Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Изпит по Трансфигурация

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Изпит по Трансфигурация   Нед Окт 23, 2011 3:55 pm

Професор Макгонъгол посрещна учениците си с широка усмивка. Те малко се изненадаха да я видят, вместо професор Джойс, но тя им обясни, че втората има неотложна работа и й се налага да отсъства.
- Добре, ученици, тъй като това е първият ви изпит, няма да ви натоварвам много. Днес ще изисквам от вас да направите една по-проста трансфигурация - да уголемите даден предмет. Това става с помощта на заклинанието Енгорджио, което се надявам да си спомняте. Всичко, което трябва да направите е, да докоснете леко предмета с пръчката си и да произнесете магията точно и ясно. Важно е да бъдете съсредоточени и да си представите точно колко голям искате да стане предмета, защото има регистрирани случаи на неспиращ растеж. Това е нещо, което лесно може да се оправи, но за неопитен магьосник би било трудна задача. За да върнете нормалния размер на предмета, просто трябва да изречете Редуцио.
Професорът обясни, че всеки ще си избере предмет и им посочи отрупаната с вещи катедра. Там имаше вази, чаши, кукли и какво ли още не.
- За тези от вас, които са овладели магията, ще бъде еднакво лесно, какъвто и предмет да си изберат. Но тези, които смятат, че има шанс да се провалят, по-добре добре да помислят към какво ще посегнат.
Тя обърна един пясъчен часовник на катедрата.
- Първи ще се опита...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Рамона Реманс

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Нед Окт 23, 2011 10:10 pm

-Рамона Реманс.-чух името си и застинах. Не обичах да съм първа, това винаги удвояваше притеснението ми. Изпитите ми бяха болка, колкото и да се бях подготвяла, когато застанех пред учител сякаш всичко изскачаше от ума ми.
Опитах се набързо да прехвърля спомените си и да стигна до исканото заклинание.Сбръчих леко вежди, стиснах в ръка пръчката си и се изправих. Погледнах към професор Макгонагъл, която внимателно изучаваше действията ми. Молех се на Господ да направя всичко както трябва. Концентрирах се върху малката планина от вещи срещу мен. Идеята ми бе да избера нещо по малко, за да мога да го трансформирам в един нормален, приемлив размер. Плъзгах внимателно погледа си по предметите, но нищо не се вписваше в точната ми представа. Не исках да губя времето на всички за това посегнах към една малка дървена кутийка, изрисувана с пъстроцветни цветя. Взех я в ръце и внимателно я поставих на мястото, което бе показала професорката по-рано. Опитвах се да спра ръцете си от трепета, който бе на път да ме провали и затворих за момент очи, поемайки си дълбоко въздух. Насочих пръчката си към предмета срещу мен. Измерих го с очи и добих представа за желания размер. Произнехос "Енгорджио" няколко пъти на ум, за да съм сигурна, че няма да го оплескам на глас и бях почти готова да започна. Да, почти, на изпит никога не можех да съм напълно сигурна в себе си.
-Енгорджио!- казах силно и ясно, последвано от полукръговото ми замахване с пръчката. За няколко мига сякаш времето започна да се движи на по-бавни обороти. Притеснението ми беше взело връхната си точка, а аз само се молех да се получи. Кутийката започна бавно уголемява размерите си. Достигна желания от мен размер, но не спря до там. Започнах леко да се паникьосвам, но след няколко сантиметра, тя спря. Бе приела един приличен размер за мен, за това една успокоителна въздишка се откъсна от устните ми. Отново повдигнах пръчката си, припомняйки си релания размер на дървения предмет.
-Редукцио!- произнесох със същата интонация заклинанието, като този път топката в корема ми ме бе поотпуснала. За моя радост кутийката възвърна първоначалната си форма и с лека усмивка я върнах на мястото и, сядайки си на мястото.
Вижте профила на потребителя
Кейт Грейнджър

Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 6:30 am

Кейт се събуди с усмивка на лицето си. Облече си черния панталон и черния пуловер на бели точки, сложи си мантията и се зае с ярко червената си коса. След като вече беше готова се втурна съм голямата зала за закуска. Не искаше да слага нищо в устата си, но знаеше че трябва да хапне нещо. Беше сметнала за достатъчна закуска половин яйце и набързо изгълтан тиквен сок. Запъти се за първият изпит за този месец. Трансфигурация. Кейт харесваше този предмет, вдъхновяваше я. Влезе в стаята където щеше да се проведе изпита, но вместо да види професор Джойс там беше Макгонагол. Леко се изненада, но само се усмихна и се запъти към един от последните чинове. Макгонагол заяви че няма да натоварва много учениците понеже е първият изпит. Учениците трябваше да уголемят даден предмет с помощта на заклинанието Енгорджио. На Кейт ѝ се стори доста лесно но не искаше да подценява трудността на задачата им. Макгонагол им разясни точно и ясно как да направят дадената магия. След това им каза че за да върнат нормалния размер на предметя трябвало да изрекът редуцио. Тя посочи катедрата която беше отрупана с различни предмети. Всеки трябваше да си избере предмет и да изпробва магията върху него. Имаше вещи във всякакви форми и цветове. Един по един се приближаваха до катедрата и си избираха предмет след това изпробваха магията под наблюдението на Макгонагол. Дойде ред и на Кейт тя се приближи до масата където вече бяха останала толкова малко предмети че без проблем можеха да се преброят на пръсти. Момичето ги огледа и си избра една значка на която излизаше лика на Хари Потър, явно пренадлежашта на някой негов съученик когато е учил в „Хогуортс“. Кейт се върна на мястото си със значката в лявата рака и с магическата пръчка в дясната. Постави значката на чина си и се концентрира, след това я докосна с върха на пръчката. [justify]- Енгорджио! - изрече заклинанието. Значката почна да се огулемява, но когато беше стигнала размерите на чиния моментално спря да разте. Кейт се усмихна и погледна професор Макгонагол която също се усмихна.
- Редуцио! - каза Кейт и значката си върна нормалните размери. Часа свърши. „Щом се справих с първия изпит, мога и с другите.“ - каза си Кейт която се беше запътила за следващия час.
Вижте профила на потребителя http://always-emma-watson.tumblr.com/
Нора Лопес
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FangPixie166

