Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Изпит по Билкология

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Изпит по Билкология   Вто Окт 04, 2011 4:16 pm

Помона Спраут въведе учениците в оранжерията. Те се наредиха около масите, където в дълги саксии бяха поставени растенията, с които щяха да се занимават през това занятие.
- Добър ден, ученици. Моля сложете си ръкавиците, за да не се налага да ви подсещам по-късно. Днес ще се занимаем с растението Беладона или Atropa belladonna, известно още като Лудо биле. Както виждате листата му са зелени и с неправилна форма, а плодовете му са черни. Корените му - тя вдигна едно изкоренено растение, за да им покаже, - са дебели и бели. Беладоната е много полезна съставка за различни отвари и лекове, но в ръцете на неопитни магьосници може да е много опасна, защото е силно токсично растение, което може да доведе до смъртта на човек. Коренът е най-смъртоносната част от растението, но същият ефект могат да имат и плодовете и листата му, ако бъдат сдъвкани, затова не си го и помисляйте. - Няколко ученика се захилиха и професор Спраут им отправи предупредителен поглед. - Напълно сериозна съм, г-н Флин, ако знаехте само колко ученици са се опитвали да проверят достоверността на думите ми. Слава на Мерлин, че досега не е имало нито един смъртен случай в моите часове.
- И така - плесна с ръце тя. - Да се залавяме за работа. Не ми се иска да давам на по-малките да се занимават с корените, затова на учениците от първи до трети курс ще възложа да съберат и изсушат листата. Внимавайте да не ги изроните, докато ги отделяте от стъблото. След това ги занесете на масите, които съм ви освободила в онзи край на стаята. Сушенето на листата трябва да стане на сухо и проветливо място, така че там ще бъде подходящо. Останалите курсове ще се заемат с корените и плодовете. Нека момичетата нарежат корените на ситно, а момчетата да извличат сок от плодовете. В шкафа отляво може да вземете дъски и ножчета, а до саксиите съм сложила стъкленици, в които да събирате продуктите. Внимавайте да не разливате често или да мачкате корените, защото тогава свойството им се губи. В една стъкленица се събира сока на четири-пет плода и горе-долу три корена. Колкото повече стъкленици напълните, толкова по-добре, но имайте предвид, че сока трябва да е чист, а корените да са нарязани равномерно, затова не бързайте, а се отнесете отговорно със задачата си. След като свършим, най-хубавите стъкленици ще бъдат предадени на мадам Помфри, така че имайте предвид, че приготвяте собствените си лекарства. Може да започвате.

Последната промяна е направена от The Headmaster на Чет Окт 27, 2011 2:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Kate Woodstock
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 7:01 am

Кейт спа доста неспокойно нощта преди изпита.Просъни й се,че е скъсана по всичко,като виждаше лицата на най-омразните й хора,смеейки се.Сякаш не са очаквали тя да успее.
След като се приготви и слезе за закуска,погледна програмата за изпититите.Щяха да започнат с този по Билкология и нямаше да й бъде от най-сложните,тъй като предмета й се отдаваше.
Обожаваше и учителката си-професор Спраут бе много приятна и добра жена и никога-независимо по време на час,или на изпит не би те притеснила и да онемееш,както ставаше понякога.
Звънецът щеше да бие след около пет минути и Кейт заряза закуската,като хукна към оранжериите,които бяха чак отдругата страна на двора.
Вече вътре в оранжериите,Кейт си пое дъх-на последния километър бягаше с всички сили,за да догони останалите,които вече влизаха вътре.И беше успяла тъкмо навреме,влезе последна,а след нея проф.Спраут затвори вратата.Притеснението се покачваше с пълна сила,сега започваше играта.
Учениците се наредиха около дългите маси.След това поздравиха учителя с добър ден,като Уудсток го каза прекалено сериозно-имаше чувството,че корема й се е свил на топка,а мускулчетата на ръцете я свиваха доста неприятно.
След което професора,каза,че ще се занимават с Беладоната-едно доста опасно растение,но не особенно,ако знаеш как да работиш с него.Въпреки това май учителят се притесни за по-малките и на тях им възложи задачата да съберат и изсушат листата,а на учениците от четвърти курс нагоре-за момичетата да нарежат корените на ситно,а за момчетата...на тях се падна по-неприятната задача да извлекат сока от плодовете.
Без да чака второ нареждане,Кейт надяна ръкавиците на ръцете си и отпусна малко яката на мантията си,която сякаш я задуваше-слънцето препичаше жарко през прозорците право върху класовете.Доста необичайно за този месец.Грифиндорката премести поглед на присъстващите,като видя повечето непознати лица сред нея-от малките познаваше няколко ученички,от по-големите също...Слидеринци ги огледа презрително и сви устни в неприязъм.Те вече бяха започнали със задачата и се държаха така,сякаш е фасуска работа,работа за слугите им.Разглезени змийчета.
Кейт отиде до шкафчетата,които им бе посочила Спраут и се сбъска с едно хлапе до шкафа.След като се извини на момичето разсеяно взе една дъска и ножче и се върна на мястото си.
През следващия половин час (или повече?Тя не знаеше със сигурност,тъй като тук нямаше часовник,за да знае колко време е минало) Кейт режеше корени на ситно.Изобщо цялата обстановка беше работна-едни правеха едно,други друго и така нататък,като в края на краищата всичко се смесваше заедно,за да се направят лекарства от Беладона.Или още така наричаната Атропа Беладона.Всички се отнасяха много отговорно със задачите си,тъй като професора ги бе предупредила още от начало,че тези лекарства щяха да отидат при лечителката и щяха да се използват върху самите тях,може би.
Тъй като корените бяха силно токсички,както знаеше Кейт и трябваше да се борави с тях внимателно, отнемаше не малко време при рязането им на ситно-държеше ги,като внимаваше да не ги стисне по-силно и да изтече от тях въпросната силна токсична течност,от която може би ръкавиците едва ли биха били достатъчни,за да предпазят ръцете и отдолу.
Времето се низеше бавно,като в помещението се пазеше тишина,ненарушава от никой.Всеки се бе концентрирал.Всъщност Кейт не се стремеше върху перфектно изпълнена работа,за да занесат стъкленицата й при Мадам Помфри,просто се стараеше да не сгафи нещо и в последствие да се провали на изпита по Билкология,или още по-зле-да повлия на някой ученик отрицателно,ако изпиеше от полученото накрая лекарство.
Тези мисли я измъчваха и Кейт хапеше устните си често,докато проф.Спраут не обяви краят на изпита и всички свалиха ръкавиците и си отдъхнаха.Спраут обиколи измежду всички,като явно си избираше най-добрите от получените лекарства,след което ги освободи и Кейт излезе с бърза крачка от оранжериите.
Вижте профила на потребителя
Ривър Ларош

