предмет, но все пак явно съм решила да пробвам уменията си. Започвах да се чудя дали съм била в адекватно състояние, когато съм избирала на кои допълнителни предмети да се явя за изпит.
След половин час събрах нещата си и напъхах надве-натри учебника в сивата чанта. По пътя грабнах още едно парче шунка и напуснах помещението.
Както винаги, когато наближих кабинета, задъхана от забързаната ми крачка, всичките ученици се блъскаха и вдигаха ужасно много шум, докато влязат. Замеряха се с хартиени топчета, гъделичкаха се и какви ли още не глупости. Започвах да се дразня, все още в съзнанието ми отекваше шумът и силните коментари от оранжерията.
Настроението ми се помрачи. Гледах с неприязън кикотещите се момичета, усмихващи се изкуствено и прекалено често. Мръщех се на момчетата, които ги закачаха и гонеха из цялата стая. За Бога, толкова много исках да млъкнат.
След още мъчителни шест минути, в които кабинетът се превърна в някаква кочина, професорът влезе и всичко стихна. Докато тези, които бяха на огромно разстояние от мястото си, се опитваха по възможно най-тихия начин да се доберат до там, преподавателят разясни днешната задача.
Изискваше се от нас да си носим дървени плочки с издялани върху тях всичките 24 руни, с които щяхме да се занимаваме. Е, щяхме да разглеждаме само първата от тях, руната Fehu или „Фей-хо”. След като ни бяха раздадени нейните гадателски значения, професорът каза:
- Искам всеки от вас да намери плочката и да я пусне върху чина си, тъй като е важно в каква позиция ще застане тя. Най-точните и правилни гадания стават, когато използваш всички руни или поне три от тях, но тъй като сте още в началото, искам да се опитате да направите собствено предсказания като знаете значението на руната.
Нямах дървени плочки и отидох до малкия шкаф. След като вече имах комплект, се заех със задачата. Намерих плочката, изобразяваща нашата руна, взех я и леко я пуснах върху масата. След като се приземи, я огледах внимателно. Беше в права линия. Докато обмислях отговора си, преподавателят се приближи до мен в очакване:
- В тази позиция руната „Фей-хо” изобразява енергията и щастието. Съответното лице е обградено от хора, които цени и уважава, и има много късмет. Ще има напредък в кариерата си и финансова сила в близкото бъдеще. Руната показва неговия успех, благополучие и богатство. В много скоро време той ще създаде нещо от голямо значение за него и близките му. Ще има напредък и прогрес в личните си качества и ще бъде още по-достъпен и отворен към хората около него. И въпреки невероятно хубавия му живот, той трябва да бъде нащрек, защото руната осигурява късмет за кратък период от време.
След като приключих, професорът не каза нищо, а продължи с останалите, и това ме накара да се замисля дали бях достатъчно изчерпателна, или пропуснах нещо. Но след малко си дадох сметка, че няма смисъл да умувам тези неща, защото са минали и заминали, и набързо се изнизах от стаята.
Рамона Реманс

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Древни руни   Сря Окт 26, 2011 7:24 pm

Докато стоях в общата стая, имах възможност да прочета още веднъж темата по Древни руни за изпита.
Бавно четях всяка дума, опитвайки се да запаметя всичко, слава бого че имах зрителна памет, която ме спасяваше в повечето случаи. Избрах го като допълнителен предмет, понеже ми изглаждаше интересен и лесен, но се оказа, че бе само интересен. Не можех да се справя много с гадането на руните, но си мислех, че ако знам теорията другото ще го докарам някак си.
Този път реших да отида в стаята по-рано, за да не се наложи да бързам както предния път. Вървях бавно и спокойно из коридорите. За пета година тук бях научила почти всяко кътче на замъка, естествено без забраненото крило. Беше наистина красиво, харесвах го толкова много, че не можех да си представа живота си след като завърша. Може би ме очакваха много по-заинтригуващи неща, но дотогава имах намерение да се наслаждавам на всеки ден тук. Макар, че семейството ми бе далеч, любезността на учителите и приятелите компенсираше това.
Когато влязох в стаята имаше само още няколко ученика, освен мен. Този предмет бе интересен на много от младите магьосници, изненадващо за мен. Този път не бях особено нерван, за разлика от отварите и трансфигурацията. Днес бе особено спокоен де, което бе добре, имайки в предвид двата изпита. Бях уверена в себе си, което не се случваше често.
Професорката влезе и започна да дава инструкции. Щяхме да полагаме изпит върху "Фей-хо", но ние и не бяхме изучавали други букви за сега. Изкарах от чантата си плочките с буквите, които трябваше да носим и отделих тази на желаната буква. Припомних си значението на различните положения на буквата и изчаках реда ми да дойде, гледайки внимателно как се справят другите. Успокояващо бе, че всички се справяха добре, което значеше, че няма да е толква трудно.
Когато моя ред дойде, учителката застана пред мен очакващо с усмивка. Взех плочката и внимателно я пуснах върху чина си. Падна в странично положение, което ме накара малко да се замисля. След кратка пауза проговорих:
- Фей-хо се намира в странично или обърнато положение, което значи някакъв вид несполука. - започнах уверено в себе си, гледайки към плочката пред себе си.- В този случай според мен нещо в личен план, свързано със социална несигурност, страхливост и несправяне с даден проблем.
С това приключих и се отпуснах на мястото си, след което професорката продължи нататък с другите ученици. Аз изкчаках спокойно часа да свърши и се запътих към двора на училището , понеже имах нужда от малко въздух след натоварения ден.
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Древни руни   Чет Окт 27, 2011 2:44 pm

Калипсо Лъвгуд и Себастиян Дивайн са извинени.
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Древни руни   Чет Окт 27, 2011 6:20 pm

Неявили се:
Оливър Улрич (Т)
Аря Слийпуокър (Т)
Себастиян Дивайн - извинен
Самюел Ютис (Т)
Калипсо Лъвгуд - извинена
Микейла Миракъл (Т)
Кейт Грейнджър (Т)