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 7:35 am

Сутринта на 24-ти октомври отворих рязко очи от настъпилата шумотевица и многобройните стъпки в стаята. Изглежда снощи съм била твърде разсеяна или уморена, че да се сетя да навия алармата на мъничкия будилник, който стоеше на нощното ми шкафче. Усещах, че днес щеше да бъде един дълъг ден.
Докато тичах напрегнато към Голямата зала за закуска, не можех да преценя какво чувствам на този ден – първият ми изпит. Може би това беше така, защото не се чувствах добре, не се бях наспала и ме болеше главата. Надявах се все пак да се справя подобаващо.
Докато всички около мен си сипваха и хапваха, аз не докоснах нищичко, не ми се ядеше. Не усетих кога вече пристъпвахме към кабинета, в който щеше да се провежда изпита по Трансфигурация.
Докато всички заехме местата си, професор Макгонъгол ни посрещна с широка усмивка. Чудех се къде ли е професор Джойс, но тогава преподавателката обясни, че съответната е имала неотложна работа и й се налага да отсъства.
- Добре, ученици, тъй като това е първият ви изпит, няма да ви натоварвам много. Днес ще изисквам от вас да направите една по-проста трансфигурация – да уголемите даден предмет. Това става с помощта на заклинанието Енгорджио, което се надявам да си спомняте. Всичко, което трябва да направите, е да докоснете леко предмета с пръчката си и да произнесете магията точно и ясно. Важно е да бъдете съсредоточени и да си представите точно колко голям искате да стане предмета, защото има регистрирани случаи на неспиращ растеж. Това е нещо, което лесно може да се оправи, но за неопитен магьосник би било трудна задача. За да върнете нормалния размер на предмета, просто трябва да изречете Редуцио.
След това проферорът посочи с ръка отрупаната с вещи катедра, където имаше най-различни неща.
- За тези от вас, които са овладели магията, ще бъде еднакво лесно, какъвто и предмет да си изберат. Но тези, които смятат, че има шанс да се провалят, по-добре да помислят към какво ще посегнат.
Обърна един пясъчен часовник на катедрата и обяви:
- Първа ще се опита Рамона Реманс.
Момичето пристъпи и направи магията. След това преподавателката продължи да извиква един по един притеснените ученици.
- Нора Лопес. – сепнах се, не очаквах толкова рано да изляза.
Изправих се от мястото си и се запътих към катедрата. Бях си избрала една малка, компактна книжка с някакво странно заглавие. Поставих я и след това извадих пръчката си. В съзнанието си си представих книгата два пъти по-голяма. Отне ми няколко секунди, за да съм сигурна, че ще произнеса правилно заклинанието, докоснах предмета с пръчката си и високо изрекох:
- Енгорджио.
След по-малко от една секунда книгата започна да се уголемява, докато придоби размерът, който си бях намислила. Усмихнах се по-уверено и след малко казах:
- Редуцио.
Книжката възвърна отново предишния си размер и въздъхнах успокоено. Докато слизах от катедрата, видях, че преподавателката ми се усмихна.

Последната промяна е направена от Нора Лопес на Пон Окт 24, 2011 12:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Роуз Уизли