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: IceNight168

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 8:57 am

Ако имаше един предмет, по който наистина щях да се проваля безвъзвратно, това беше Билкологията. С тази мисъл станах рано сутринта. Реших да изляза да направя едно кръгче на куидичното игрище. Тревата беше мокра от роса, имаше и лека мъгла. Полетях малко и влязох отново в замъка. Главата ми се беше прочистила, вече не бях сънлива и бях готова (колкото можех да бъда готова) за изпита по Билкология.
Напълних чинията си с яйца и бекон, сипах си чаша топъл шоколад и бързо изядох всичко. Стана ми тежко, но трябваше веднага да отида в оранжериите.
Бях сред първите там. Скоро се събрахме и професор Спраут ни въведе вътре. Щяхме да се занимаваме с Беладона. Страхотно. Още от 9 часа сутринта щях да се излагам на смъртна опасност. Поне на момичетата от четвърти курс нагоре им беше възложена по-лесна задача от тази на момчетата - да нарежем корените на ситни и равни парчета. Обожавах да готвя и се надявах това да ми помогне. Но не беше никак успокояващо, че коренът е най-токсичната част от растението.
Едва успях да се добера до ножче и дъска, всички искаха да вземат по-острите. На мен се падна тъп нож, с който щеше да ми е много трудно да режа. Настаних се до най-близката саксия и изтръгнах Беладоната от почвата. Отрязах корена, а горната част връчих на една непозната третокурсничка, която започна веднага да събира листата. Съсредоточих се върху своята задача. Ножът ми наистина беше много тъп. Ръката ми се изпоти и започнах да режа още по-криво.
- Съсредоточете се, госпожице Ларош. - Чух професор Спраут да казва. - Ако продължавате така, ще трябва да ви изгоня от оранжерията.
- Но, професоре... - Опитах се да обясня.
- Никакво но, госпожице Ларош. По-внимателно или няма да получите много силна оценка по Билкология.
Стиснах зъби и продължих да режа. Изсипах първия корен в стъкленицата и преминах на следващата саксия. Повторих същата процедура, като подадох листата на същата третокурсничка. Тя се усмихна леко. Внимавах много с втория корен. Тези парчета се получиха по-равни и видях одобрителния поглед на професор Спраут. Изсипах и тях в стъкленицата и продължих натам. До края на часа бях нарязала около десет корена. Тъкмо когато започвах единайстия, чух момчешки крясък, а после усетих по лицето си ситни капчици сок от плодовете на Беладоната. Сокът се стичаше по бузите ми и преди да успея да го избърша, една капка попадна в устата ми. Главата ми се замая и аз припаднах.
Когато се събудих, бях в Болничното крило. Мадам Помфри наливаше някаква отвара за мен в чашка.
- Полежете си, госпожице Ларош. Ефектът на Беладоната трябва скоро да премине. Най-много още час. - Тя ми се усмихна окуражително.
Навън притъмняваше. Последното, което успях да попитам, беше за изпита.
- Спокойно, не се притеснявайте. Професор Спраут беше бясна на момчето, но той се чувстваше много виновен, така че тя се смили над него. Може би ще намине да ви види.
Унесох се в спокоен сън.

