Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Изпит по Пророкуване

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Изпит по Пророкуване    Съб Окт 22, 2011 10:02 am

Линия на живота
Тя очертава Венериния хълм и е показателна най-вече за жизнения потенциал и за физическата издържливост.
Започва от участъка между палеца и показалеца, като очертава по-тясно или по-широко пространство. Колкото е по-широка, толкова жизнеността е по-голяма, особено ако Венериният хълм е добре оформен, твърд и с положителни знаци.
Ако е леко оцветена, дълга и добре очертана - солидно здраве, най-вероятно спокоен и щастлив живот. Дългата Линия на живота не означава непременно дълъг живот, но го предполага.
Твърде дълга - жизнеността може да бъде прекомерна. Ако линията е и широка - предразположеност към насилие и гняв.
Широка - недобро здраве.
Неравномерно широка - характерът и здравето са непостоянни.
Фина - концентрираност.
Дълбока - решителност.
Къса - вероятно проблеми със здравето, но не означава непременно кратък живот. Това може да бъде преценено по различни други признаци. Ако прекъсване на Линията на живота има и на двете ръце и ако двете части са раздалечени една от друга, това показва евентуален риск за живота. Ако двете части са успоредни - намаляване на жизнеността вследствие на лош физически, материален или емоционален период.
Ако се раздвоява в края си - признак за лошо здраве. Риск от парализа. Често е признак за доста труден живот. Вкус към пътуванията.
Когато Линията на живота и Линията на разума не започват заедно, това е знак за безразсъдна смелост, искреност и вяра в себе си. Понякога означава и късмет. Всичко се придобива по-лесно, но се запазва по-трудно. Понякога означава и мания за превъзходство. Възможна невярност.
Ако Линията на живота и Линията на разума започват заедно - силна чувствителност и силна обидчивост. Срамежливост. Депресивна тенденция. Липса на вяра в себе си и необходимост от окуражаване.
Ако Линията на живота свършва на Хълма на Луната - силна любов към приключенията, особено ако палецът е много гъвкав.

Всички ли сте тук? Добре. Разделете се по двойки. Искам всеки от вас да каже какво вижда като погледне ръката на партньора си. Ако е левичар, гледайте дясната му ръка и обратното. Отворете съзнанието си, защото всичко е изписано там, вие само трябва да го видите. Давам ви 10 минути да разгледате ръката на партньора и след това ще ви изслушам. Започвайте!

Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Eveline Bordeaux

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FlameHallow168

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Пророкуване    Пон Окт 24, 2011 12:05 pm