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Още чакам ;хх

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 8:04 am

Роуз Уизли влезе в стаята и се учуди, че професор Макгонъгол там е, и че.. се усмихваше! Роуз бе тринадесет годишно момиче, учещо в ‘Хогуортс’ – училището за магия и вълшебство, дом ‘Грифиндор’.
О, забравих да спомена – това момиче бях аз! Искаше ми се да кажа последното с тона в които се съобщават важни неща в началото на някой филм; но и да го бях направила, нямаше да ме чуете.
Естествено изненадата, че тук е Макгонъгол порази и мен. Е, но какво пък?! Професор Джойс не влизаше в ‘Топ 10 любими учители’, така че не виждах голям проблем.
Професор Макгонъгол обясни, че понеже това ни е първият изпит няма изисква много от нас. Трябваше само да уголемим някакъв предмет. Заклинанието за нарастването бе Енгорджио. Ам ... помня, учихме го скоро. Ще си кажете ‘Но как го казва така спокойно?! Щом не помни заклинанието сигурно няма да мине изпита...’. Бъзикам се, бе хора... знаех заклинанието, тъй като майка ми ми бе досадила със сума ти писма кои заклинания задължително да науча. Към писмата се добавят и другите, които бях получила по Отвари, Вълшебство и т.н.
Задачата ни бе само леко да докоснем предмета и да кажем ясно заклинането, като разбира се, се концентрираме. ‘Умей да се концентрираш напълно!’ – правило No 1 ако искам да си взема изпита... След още няколко обяснения тръгнах към една огромна маса, с множество нещица на нея. Това бяха предметите, които трябваше да уголемим. Избрах си една голяма червена чаша, но тъкмо когато посегнах да я взема, някой преди мен сложи ръка на нея – един грозен, дебел слидеринец.
-Ей, върни я веднага ... змийо! – пророних, но онзи само ми се изплези и ми обърна гръб. – Връщай я, ти казвам! – бях го хванала за косата и го дърпах със всичка сила. Явно доста го болеше, защото чашата се озова в ръката ми.
След изпита щях да я свия и да я донеса в къщи. – След което да дразня Хюго с нея. Ха-ха.
Но сега трябваше да мисля за по-важните неща.
-Роуз Уизли – прогърмя гласа на Макгонъгол.
Вдъхнах си кураж и затворих очи. Поставих чашата пред себе си и си представих как се увеличаааава до размера на топка. Сега оставаше само да го направя наистина. Но .... на думи всичко е лесно, но на действия – не! Все пак трябваше да опитам.
-Енгорджио! – изрекох изключително бавно, с цялата концентрация на която бях способна. Въпреки, че знаех че няма да стане, някъде в себе си се нядявах да успея. Отворих съвсем мъничко едното си око, само и само да видя провала си. Чашата бе нарастнала само с около... 2, дори 3 милиметра. Почти всички преди мен вече бяха успели да преобразят предмета си, както трябва и Макгонъгол ги поздравяваше за успеха. Това още повече ме ядоса и влоши и без това напеченото положение, в мозъка ми.
Опитах се да се концентрирам но резултата бе по-зле и от миналият път. Последва опит да успокоя дишането си и затворих очи.
-Енгорджио! – казах със мек, спокоен глас, която изуми и самата мен.
И… изненада! Чашата бе нарастнала съм цели 5 сантиметра! Не можеш да повярвам.. Но как?! Усмихнах се сияещо и професор Макгонъгол също ми се усмихна.
-Редуцио! – чашата възвърна предишният си размер.
‘О, йесссс!’ – ликувах наум, и размахвах щастливо умрук. За щастие, спрях на време, защото някой вече почваха да се смеят. За днешното си усърдие щях да се възнаградя – с вечеря [лакомства, кексчета, пасти, кола или фанта] в леглото. О, да би било страхотно да се поглезя така за край на деня. След днешното търпение и усилия ... Заслужавах го.
Kate Woodstock
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 8:34 am

Keйт седна на мястото си,което бе по напред на редицата на уениците от Грифиндор.В момента бе толкова съсредоточена,това щеше да им е първия изпит и не знаеше дали проф.Джойс щеше да ги затрудни.Кабинета бе голям,но все пак беше много трудно да събере учениците от всички курсове,които щяха да се изпитват.Момичето загледа вратата и ахна-от там не влезе учителката им по Трансфигурация,а Директорката!Кейт си даде сметка,че за първи път щеше да им замества проф.Макгонъгол.И не си мислеше,че ще им даде лесна задача.Все пак Макгонъгол беше легенда!Всички се възхищаваха от нея.
- Добре, ученици, тъй като това е първият ви изпит,
няма да ви натоварвам много. Днес ще изисквам от вас да направите една
по-проста трансфигурация - да уголемите даден предмет. Това става с
помощта на заклинанието Енгорджио, което се надявам да
си спомняте. Всичко, което трябва да направите е, да докоснете леко
предмета с пръчката си и да произнесете магията точно и ясно. Важно е да
бъдете съсредоточени и да си представите точно колко голям искате да
стане предмета, защото има регистрирани случаи на неспиращ растеж. Това е
нещо, което лесно може да се оправи, но за неопитен магьосник би било
трудна задача. За да върнете нормалния размер на предмета, просто трябва
да изречете Редуцио.

Докато говореше професора,шестокурсничката внинаваше изключително много,дори дишането й беше станало неосезаемо.Държеше пръчката в ръката си и наблюдаваше плавните движения на директорката докато вървеше и обясняваше.Лично на Кейт това не и се стори трудна задача-вече бяха учили заклинанието,но понякога и се опъваше.Докато го учеше два пъти не беше успяла да спре растежа.Но въпреки това силно се съмняваше това да се случи днес...беше го осъвършенствала.Не искаше и да си помисля за това.
Професорът застана пред учениците и започна да ги вика един по един.Първа беше рейвънклоувката Рамона Реманс.После последваха още няколко момичета сред които беше и Роуз Уизли.Кейт се усмихна насърчително и загледа изпълняването на магията на приятелката си.Не се и съмняваше,че ще успее.След нея дойде нейния ред.И нервите на Кейт се опънаха.
Стана от мястото си и отиде до масичката,която беше отрупана с предмети от които трябваше да си избере един на който трябваше да приложи Енгорджио.Избра си едно обикновенно растение с малки червени плодчета по него и го остави в краката си пред нея.Хвърли един притеснен поглед към проф.Макгонъгол и вдигна пръчката си сякаш щеше да се защитава.Но от какво?Ето,че стеснителността си казваше думата.Мразеше това в себе си...
-Енгорджио!-каза малко по високо от необходимото и магията се изтреля към саксията с незнайното растение.То веднага се увеличи с размерите на високичък храст.По едно време момичето се притесни че няма да спре да расте и щеше да стане колкото дърво,но престана.Усмихна се щастливо и изчака момент след което отново насочи вниманието си към следващата стъпка-да върне размерите му.
-Редуцио.-вече беше съвсем спокойна,беше се справила.Тя вдигна отново саксията и я остави на масичката.Професорът си записа нещо на пергамента,който държеше и й махна с ръка да седне.След което продължи с изпитването на учениците.