Последната промяна е направена от Ривър Ларош на Сря Окт 26, 2011 4:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нора Лопес
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FangPixie166

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 11:30 am

Тик-так; тик-так.
Лежах, облегната на пухената жълта възглавница, скрита под дебелата завивка, и слушах отброяването на будилника. Беше четири часа през нощта. И да исках, не можех да заспя. Затворех ли очи, в съзнанието ми се появяваше следният образ: аз, изправена пред учениците, с пламнали уши и намръщено, изчервено лице, докато професор Спраут, ръководителката на Хафълпаф, ме гледаше с пренебрежение, разочарована от лошото ми представяне на изпита по Билкология.
Опитвах се да мисля за каквото и да е, но не се получаваше. Накрая, след двайсетминутна борба за поне още малко сън, реших, че няма смисъл да продължавам да седя в леглото, без да правя нещо полезно.
Станах, като пристъпвах леко и тихо от страх да не събудя другите ученички. Отидох до шкафчето си и извадих големия и покрит с малко прах учебник по Билкология. След това се върнах отново в топлото легло и разгърнах страниците.
- Нора, събуди се. – чувах отнякъде името си, след това усетих как някой ме потупва по рамото.
Отворих стреснато очи и се изправих. Проряза ме лека болка, явно бях не заспала в най-приятната позиция. Когато се погледнах в огледалото, приличах на нещо ужасно плашещо.

**

Преди обяд всички излязоха в двора на Хогуортс и се запътиха към оранжериите, където щеше да се проведе изпитът. Минахме къщата на Хагрид, сгушена тъй примамливо между малките дръвчета. Издигаше се пушек и великанът явно готвеше нещо. Миризмата беше тъй приятна, но бързо се опомнихме и продължихме напред.
Професор Спраут ни въведе в оранжерията и ние се наредихме около масите, където в дълги саксии бяха поставени растенията, с които щяхме да работим през това занятие.
- Добър ден, ученици. Днес ще се занимаем с растението Беладона или Atropa belladonna, известно още като Лудо биле. Както виждате, листата му са зелени и с неправилна форма, а плодовете му са черни. Корените му са дебели и бели. Беладоната е много полезна съставка за различни отвари и лекове, но в ръцете на неопитни магьосници може да е много опасна, защото е силно токсично растение, което може да доведе до смъртта на човек. Коренът е най-смъртоносната част от растението, но същият ефект могат да имат и плодовете и листата му, ако бъдат сдъвкани.
- И така - плесна с ръце тя. - Да се залавяме за работа. Не ми се иска да давам на по-малките да се занимават с корените, затова на учениците от първи до трети курс ще възложа да съберат и изсушат листата. Внимавайте да не ги изроните, докато ги отделяте от стъблото. След това ги занесете на масите, които съм ви освободила в онзи край на стаята. Сушенето на листата трябва да стане на сухо и проветливо място, така че там ще бъде подходящо. Останалите курсове ще се заемат с корените и плодовете. Нека момичетата нарежат корените на ситно, а момчетата да извличат сок от плодовете. В шкафа отляво може да вземете дъски и ножчета, а до саксиите съм сложила стъкленици, в които да събирате продуктите. В една стъкленица се събира сока на четири-пет плода и горе-долу три корена. Колкото повече стъкленици напълните, толкова по-добре, но имайте предвид, че сока трябва да е чист, а корените да са нарязани равномерно, затова не бързайте, а се отнесете отговорно със задачата си. След като свършим, най-хубавите стъкленици ще бъдат предадени на мадам Помфри, така че имайте предвид, че приготвяте собствените си лекарства. Може да започвате.
Докато взимах дъска и ножче и си слагах ръкавиците, едно кестеняво момче се приближи до мен и ме помоли да работим заедно. Докато той се заемаше с извличането на сок от плодовете, аз се опитах да си представя размерите на едно резенче корен. След това започнах задачата си внимателно, бавно и равномерно. Около мен повечето хора обсъждаха или бърбориха на прекалено висок тон и не можех да се съсредоточа достатъчно.
След няколко минути все пак успях да се порежа. Отстъпих назад, докато партньорът ми събираше в стъкленичка резенчетата, които бях нарязала, а аз отидох до преподавателката, за да ми превърже пръста.
Върнах се на мястото си, засрамена, и се извиних на момчето. Той само ми се усмихна и продължи да работи. След петнайсет минути бяхме напълнили четири стъкленички, които стояха на края на масата, прилежно подредени.
Не изпълнихме гладко задачата си. Той два пъти разля сока, а аз без да искам смачках няколко корена, затова трябваше да започнем отначало.
След като професор Спраут обяви край на работата, започна да минава през групите ученици и да оглежда и оценява тяхното представяне. Погледнах надясно. Имахме дванайсет напълнени стъкленички и се надявах да сме изпълнили успешно задачата.
Когато преподавателката стигна до нас и видя какво бяхме направили, не остана напълно доволна, но не беше и разочарована: имахме седем успешно напълнени стъкленици, които щяха да отидат при мадам Помфри, но в останалите пет или бяхме прекалили с количеството от едната съставка, или бяхме объркали нещо друго. И все пак тя ни се усмихна леко и заяви, че не сме се представили зле.
Нямах търпение да се озова на двора и с малко късмет да разбера какво приготвяше Хагрид.
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 4:25 pm

Себастиян Дивайн е извинен.
Лилия Грирори е извинена.

Последната промяна е направена от The Headmaster на Чет Окт 27, 2011 2:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Дженифър Маклол

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Нямам още..;(Е, ще трябва да почакам!