Шалът ми се развяваше докато тичах по коридора, чантата ми се оплиташе в краката, защото беше с дълга дръжка, а зад мен летяха листове със записки. В последния момент се сетих да взема от библиотеката нещо, което да ми помогне преди изпита, затова сега в ръката си държах малък формат, но значително дебела книга – учебник по пророкуване, разтворил се на случайна страница, позволявайки на записките ми да отлетят. Нямаше време да ги събирам, а и без друго вероятно нямаше да ми потрябват след изпита. Закъснявах, както винаги, а учителката беше показала недоволството си срещу закъсняващите. Силно се надявах да ме допусне в стаята, защото много се нуждаех от добра оценка. Почуках плахо на масивната дървена врата и тя се отвори пред мен. Влязох точно преди учителката да провери дали всички присъстваме и си представих гримасата която би направила ако бях закъсняла повече. Вероятно лицето й би почервеняло, а от ушите и от носа й би излязла пара. Точно както в детските анимационни филми. Подсмихнах се при мисълта и направих всичко по силите си за да не се размея. Седнах тихо на мястото си и изслушах с досада кратката реч на учителката. След като нареди да се разделим по двойки, се обърнах на едната си страна, за да видя кой седи до мен и респективно с кой ще съм в отбор. Момчето вече гледаше към мен с очакване и прошепнах тихо:
- Изглежда ще сме в един отбор. Аз съм Евелин.- представих се с усмивка и подадох ръката си, очаквайки неговата, за да се здрависаме.
Вместо това той я остави да виси във въздуха и грабна лявата ми ръка, като я обърна с дланта нагоре. Вгледа се в очертанията и гънките, без дори да каже името си. Бях го срещала преди, но не се познавахме. Стъписах се за момент, но след това взех ръката му и се опитах да забележа важните характеристики, защото обикновено по-главните вървяха ръка за ръка с определени по-незначителни. Обаче забелязвах други подробности – като това че ръцете му бяха груби и кожата му беше суха. Вените на китката му ясно се очертаваха под почти прозрачната кожа. Имаше малки мазолчета на Аполоновия и Сатурновия хълм, което ме озадачи, защото такива понякога се получаваха от стискане на пръчката, а аз държах лявата му ръка. Той все още стоеше съсретоточен и вглъбен в задачата. Очите му бяха присвити, сякаш за да фокусира по-добре и да забележи повече неща. Имаше тъмни кръгове под очите, а устните му бяха изпръхнали. Предположих че се е постарал много преди изпита, вероятно е стоял до късно, и внезапно изпитах някакво умиление към съученика, когото не познавах. Без да се усетя, погалих леко дланта му, а той само вдигна погледа си, неразбиращо. Усмихнах се леко, когато той отново се върна към разгадаването на гънките на дланта ми. Забелязах че учителката гледа към стенния часовник, което ме върна към реалността. Паникьосах се че бях прекарала цялото време в оглеждане на незначителни, за изпита, черти на момчето до мен. Щях да се проваля, а това означаваше трол. Опитах се да се успокоя и да използвам последните минути. Поех си дълбоко въздух и си представих си схемата на човешката ръка. Бях я наблюдавала и разучавала толкова пъти, че я знаех наизуст. Проследих с пръст линията на интуицията, която беше силно изразена, също както при мен. Видях линията на сърцето, на разума, на живота. Насочих вниманието си към последната, която играше много важна роля при пророкуването. Преди да успея да анализирам това което виждах, учителката грабна ръката ми и накара всички да насочат вниманието си към нас. Аз и момчето до мен се изправихме и тя го накара да обясни какво вижда на дланта ми и как тълкува различните линии. Не слушах отговора му, защото все още обмислях своят. Съвсем пъргаво и явно изчерпателно, съдейки по доволството на учителката, той свърши и на свой ред подаде ръката си. Учителката я пое и се обърна към мен, подканяйки ме да започна. Поех си дълбоко въздух и казах всичко което се сетих:
- Линията на сърцето е права и къса, което говори че той не е романтичен. Също така е успоредна на линията на разума и това означава че умее да контролира емоциите си. Линията на разума показва начина по който мислим. При него тя е дълбока и дълга, тоест той има фокусирана мисъл, също така мисли реално за нещата, защото линията е права. Линията на живота е дълбока, значи че съученикът ми е решителен, но това че започва заедно с линията на разума, говори за силна обидчивост и срамежливост.
След като й стана ясно, че това е всичко което ще кажа, учителката пусна ръката на съученика ми. Аз, от своя страна седнах нервно на стола си, защото това беше всичко за което успях да се сетя. Като цяло, а не конкретно за момчето до мен. Дори не бях сигурна какво е ‘дълбока’ линия и дали въобще тълкуването ми е било правилно. Момчето чиято длан разгадавах се беше усмихало самодоволно, а това единствено ме подразни, тъй като нямах никаква представа дали съм се справила или не.

Отлично представяне - подробно, изчерпателно и интересно. Личи си, че си се постарала много.
    оценка: И
Вижте профила на потребителя http://peperminttea.tumblr.com/
Таша Робинс

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Пророкуване    Пон Окт 24, 2011 5:53 pm

Таша отиде на изпита по пророкуване двайсет минути преди определения час за започване. Не искаше да закъснее и за този изпит, след като днес за малко не изпусна този по трансфигурация. Минутите минаваха бавно, но Таша вече не се притесняваше, напрежението, което изпитваше беше отминало след като се справи добре със задачата по трансфигурация. Настъпи определения час, професорката влезе и определи задачата. Таша си намери другарче хвана ръката му и започна да се вглежда в очертанията на ръката му, която беше малко по- груба от обичайното и това правеше намирането на Линията на живота малко по- трудна. Но все пак Таша успя..
- Ъъ.. линията- започна тя, проследявайки всички линии- Линията на живота му.. ето я. Така тя е.. широка- това означава лошо здраве, освен това е и къса- каза момичето и погледна към момчето, чиято ръка държеше, то от своя страна я гледаше доста уплашено, защото Таша тъкмо беше започнала и не му каза нищо хубаво, какво ли следваше.- Това също не е добър признак. Имаш вкус към пътуванията, линията ти се раздвоява в края, виждаш ли?- и му посочи с пръст , но той не успя да види, пък и не беше толкова важно той да види, колко професорката- .. и свършва на Хълма на Луната - обичаш приключенията.Момичето приключи с обясненията си беше кратка, но не можеше да види повече нищо на ръката на момчето, освен това не беше сигурна дали не обърка хълмовете и не искаше да рискува, затова спря. И двамата направиха място на следващата двойка.

Кратко, стегнато и ясно, все пак можеше да се подплати с още малко описания.
    Оценка: НО
Вижте профила на потребителя
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Пророкуване    Вто Окт 25, 2011 1:21 pm

Неявили се:
Марк Овърстрийт (Т)
Венера Блур (Т)
Анджела Дарк (Т)
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Sponsored content