Калипсо Д. Лъвгуд

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: MidnightChaser134

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 8:37 am

Шумът в спалното помещение събуди Калипсо, която си бе легнала доста късно предната вечер, та сега не бе много в настроение. Суматохата я обърка - напред-назад се хвърляха дрехи, учебници и книги, пръчки, пера. Беше просто хаос. Това накара сърцето на Деймос да изхвърчи от гръдния ѝ кош. Всички момичета в стаята бяха Рейвънклоуки, не трябваше да правят така. Беше против тяхната натура да разхвурлят и да се правят на мъгълски колежанки и това не помагаше никак на обсесивното разтройство на Капи. Но за какво беше всичко това? Какво толкова е станало? След това погледна календара, който висеше над отсрещното легло и ахна изненадано.
24 Октомври.
Изведнъж тя се сепна. Вчера знаеше, че утре ще е двайсет и четвърти, но сега в съматохата, точно този най-важен факт и се изплъзна от ума. Изпитът! Беше се подготвяла за него цял месец, четейки това и онова, превръщаше куфара си в радио по три пъти на ден, сутрин, докато се подготвяше си пееше, песнички, в които присъстваха имената на заклинанията... Толкова много труд.
Тя стана и се оправи колкото може по-бързо, осъзнавайки, че ако закусва, няма да успее да стигне навреме за изпита. Макар, че знаеше всичко, което можеше да се знае, в стомаха ѝ пак се беше образувала топка.
Слезе надуло по стълбито, колкото се може по-бързо, а след това влетя шумно в стаята. Няколкото ученици, които вече бяха там я погледнаха, кои с изненада, кои със съчувствие.
'Точно на време.'
Очите на професор Макгонагъл я успокоиха малко, а след като започна да обяснява какъв ще е самият изпит, Калипсо съвсем се бе успокоила и само чакаше да я извикат. Докато другите излизаха напред и казваха заклинанията си, погледът на Лъвгуд пълзеше по голямата купчина предмети, струпани зад Макгонагъл, търсейки си нещо по нейн вкус.
Накрая се спя на една най-обикновена вилица.
- Калипсо Лъвгуд. - проехтя гласът на професора в тихата стая.
Тя излезе покорно и без да привлича внимание. Мина зад нея и хвана вилицата. Положи я внимателно на голямата дървена маса, сякаш беше направена от крехко и тънко стъкло. За да каже заклинанието си колкото може по-високо и по-ясно, Калипсо се изкашля, за да прогони кашлицата и се съсредоточи във прибора. Доколкото бе възможно.
- Енгорджио! - почти изкрещя тя.
Първоначално не стана нищо и Калипсо със зачервени бузи посегна с пръчката си, но тогава вилицата започна да расте. Стигна до размерите, с които вече можеше да се ползва и за управление на седемте морета и спря. Деймос погледна с периферното си зрение и видя как Макгонагъл кимва одобрително веднъж. Тогава червенокоската се изправи и насочи отново пръчката си към тризъбеца.
- Редукцио. - този път гласът ѝ бе по-спокоен и не толкова нервен. Вилицата започна да се свива до нормалните с размери.
Калипсо си отдъхна и излезе от стаята.
Джаки Потър

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Още нямам ;(( Жалко нямам търпение ..