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 4:41 pm

Третият изпит ми се бе присънил. Получих лоша оценка, която не бе толкова интересна за мен. Събудих се както обикновено, с разрошена коса и сенки под очите, но все пак тези неща бяха поправими.
Започнах от косата и свърших със сенките. Вече изглеждах все едно съм спала пълноценните 9 часа, според баща ми. Тъкмо се реших да сляза в Голямата Зала и изведнъж чух стъпки. Най-накрая да не стана първа. Супер е, че ще имаме Билкология. След като вече бях в Голямата Зала, естествено започнах да закусвам и си спомних за храната, която баща ми готвеше. Липсваше ми дома. И то много.
Погледнах часовника си, оставих закуската си и тръгнах към оранжериите. О, не ще закъснея, та те са от другата страна на двора!Добре че съм добра в тичането. Насърчих се и започнах да тичам.
Слях се с тълпата от хора и слава-богу влязох навреме. Заех мястото си, а след това проф.Спраут влезе. Всички я поздравихме наредени около дългите маси. Е, естествено те не бяха по-дълги от тези в Голямата Зала. Подготвена за слушане се съсредоточих върху думите на Помона, а не на тези, които учениците си шушукаха. Тя не ги чуваше, защото говореше високо, но и да ги чуваше нямаше да им направи забележка.

Тя ни подкани да си сложим ръкавиците. В думите й се разказваше за растението Беладона-с него щяхме да работим. Малко се стреснах, защото точно това растение е силно токсично. То имаше малки черни плодове и корените му бяха дебели и бели, както Помона ни показа. После разпределиха задачите ни. Тъй като бях първи курс, аз само трябваше да събера и изслуша листата на Лудо Билето пред мен. Проф.Спраут плесна с ръце в знак за начало. С малките си, нежни и фини ръце започнах да откъсвам леко, внимателно зелените листа с неправилна форма. Едно не ми бе ясно. С магия ли трябваше да изсуша листата. Сложих листата ми на работния плот и започнах да ги суша.Мисля че не бяха забранени магии затова използвах магия за изсушаване. Първото листче не се получи толкова добре, но второто бе идеално.
След някъде около 1 час, всички продължаваха да работят. Аз бях някъде на около 10-тото листо. Общо взето бях попривършила. Не се знаеше дали ще се справя, но вярвах в уменията си. Изведнъж някой ме бутна. Гарантирано е, вече съм намушка на някой. Гарантирано, че е от Слидерин, а аз имам приятелка от този дом.
Вече готова, аз се поогледах и всички привършваха. Аз оглеждах моята свършена работа с тази на останалите. Естествено имаше по-хубави от моето, но според мен щях да се справя както с другите изпити. Краят на изпита вече бе обявен и професор Спраут вървеше и вървеше около масите и гледаше свършените ни работи. Когато стигна до мен, тя погледна работата ми, вдигна вежди, вдигна поглед и ме погледна одобряващо и изумено.
След като би звънецът всички се втурнахме към изхода. Без да се влача излязох от оранжерията и се запътих към Общата стая на Хафълпаф.
Роуз Уизли

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Още чакам ;хх

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 5:42 pm

Така ... здрасти, здрасти! Този път няма да си губя времето, да обяснявам какво съм правила преди изпита, а ще карам по същество.
Отивам при оранжерията. Чакам професор Спраут да дойде.
Хмм.. звучи малко сякаш пиша в дневника си. Затова ще я карам другояче.
Когато професор Спраут дойде, ни въведе в оранжерията. Ние, учениците, се наредихме до едни маси, на които бяха поставени някакви странни растения в продълговати саксии. Листата им бяха с неправилна форма, а плодовете им бяха дяволски черни. Кхъм .. непомня мама да ми беше казвала за тях, което си беше... малко недопостимо, като се смята че тя винаги ми казваше по какво да уча, за да съм достатъчно подготвена. Докато баща ми... е, той ме учеше как да играя куидич, като магьостнически спорт и голф, като мъгълски. Вуйчо Джордж пък ме учеше как да правя номера на учителите и враговете си. Ха-ха.
Сложих си ръкавиците, а преподавателката не се забави да обясни всичко за странните растения. Те се наричаха ‘Беладона’ и бяха известни и като лудо биле. Като се замисля... бях чела някъде за него. Мисля, че бе когато бях отишла за първи път на ‘Диагон – али’ във Флориш и Блотс, гледах учебника на пети курс видя какво учат те. Там беше описано подробно всичко за него. Спраут показа корените на Беладоната които, за да бяха дебели и бели, междувременно и страшно гнусни. Направих гримаса сякаш ще повърна и някой от учениците се засмяха. Но острият поглед на професор Спраут ги накара да спрат да ми обръщат внимание, а вместо това да го пренесат към растенията. Сцупих устни, но все пак и аз се обърнах към нея. ‘Беладоната е много полезна съставка за различни отвари и лекове, но в ръцете на неопитни магьосници може да е много опасна, защото е силно токсично растение, което може да доведе до смъртта на човек.’ - обясни тя. Разбрах че коренът е доста опасничък, но също и листата и плодовете, ако бъдат сдъвкани. Бла-бла-бла ... ми как тогава е хем лекарство, хем опасно растение, а? Отново последва смях, но този път Спраут скастри Даниел Флин. О, сякаш ми дремеше дали някой е решил да провери дали думите й са истина!
Пляскайки с ръце, преподавателката възцари тишина.’ Не ми се иска да давам на по-малките да се занимават с корените, затова на учениците от първи до трети курс ще възложа да съберат и изсушат листата. Внимавайте да не ги изроните, докато ги отделяте от стъблото. След това ги занесете на масите, които съм ви освободила в онзи край на стаята. Сушенето на листата трябва да стане на сухо и проветливо място, така че там ще бъде подходящо.’ Е, разбрахте, това бе задачата ми. Не че бях много малка, но... няма значение.
Започнах съвсем бавничко и вниметелно да отделям листата. Използвах една специална помощна пинсетка, без която не знаех какво щях да правя. След около десет минути бях събрала малка купчинка листа, от Беладоната, върху която работех. Другите ‘малки’ също имаха купчини, с такива големини, за това засега нямаше за какво да тревожа. Поставих всички листа, внимателно на една маса, и се зачудих коя магия да използвам за ги изсуша. Изобщо имаше ли такава... ?!
-Ей, Амбърли! – извиках тихичко на една третокурстничка от Рейвънклоу – Знаеш ли...
-Уизли, Миксмигър, тихо, моля! – скастри ни Спраут. Когато се обърна в гръб й се изплезих и изимитирах.
Е, явно оставах сама... Трябваше нещо, да измисля защото положението ставаше лошо.. И изведнъж се сетих! Едно заклинание, учено във втори курс по Вълшебство.
-Блейкър!
Листото към което бе насочена пръчката ми, започна да повяхва. Отне му общо три минути, да стане като за шума.
-Блейкър! – повторих и второто листо също започна да почернява.
Повторих процедурата към двайсет пъти, когато бях готова. Надявах се труда ми, да се хареса на професор Спраут и да имам Изключителен. Обяви се края на изпита, а аз излязох от оранжерията, като междувремено си свалих мантията.
Кейт Грейнджър

Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 5:45 pm

Кейт се събуди много по-рано от обикновенно и понеже не ѝ се спеше се зае да подрежда мислите си. Днес щеше да има изпит по билкология, но не ѝ се отдаваше много добре, за това предната вечер беше учила до късно. Чудеше се каква ли задача ще им възложи професор Спраут. Не знаеше дали ще е трудна или лесна, но искаше колкото се може по-бързо да разбере. Не ѝ се спеше, стана от леглото и погледна през прозореца, на пръв поглед навън не беше ден за фланелка с къс ръкав и джапанки, все пак октомври вече бе на привършване. Погледна зад себе си, лека сребриста светлинка която си бе направила път между облаците осветяваше спящите момичета. Тъй като нямаше какво да прави а оставаше още час за да слезе да закуси, момичето тихо взе учебника по билкология, слезе по стълбите и се настани в любимия си фотьойл в общата стая на „Грифиндор“. Преговори на ново всичко което бе учила предната вечер. Неусетно времето отлетя, момичета и момчета заизлизаха от спалните си облечени и готови за закуска, тогава бе когато Кейт се сети да погледне часовника си, и да разбере че има само 20 минути. Разтвори книгата и се скри зад нея понеже не искаше момчетата да я видят по нощинаца, но уви книгата не беше достатъчно голяма за да я скрие. За жалост едно момче се спря и я погледна, беше много красив. Кейт се изчерви толкова силно че бе трудно да се различи лицето от косата ѝ. Момчето ѝ се усмихна а тя се качи в спалнята на момичетата където вече нямаше никой. Колкото се може по-бързо се облече и среса, а момчето което бе видяла в общата стая не ѝ излизаше от ума. Тъй като нямаше време да закусва се запъти право към оранжерийте където професор Спраут ги чакаше. Учениците се наредиха около масите на който бяха поставени съксий а в тях разтения. Професор Спраут ги помоли да си сложат ръкавиците. Тя им каза че ще се занимават с разтението Беладона или Atropa Belladonna известно като „Лудо Биле“. Листата му бяха зелени и с неправилна форма, плодовете му - черни а корените бели и дебели. Въпросното разтение било много полезна съставка за отвари и лекове, но също така - силно токсично което може да убие чочек. Когато професор Спраут каза че коренът е смъртоносен, но не само той а листата и плодовете няколко ученика се захилиха но Спраут веднага ги скастри. Започна да разяснява на учениците какво трябва да правят, тя каза че не иска да дава на по-малките да се занимават с корените, затова на учениците от първи до трети курс ще събират и изсушават листата. Това леко подразни Кейт, тя не се смяташе за малка! Предупреди "по-малките" да внимават да не изронят листата докато ги отделят от стеблото, и после им каза да ги занесът на масите в другия край на стаята. След това разясни на останалите курсове какво да правят, момичетата трябва да режат корените на ситно а момчетата да извличат сок от плодовете. Каза им от къде могат до вземат даски, ножчета и къде е оставила стъклениците в който ще събират сока от плодовете и корените. Спраут заяви че сока трябва да е чист а корените да са нарязани равномерно, след това най-хубавите стъкленици ще отидат при мадам Помфри, за да ги използва върху болните ученици. Подкани ги да започват с роботата си. Първи, втори и трети курс се заеха с отделянето на листата а останалите с това което им е възложила Спраут. Някой чиято работа бе да отделят листата гледаха с присвити очи останалите понеже мислеха че е по-забавно да работиш с корените от колкото с листата. Кейт бе една от тях, тя не понасяше това че професор Спраут ги разделяше на "малки" и "големи" но тихо отделяше листата на една Беладона. След като всички листа бяха отделени учениците от първи до трети курс ги наредиха на масата в другия край на стаята за да се сушат. На края на часа красивото момче което бе видяла Кейт сутринта се върна в мислите ѝ. Тя дори не се чудеше каква оценка ще изкара както обикновинно след изпитите. Не, този път мислите ѝ бяха заети с мистериозния красавец.
Вижте профила на потребителя http://always-emma-watson.tumblr.com/
Джаки Потър