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 8:47 am

Треперийки Джаки си седна на мястото. Беше страшно претеснена за предстоящия изпит.Чудеше се какво щеше да измисли професор Джойс. Потънала в мисли Джаки разтвори дебелата книга за да препрочете последните магии. През това време Професор Макгонъгол влезе в стаята и с широка усмивка на лицето седна пред учениците. Оповести че проф. Джойс имала неотложна работа и не можела да дойде на днешния изпит. “Жалко помисли си Джаки “. Затвори книгите прибра ги в чантата и заслуша какво обеснява Проф. Макгонъгол.
- Понеже това ви е първия изпит няма да ви натоварвам много -продължи тя – Днес от вас ще изискам проста трансфигорация , трябва да оголмите даден предмет. След като приключи , Джаки се отпусна. Беше учила с часове тази магия и беше сигорно в знанията си. Но не се знаеше може би когато дойде реалното време щеше да се изложи. От това се страхуваше най-много. Проф. Макгонъгол обесни как трябва да се изпълни магията. После каза че трябва да си изберем предмет който да уголемим. С поглед започна да търси из копчинката предмет преличащ на чашата върхо която се упражнява часове наред. През това време учениците бяха изграбили най лесните предмети и останаха няколко чаши , вази и голям стенен часовник. Накрая си намери предмет. Един златен бокал. Той беше украсен с скъпоцени камъни и преличаше на ценен артефакт. Защо ли беше тук?? Джаки пак се беше отплеснала. Скара се наум на себе си и започна да размишлява върхо дадента задача. Извикаха няколко ученици някои направиха магията но някои не се справиха. Дойде реда на Джаки. Когато професора изрече името на Джаки сърцето и започна да тупти силно и дланите и се изпотиха. В една ръка бокал а в друга магическа пръчка Джаки тръгна към катедралата на учителят. Остави бокала си на платформата и започна да си шепти нещо. Представи си бокала по голям но не прекалено , насочи пръчка към бокала и каза съвсем ясно и спокойно:
- – Енгорджио! – предметат започна да се оголемява. Скоро достигна големината която си беше представила Джаки. Изуми се как се беше справила с задачата. Сега трябваше да върне нормалните размери .. - Редукцио!!
- – Отлично се справихте госпожице Потър! – изрече спокойно проф. Макгонъгол – Очаквам да вида и другите ви изпълнения в час по трансфигорация!
Тръгна към чина без да гледа ядосаните погледи на учениците. Седна на чина си и започна да си мачка хартийка от книгата. Беше много радостна че изкара изпита добре. Вече с нетърпение очакваше другите изпити които предстояха! Дано се справеше добре. Докато си мислеше Джаки какъв ще е другия изпит остатъка от учениците минаха. Явно доволна проф. Макгонъгол плесна с ръце и оповести края на изпита.
Себастиян Дивайн
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 8:56 am

Първият изпит беше сякаш на един от най-важните предмети, нищо че професор Макгонагъл реши да не затормозява учениците, колкото и притеснени да бяха те. Ала на повечето лица не беше изписано това притеснение, което може би се очакваше то всекиго преди започването на изпит, колкото и прилежен или мързелив и неполагащ усилия, да беше този всекиго.
Всички се бяха настанили по местата си, когато учителката влезе, крайно сериозна и започна да говори, малко преди да беше огледала дали всеки беше заел местата си. Имаше двама – трима, които отсъстваха или просто закъсняваха, което едва ли щеше да им бъде простено на благо сърце, но местата им така или иначе бяха закрити от няколко реда глави.
Себастиян зае мястото си.
Изредиха се няколко ученици, като първоначално всичко това беше по желание, но след като трети ученик, може би шести курс, беше проявил желание, си седна друг не желаеше да стане, а за Себастиян и дума да не ставаше. Той просто не трябваше да се навира в очите на учителите – това общо взето беше неговата политика – мирно и кротко, без да се бута да го видят, но все така научил, ако беше всъщност възможно или беше по силите му. Въпреки това той беше извикан след няколкото ученика, които вече не бяха по желание, не исках да излязат пред толкова много хора, за да покажат уменията си да уголемяват и съответно да смаляват предметите, които всъщност те сами си избираха.
Бастиян стана и мина между две от четирите редици. От ляво почти всички ученици бяха залегнали напред сякаш ей сега щяха да строполят главите с и на чиновете си. Сякаш се криеха да не би да вдигнеха тях. От дясно пък повечето гледаха любопитмно и очакващо следващото изпълнение, което щеше да доведе до смях или мълчание.
На катедрата имаше всякакви вещи, които и преди бяха уголемявани и смалявани и пак оставени на мястото си. Имаше всичко. Можеше да се видят няколко пера, мастилница, наистина малко дървено столче, свещник, пергамент , две книги с различна голе мина и дебелина, епруветка, малък котел, клетка за плъх и още други вещи. Бастиян взе една книга, която беше възможно по голямата и по-дебелата и я постави на свободното място пред учителката. Извади пръчката си и в главата си ясно видя образа на уголемената книга, някъде двойно по-голяма от сегашния си размер. Представи си този образ докато казваше магията, както им беше казано – ясно и точно:
-Енгорджио – смотелеви обаче Бастиян и въпреки съмнението си, че е казал магията доста по-не отчетливо, книгата придоби по-големи размери, очакваните и видяните в главата. Предположи , че сега е станала и двойно по тежка, така че реши да не направи нищо друго, освен да я смали отново. Вдигна главата си, а след като забеляза, че очите на професора не се отделяха от избрания от Себастиян предмет, грифиндорецът каза и следната магия – Редукцио – беше доста по-тихо, но отново гласът му не се сливаше с никой друг тон, така че да не се чува ясно. Книгата се смали, а даже малко повече от както си беше, според Бастиян, но реши да не го споменава, да не би учителката да го забележи, ако не го бе досега.
Макгонагъл си записа нещо и му кимна да си заминава на мястото. С облекчение и с желание Бастиян отново мина през двете редици, но вече и двете бяха оклюмали надолу, очаквайки всеки да чуе името си, за да излезе напред. Когато грифиндорецът седна се облегна назад и реши да погледа какво щяха да направят и другите.

Последната промяна е направена от Себастиян Дивайн на Пон Окт 24, 2011 9:42 am; мнението е било променяно общо 1 път
Дженифър Маклол

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Нямам още..;(Е, ще трябва да почакам!