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Още нямам ;(( Жалко нямам търпение ..

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 6:01 pm

Момичето погледна часовника. Беше едва 4:30. После насочи очи към дебелата книги пред нея и започна да чете. Държеше в едната си ръка свещ който изгаряше малко по малко връхчетата на косата и но на нея не и пукаше. Беше ужасно претеснена за предстоящия изпит точно след провала по отвари. Тази нощ не беше мигнала от притеснение и накрая реши да направи нещо полезно и да учи. Попринцип по Билкология беше учила най-много защото и беше най-интересния предмет но все още имаше известни колебания. “ Дано ни се размине с нещо лесно “ си беше помислила Джаки. Но взе пак започна да чете лист по лист , глава по глава учебника по Билкология. След известно време изчете половината и се помъчи даси запомни записките. Погледна към мигащия часовник и останови че все още е прекалено рано. Погледна през прозореца и огледа Хогуротс. Беше толкова тихичко и прекрасно. Реши да се облече и да отиде да закуса. Метна си набързо пуловер и мантия. Без да се усети тръгна към голямата зала по пантофи. Пантофи на зайчета. Огледа голямата зала. Нямаше никой но пък масите вече бяха претъпкани с всякакви сладкиши. Опита се да хапне малко торта но не можеше да повере и залък в изсъхналата си уста. В следващите няколко секунди залата се напълни с толкова много ученици които обсъждаха предстоящия изпит. Джаки се заговори с момичетата и без да иска забрави за времето. Погледна часовника си. Погледна пак да не и се привидяло , но не! Закъсняваше!! Бягайки и крещейки “ Махайте се от пътя ми” Джаки се запъти като светкавица към оранжерията. Там посрещна купища ученици насядали около масите на малката оранжерия. Поздрави няколко приятели и си намери место. Седеше между Сиана Лйсърт и Дженифър Маклол. Скоро и учителят се появи. Класа измърмори едно претеснено “ Здравейте професоре “ и млъкна. Учителят застана в центъра и започна да ни дава обеснения за испита и да ни казва задачите и как ще протече той. Добър ден, ученици. Моля сложете си ръкавиците, за да не се налага да ви подсещам по-късно.
-Днес ще се занимаем с растението Беладона или Atropa belladonna, известно още като Лудо биле. Както виждате листата му са зелени и с неправилна форма, а плодовете му са черни. Корените му- учителката вдигна едно изкоренено растение, за да им покаже, - са дебели и бели. Беладоната е много полезна съставка за различни отвари и лекове, но в ръцете на неопитни магьосници може да е много опасна, защото е силно токсично растение, което може да доведе до смъртта на човек. Коренът е най-смъртоносната част от растението, но същият ефект могат да имат и плодовете и листата му, ако бъдат сдъвкани, затова не си го и помисляйте. - Няколко ученика се захилиха и професор Спраут им отправи предупредителен поглед. - Напълно сериозна съм, г-н Флин, ако знаехте само колко ученици са се опитвали да проверят достоверността на думите ми. Слава на Мерлин, че досега не е имало нито един смъртен случай в моите часове.
- И така - плесна с ръце проф Спраут. - Да се залавяме за работа. Не ми се иска да давам на по-малките да се занимават с корените, затова на учениците от първи до трети курс ще възложа да съберат и изсушат листата. Внимавайте да не ги изроните, докато ги отделяте от стъблото. След това ги занесете на масите, които съм ви освободила в онзи край на стаята. Сушенето на листата трябва да стане на сухо и проветливо място, така че там ще бъде подходящо. Останалите курсове ще се заемат с корените и плодовете. Нека момичетата нарежат корените на ситно, а момчетата да извличат сок от плодовете. В шкафа отляво може да вземете дъски и ножчета, а до саксиите съм сложила стъкленици, в които да събирате продуктите. Внимавайте да не разливате често или да мачкате корените, защото тогава свойството им се губи. В една стъкленица се събира сока на четири-пет плода и горе-долу три корена. Колкото повече стъкленици напълните, толкова по-добре, но имайте предвид, че сока трябва да е чист, а корените да са нарязани равномерно, затова не бързайте, а се отнесете отговорно със задачата си. След като свършим, най-хубавите стъкленици ще бъдат предадени на мадам Помфри, така че имайте предвид, че приготвяте собствените си лекарства. Може да започвате.
Когато чу задачата си на Джаки й олекна. . Трябваше просто да събере и да изсуши листата зае се с задачата. Заедно с няколко ученици от първи курс запончаха да правят магии. Първокурсничката беше забравила магията за огън затова се опита да направи заклинание за изсушаване с което си изсушаваше дрехите. Изведнъж от пръстите и се появи топла струя топлина. Листо по Листо започна да изсушава перфектно защото бе усвоила тази магия. Беше една от любимите й. Скоро всички ученици свършиха с задачата и си седнаха по местата.
- Браво ученици - поздрави ни учителката - Надявам се да сте се справили добре сега ще мина около вас и ще погледна задачите ви.- учителката започна да минава край учениците и да им проверява работите. Накрая стигна до моите листа.
- Перфектно изсушени! Браво усвоила си магията за изсушаване! - похвали ме тя - Браво.
Мина край останалите и обяви изпита за свършен. Запъти се към Библеотеката да учи за другия предстоящ изпит и отново да се представи така добре. Поне се надяваше ...
Калипсо Д. Лъвгуд