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 9:29 am

Денят на първият изпит дойде. На Дженифър не й беше много добре. Тя не искаше да стане от леглото и така пропусна най-важното хранене за деня 'Закуската'. Имаше чувството, че е лапнала сапун. Когато погледна часовникът веднага стана, облече се и се запъти към стаята. "Нищо чудно да няма свободни места!"измърмори Маклол. В тичането си, момичето се подхлъзна и се ядоса."По-лошо не може ли да стане?"Джен се поотупа и продължи, но този път с бързо ходене. Момичето погледна през рамо и вядя, че професор Макгонъгол идва. "Какво? Не преподава ли професор Джойс по Трансфигурация?"замисли се тя.Побърза се, а когато влезе веднага отиде да вземе един предмет и след това седна на мястото си. Маклол разгледа чашата. По нея имаше различни шарки и длъбнатини. "Мисля че това е египетска ваза."помисли си Джени.След малко Макгонъгол просрещна останалите ученици и те изгледаха с изумление.
- Добре, ученици, тъй като това е първият ви изпит, няма да ви натоварвам много. Днес ще изисквам от вас да направите една проста трансфигурация - да уголемите даден предмет...
"Добре че учих точно за това!"успокои се Дженифър, но за всеки случай тя чу и заклинанията от професор Макгонъгол. Заклинанията Енгорджио и Редуцио бяха нужни на учениците, за да уголемят предмета, който са си взели.
Преди Маклол, Макгонъгол посочи Рамона Реманс,Кейт Грейнджър,Нора Лопес,Роуз Уизли,Кейт Уудсток,Калипсо Лъвгуд,Джаки Потър и Себастиян Дивайн.Макгонъгол мина покрай Джени и я погледна окоражаващо.
- Енгорджио!-след изричането на тази дума египетската чаша се уголеми, после още повече и накрая спря. Професор Макгонъгол остана доволна, но изчака момичето да смали предмета.- Редукцио!
- Браво, Маклол!Продължавай все така!
Като за първи изпит Дженифър беше доволна от себе си."Браво, Маклол!Продължавай все така!"изречението се повтаряше и повтаряше в главата на Хафълпафката."Дано другите дни съм по-добре!"Изведнъж проф. Макгонагол плесна с ръце и възложи края на изпита
Джеси Клерт

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Кво да се прави ще трябва да се чака ;хх

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 9:58 am

- Зъъъън!! - Чуваше се будилника как звъни постояно но Джеси така и така не ставаше. На петия път вече Джеси се усъзна и стана. Щеше да закъсне! Мале колко беше тъпа! Погледна часовника. Имаше пет минути да слезе. Беше пропуснала и закуската! Припряно си пъхна учебниците в раницата с малка надежда да може да поучи още малко преди да почне изпита. Беше ужасно претеснена дали ще изкара добра оценка. Заслиза по стълбите набързо бурна няколко грифиндорци включително и някакво малко момиче Джаки Потър. Накрая влезе в кабинета и седна на най-задния чин. Извади старите учебници и наведе глава да прегорови. Но нямаше такъв къмсет. Точно когато се Джеси отвори учебниците отнякъде изникна проф. Макгонъгол. Плесна с ръце и се усмихна на класа.
- Здравейте клас , проф. Джойс имаше неотложна работа и за жалост днес няма да е сред нас. Затова аз ще проведа днешния изпит! - допълни и седна на катедралата отпред. - Днес е първия ви изпит и затова няма да ви натоварвам много! Ще изисквам от вас проста трансфигорация - Да уголемите даден предмет с магията Енгроджио , а после да го смалите обратно! - Започна да обеснява магията проф. Макгонъгол. Стомаха на Джеси се сви. Мразеше тази магия. Така и така не беше успяла да я усвои! Проф. Макгонъгол подкани учниците да си вземат предмет от купчинката който да уголемят. Джеси бутна няколко ученици и си взе една кристална чаша. После проф. Макгонъгол започна да вика ученици. Сред тях бяха Рамона Реманс , Нора Лопес , Кейт Уудсток , Джаки Потър и Себастиян Девайн. Накрая дойде реда на Джеси. Треперийки тръгна към катедралата на учителят и с плахи стъпки се довлече до проф. Макгонъгол. Тя и обесни още веднъж и Джеси си остави кристалната чаша на малката масичка. Извади магическата си пръчка и си прошепна заклинанието пак. Вдигна магическата пръчка и тихо каза:
- Енгрождио! - тъй като тя не си представи точната големина чашата започна да расте и да расте и не спираше. Джеси се паникъоса. Започна да се двоуми какво да прави. Учениците забелязаха паниката й и че чашата не спира да расте. Започнаха да крещят.
- Редукцио!! - изкрещя проф. Макгонъгол като се опита да се надвика с учениците. -Джеси друг път преди да правиш магия си помисли как искаш да изглежда накрая - обесни и проф. Макгонъгол. Джеси се разочарова от себе си. Докато тръгваше към чина си учениците и се подиграваха и се смееха. Нарече няколко нещастници и горе долу се пооправи. Седна и зачака кротко края на изпита докато се псуваше наум. Накрая учителката оповести края на изпита. Джеси си взе раничката и тръгна с група Слидеринки към подземието.
Eveline Bordeaux

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FlameHallow168

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 1:21 pm

24 Октомври.
За този ден се подготвяхме от седмици. Началото на изпитите.
Като всяко друго училище и в Хогуортс имаше изпити. Разбира се, преди тях трябваше да положиш значителни старания, за да усвоиш материала. Добрите оценки се изкарваха трудно, дори да си подготвен за всякакви въпроси. Понякога знаеш върху какво ще бъде изпитът, а друг път очакваш с притеснение какво ще хрумне на учителката. В малкия ми бележник, където записвах важни домашни и събития, срещу днешната дата имаше с големи черни букви трансфигурация и пророкуване и две малки квадратчета, където да отбележа че са отминали. Точно така – два изпита в един ден. Неприятното в случая беше, че първият предмет нито ми се отдаваше, нито ми беше интересен. С мъка попивах знанията, просто защото не си давах много зор и обикновено ми отнемаше много повече време от колкото останалите предмети. Въпреки това се постарах да науча заклинанията, но ако трябваше да съм напълно честна знаех едва три или четири. Ако късметът ми се усмихнеше, точно тях щяхме да използваме на изпита, но шансът беше минимален. Бях далеч от мисълта за добра оценка при професор Джойс...Като ‘добра и подготвена’ ученичка, бях от първите в класната стая. Наблюдавах как чиновете постепенно се запълваха от ученици и как стрелката на ръчния ми часовник бавно се движеше към часа на започване на изпита. Някои ученици стояха притеснено на столовете си, а други хвърляха последен поглед на записките си. Аз лично не изпитвах никакво притеснение, бях приела фактът, че ще имам лоша оценка. А и това не бяха финални изпити, за това не виждах причината всички да се впрягат толкова. Когато масивната дървена врата се отвори за стотен път от както бях в стаята, по някакъв незнаен начин, привлече погледите на всички ни. Беше професор Макгонагъл, която, следвайки обяснението й, щеше да проведе изпита. Заклинанията които трябваше да използваме бяха елементарни, но по ирония на съдбата владеех до съвършенство само едно от тях. Гледах съсретоточено учениците, които излизаха преди мен и се надявах да съумея да се справя. Повече от половината клас вече бе изпитан, неизбежно и моят ред идваше. Панически си повтарях заклинанията, за да не забравя някое от тях и разсеяно потропвах с пръсти по чина, което предизвикваше недоволните погледи на мнозина. Когато чух името си, станах и пристъпих напред към учителката. Усетих погледите на съучениците ми, приковани в мен и знаех че не трябваше да се излагам. Купчината с предмети беше намаляла значително и не знаех какво да избера. Погледът на Макгонагъл беше настоятелен, затова грабнах случаен предмет, който се оказа малко стъклено топче. Извадих пръчката си и го докоснах леко:
- Енгорджио! – гласът ми беше слаб и несигурен, а и не си представих конкретен размер до който исках да достигне. То започна бавно да се уголемява, достигна големината на юмрук.. Дадох си вид че все още чакам желаният размер, като в действителност, просто се надявах да спре да расте. Отчаях се когато достигна размера на пъпеш, с изгледи да достигне този на диня и панически изрекох второто заклинание – Редуцио, което за щастие владеех до съвършенство. Или поне така смятах. Топчето продължи да расте, а единственото което можех да направя беше да стоя и да го гледам втренчено, докато не съуми да изпълни заповедта ми. Това траеше едва няколко секунди, но все пак усещах разочарования поглед на професора. Поради тази причина, едва се сдържах да не подскоча от радост, когато топчето започна да се смалява. То достигна първоначалния си размер и аз се усмихнах ликуващо. Само за миг се обърнах към учителката, но не разгадах по лицето й, дали съм се справила или не. Надявах се че всичко, което се въртеше в главата ми, не се беше отбелязало върху действията ми. Зачудих се дали да не сложа хиксче в квадратчето до 'трансфигурация' в бележника ми. Чувствах изпита като пълен провал.

Вижте профила на потребителя http://peperminttea.tumblr.com/
Ривър Ларош

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: IceNight168

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 5:15 pm

Стомахът ми се бунтуваше, а аз се чудех на себе си. Никога преди не се бях вълнувала заради изпит. Дори не беше толкова важен. Насилих се да хапна препечена филийка със сирене и малко портокалов сок. Почувствах се по-добре. Беше време за изпитът по Трансфигурация, който не ме тревожеше много. Тръгнах бързо към стаята, за да не закъснея. Влязох секунда преди професор Макгонъгол, която заместваше обичайния ни професор, и се настаних зад Себастиян.
Професор Макгонъгол говореше, но умът ми беше далеч, не чувах нито думичка. Нямах търпение да се прибера у дома за Коледа и да го видя. Трябваше да знам. Но си наложих да се върна в класната стая, за да премина успешно през изпита и да зарадвам майка си. Оценките не бяха толкова важни за мен, но исках да се гордее с дъщеря си. Заслушах се в думите на професора. Трябваше да уголемим предмет по избор, а после и да го смалим. Беше проста магия. Когато свърши с говоренето, жената започна да вика ученици, които да изпитат способностите си. Бях убедена, че ще се справя, затова затворих очи и видях неговите- светлосини, засмени. Трябваше да разбера със сигурност, че нямам шанс, за да се предам напълно.
Подскочих леко, когато чух името си. Изправих се и уверено тръгнах към масата с вещите. Избрах малка брошка с лястовица на нея. Символът на свободата. Може би когато свършеха изпитите, и аз щях да бъда свободна, поне за малко.
-Енгорджио. - Гласът ми проехтя из тихата стая, а брошката мигновено започна да се уголемява. Реалността и въображението ми се смесиха, виждах Сам до професор Макгонъгол, очите му блестяха, пълни с любов, лястовицата растеше, раздвои се и две птици полетяха из просторното помещение. Примигнах и видението изчезна толкова бързо, колкото беше дошло. Но брошката наистина се уголемяваше твърде много. - Редукцио.
Не бях сигурна, че съм се справила добре, не можех да разчета нищо в погледа на професора, но тя ми каза да седна. Надявах се да не съм се провалила, заради майка си. Щеше толкова да се радва, ако се бях справила с този труден предмет.
Столът ми, огрян от слънцето, ме чакаше. Разположих се възможно най-удобно и зачаках краят на изпита, за да изляза отново навън. Затворих очи и се пренесох при моя Сам. Покрай мен звучаха гласове, чуваше се смях и това ми извести, че е време да се отправя към поляните.
Таша Робинс