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: MidnightChaser134

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 6:17 pm

Тази нощ Калипсо почти не мигна. Имаше чувството, че се будеше на всеки кръгъл час и отброяваше с нетърпение часовете и минутите, които остават до началото на изпита. Билкологията ѝ вървеше, особенно когато там трябваше да си невероятно прецизен и старателен, а не да претупаш малко нещата, както се бе случило вчера по време на изпита по Отвари. Самата мисъл, че единственото, което трябваше да направи е да нареже на ситно някакви си корени и малките парченца да са равномерни и еднакви, я караше да си мисли, че точно този изпит от всички досега бе най-лесния и приятен за взимане. Щеше да бъде като глезене на психическите ѝ разтройства и този път те щяха да ѝ бъдат от полза, вместо да се бъркат в ежедневието ѝ и да правят на прах всеки опит за малко по-нормален живот. А колко нормален бе живота на една ученичка в Хогуортс бе друг проблем.
Тя влезе с ентусиазирана крачка в оранжерията и весело кимна в поздрав на няколко човека, макар че дори не знаеше имената им. Въпреки липсата на сън тази нощ тя се чувстваше по-бодра от всякога, може би заради факта, че днес няма да се занимава с гнусните животинско вътрешности, които почти не провалиха нея и отварата ѝ вчера. Зае обичайното си място и набързо грабна, това което се изискваше за да си изкара добрата оценка.
Добре, че беше сръчна в ръцете, а не бе като паяк на ролери, какъвто бе случая с долните ѝ крайници. Пръстите ѝ работеха бързо, а единствения звук, който издваше от нея беше равномерното тракане на ножа по дъската. "Трак, трак, трак". Корен номер едно беше готов за една-две минути, а колкото повече режеше, толкова по-бърза ставаше. Можеше и да не я бива да буде готвач, но определено за касапин ставаше.
Мислейки си за това, тя се озова някъде надалеч, насред бъйна растителност и миризмата на зима. Само това ѝ трябваше, за да може ножът да изскочи от ръцете ѝ, да се плъзне по хлъзгавата дъска и да се насочи с острието надолу, целейки се точно в крака ѝ. Когато се осъзна, тя инстиктивно дръпна крака си назад и ножът издрънча върху каменистите плочки. Мадам Спраут япогледна загрижено, но Лъвгуд само кимна в знак, че няма никакви проблеми около нея и отново започна да реже, стигайки бързо предишната си скорост, така да се каже.
Нямаше и тридесет минути, когато тя вече бе напълнила догоре четири стъкленици с идеално нарязани равномерни парчета корен от беладона. Гордо ги постави пред учителката по Билкология и се насочи навън към градината.
Когато излезе я лъхна същата миризма на зима от илюзията ѝ.
Таша Робинс

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 6:20 pm

Таша се събуди в изключително добро настроение. Знаеше, че днес беше изпита по билкология и не се приятесняваше, защото още от първи курс билкологията се превърна в нейн любим предмет и тя лесно запомняше имената и свойствата на всички растения, знаше всичко за сушенето им и подходящото време за събирането им, беше прочела всички книги, които имаха в голямата библиотека вкъщи, беше добре подготвена и не се притесняваше, че може да се провали..
Стигна до оранжерията малко преди професор Спраут да влезе. Намери си място и се вслуша в думите на професорката.
- Останалите курсове ще се заемат с корените и плодовете. Нека момичетата нарежат корените на ситно, а момчетата да извличат сок от плодовете. - чу само това, което я интересуваше. "Лесна работа"- помисли си тя.
Таша сложи ръкавиците си, намери ножа си и се захвана да реже един корен. Тя беше изключително внимателна към растенията, за разлика от други неща, към които се отнасяше по- невнимателно. Измерваше внимателно с поглед всяко парче, което щеше да отреже, внимаваше то да е еднакво с другите, ситно нарязано. След всяко рязане почистваше ножа си с малка, бяла кърпичка и продължаваше. Тя не бързаше и не се приятесняваше, че времето и' може и да изтече. Беше сигурна в себе си.. Нарязаните парчета подреждаше в колонки от по четири- пет.
Таша сякаш беше изключила за другите около нея, беше толкова съсредоточена, че не чуваше нищо друго, освен собствените си мисли, не и' направи и впечатление, че някой няколко пъти я бутна без да иска или нарочно.. Беше напълнила около шест стъкленици, когато времето им изтече и професорката обяви края на изпита. Таша почисти мястото, където беше работила, взе нещата си и излезе от оранжерията
Рамона Реманс