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пон Окт 24, 2011 5:25 pm

Колкото и дълбоко да спеше нямаше как да не се събуди от целия този шум около себе си. Все още лежейки в леглото си, притваряйки леко очи, Таша гледаше бързащите момичета около нея и се чудеше какво толкова е станало, за какво е тази врява?! После изведнъж подскочи и се изправи на крака върху леглото. "24 октомври, 24 октомври" мислеше си тя, после започна да се удря с ръка "Как закъснях?!" Скочи от леглото и започна да търси в цялата бъркотия около леглото си одеждите си, когато ги намери, ги облече по най- непохватния начин и забърза към мястото, където щеше да се проведе изпита..
Когато пристигна по- голямата част от учениците вече бяха заели местата си, професор Макгонъгол също се подготвяше. Таша усети как някой от дясната и страна я сръга.
- Закъсня!- пошепна и' едно момиче от нейния дом.
- Знам! Не съм чула проклетата аларма.- каза Таша, без да я поглежда.
В това време професорката започна да дава обяснения.

- Добре, ученици, тъй като това е първият ви изпит, няма да ви натоварвам много. Днес ще изисквам от вас да направите една по-проста трансфигурация - да уголемите даден предмет. Това става с помощта на заклинанието Енгорджио, което се надявам да си спомняте. Всичко, което трябва да направите е, да докоснете леко предмета с пръчката си и да произнесете магията точно и ясно. Важно е да бъдете съсредоточени и да си представите точно колко голям искате да стане предмета, защото има регистрирани случаи на неспиращ растеж. Това е нещо, което лесно може да се оправи, но за неопитен магьосник би било трудна задача. За да върнете нормалния размер на предмета, просто трябва да изречете Редуцио.
- За тези от вас, които са овладели магията, ще бъде еднакво лесно, какъвто и предмет да си изберат. Но тези, които смятат, че има шанс да се провалят, по-добре добре да помислят към какво ще посегнат.

След като чу какво трябва да направят Таша започна да се успокоява, все още беше притеснена след като за малко не се успа. "Добре това го мога"- мислеше си тя.
Дойде нейния ред. Предметът, който избра беше красива, стъклена чаша. Чернокосото момиче пристъпи напред, съсредоточи се, затвори очи..
- Енгорджио!- извика ясно и силно момичето. Изчака малко и отвори плахо очи..
Пред нея стоеше чашата, но.. два пъти по- голяма и по- красива. Таша се огледа около себе си всички гледаха вперили очи в чашата, после погледна към префосорката, която я погледна одобрително и посочи отново чашата и'. Таша се обърна, чашата беше почнала да расте отново. Момичето се притесни, усети как топла вълна пот облива цялото и тяло и без да мисли с всичкия си глас извика.
- Редуцио!- чашата спря да расте и започна бавно да си връща предишния размер. Таша се усмихна самодоволно, завъртя се пренебрежително и отстъпи мястото си на следващия.
Joyce Wilson

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   Пет Окт 28, 2011 4:57 pm

Мили мои ученици! Изключително благодарна съм на всеки един, който е намерил време да драсне няколко реда. Начетох се на прекрасни постове, написани с чувство и съм страшно щастлива с този факт. Разбира се, имам някои забележки към определени хора, а други са просто перфектни.
Извинявам се, че забавих малко оценяването, но то вече е факт. Мисля, че не съм била много лоша и смятам, че резултатите ще ви се харесат. Важното е, че всички преминавате! Тук ще напиша само оценките, които всеки един от вас получава, без рецензиите, защото ще се получи един доста голям пост. Ако желаете разянение защо съм ви я написала, можете да ме попитате на ЛС. Ще се обоснова за всяка оценка и ще ви отговоря на всички въпроси.

Рамона Реманс - И
Кейт Грейджър - П
Нора Лопес - Н.О.
Роуз Уизли - Н.О.
Kate Woodstock - Н.О.
Калипсо Д. Лъвгуд - И
Джаки Потър - П
Себастиян Дивайн - И
Дженифър Маклол - Н.О.
Джеси Клерт - Н.О.
Eveline Bordeaux - И
Ривър Ларош - Н.О.
Таша Робинс - Н.О.

Изразявам благодарност към проф. Макгонагъл, която ме замести. И още веднъж - браво на всички, прекрасни сте!

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Трансфигурация   

Изпит по Трансфигурация
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1