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Сря Окт 26, 2011 6:49 pm

Днес предстоеше изпит по любимия ми предмет - билкология. Беше единствения час, в който наистина внимавах и слушах с интерес. Спомням си , че още с идването ми в първи курс този предмет ми стана интересен, а с времето и любим. Бях почти сигурна в себе си, че ще успея, а и познавайки професора не ми се вярваше да възложената ни задача да бъде кой знае колко трудна, дори вече имах няколко предположения. Лошото беше, че в един и същ ден имах два изпита, за това не можех да се съсредоточа много върху нито един от предметите, опитвайки се да обхвана повече информация за малко време и бях малко по-уверена, от колкото при отварите. Дори бях станала по-рано, за да почета малко в общата стая преди изпита. Бяха останало само няколко минути до началото, за това нахлузих мантията си набързо и на бегом се запътих към оранжерията.
Влязох минута преди професора без капка дъх. Застанах на мястото си се подпрях, опитвайки се да възвърна нормалния ритъм на сърцето си. След като се поуспокоих, професора влезе и започна да дава инструкции за протичането на изпита. Щеше да бъде върху растението Беладона, за което бях чела. Лошото бе, че отново щеше да има част с рязане, но след като се справих прилично с гъбите вчера, би трябвало и днес да мине добре. Отидох до шкафчето, което бе посочено от професора, за да си взема нужните неща като нож, дъска, чифт ръкавици и стъкленици, в които да поставя нарязаните корени. След като внимателно изслушах инструкциите сложих ръкавиците, които бяха добре оплътнени, поради силната токсичност на растението. Внимателно го хванах за стеблото и го отделих от пръстта. След това започнах да кълцам на ситно корените, като внимавах да не натискам прекалено много ,за да не изгубят лечебността си.След като свърших с него внимателно преместих нарязаното в съда. Бях толкова съсредоточена, че почти не чувах шума около себе си, докато след третия корен едно момиче не ме блъсна и почти не одрязох пръста си. Тя учтиво се извини, но моята ръкавица се бе скъсала. Погледнах към мястото, от където си взех предишната, но там беше останал само един чифт, който бе дори по-унищожен от моя. Опитах се по някакъв начин за закърпя положението като продължих, внимавайки да не докосвам растението, с оголеното си място.
До края успях да нарежа само още един корен. В три стъкленици успях да събера около пет корена. Почистих работното си място и внимателно подредих работата си. Поне ако не бяха добре нарязани, да са в приличен вид. След като всички свършиха професорката мина покрай всеки и огледа работата му. Стигайки до мен успях да разчета в погледа и одобрение, до колко можех да разчитам по погледи, усмихнах се в отговор. След като часа свърши се запътих към общата стая, доволна от свършената работа.

Destiny Van Klert

Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   Чет Окт 27, 2011 5:04 pm

Оценки от Изпита
Билкология
Нора Лопес - Изключителен
Интересен и съдържателен пост. Без много правописни
грешки (ако има такива де) и си сложила
пряка реч. Какво друго да кажа освен прекрасно?

Кейт Уудсток - Изключителен
Кейт пишеш добре и професионално. Историята ти е
интересна и описателна. Браво!

Роуз Уизли - Изключителен
Супер си писала! Изключително!! Харесва ми стила ти на писане.

Кейт Грейнджър - Надхвърлящ очакванията
Супер. Много добре. Съдържателен пост. Супер е!

Ривър Ларош - Надхвърлящ очакванията
Почнала си добре и много ми хареса края. Ако го беше
направила малко по описателно щеше да имаш Изключителен! Но все пак браво много
добре пишеш!

Джаки Потър - Надхвърлящ очакванията
В действителност си се постарала, но голяма част от поста е от самият изпитен пост. Опитай се да избягваш подобно дословно предаване на думите на учителя или поне не толкова голяма част от тях.

Дженифър Маклол - Надхвърллящ очакванията

Както и на Ривър
Ларош казах поста ти много ми хареса! Надхвърли ми очакванията ми сериозно.
Напреднала си много! Само ако беше се напрегнала още мъничко щеше да си
идеална!!

Рамона Реманс - Надхвърлящ очакванията
Много е добре. Описваш хубаво и историята е много
интересна. Ако само се беше напрегнала още малко щеше да получиш Изключителен.

Калипсо Д Лъвгуд - Приемлив
Добре си го написала. Съдържателен е но е малък. Създава
ми впечатление че не си искала да се занимаваш и си написала пет шест реда.
Извинявай. Просто няма какво друго да кажа освен Приемлив ..

Таша Робинс - Приемлив
И ти като Калипсо Д Лъвгуд си написсала пет шест реда, обаче
някак не описваш добре нещата. Пиши по съдържателни постове. Само това ще кажа.
Без Коментар.

Reach out to the sky's and wonder why? -Destiny
Sometime's Its just not enough to apologize .. - Destiny
Sometimes its just Destiny to call your self Destiny

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Изпит по Билкология   

Изпит по Билкология
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1