Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Тоалетната на Стенещата Миртъл

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Чет Авг 25, 2011 10:24 pm

На никого не му се слушат постоянните вопли на Стенещата Миртъл, нито разказите й за Хари Потър, но понякога това може да е най-доброто скривалище от досадниците.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Пандора Лиманс

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Вто Сеп 06, 2011 2:20 pm

Бутна вратата на момичешката тоалетна и тя се отвори с лекота. Пандора се огледа, но не видя никого вътре, най-вече Стенещата Миртъл, която можеше да бъде безкрайно досадна с постоянното си мърморене. Много хора отбягваха да посещават обитаваната от призрака тоалетна и именно поради тази причина Пандора често търсеше спасение тук. Подпря се на мивката и вдигна китката си към лицето. Някой от съучениците й бе написал "КУЧКА" с неизтриващ се маркер и тя възнамеряваше да открие виновника. Не че отричаше написаното, но беше достатъчно дразнещо, че този някой си бе позволил да го направи публично достояние по такъв глупав начин. Тя се бе опитвала да го изтрие по всякакви начини, все още прокарваше палеца си по буквите с надеждата, че ще се заличат поне малко. Кожата й се беше зачервила, но освен това нямаше видима промяна в картинката и тя въздъхна примирено. Ако беше по-добро ученичка, щеше да използва някое заклинание или да забърка почистващ препарат, само че тя въобще не се сещаше да са учили нещо подобно. Щеше да й се наложи да се рови в библиотеката - защото тя категорично отказваше да помоли някого за помощ, - но накрая щеше да открие решение.
- По дяволите - изруга. Можеше да е далеч по-лесно. Например да се бе събудила навреме. Но напоследък често й се случваше да сънува кошмари и в редките случаи, в които те липсваха, спеше непробудно. Чувстваше главата си натежала от недоспиване и вероятно беше по-добре да отиде до Болничното крило и да поиска някаква приспивателна отвара от мадам Помфри, преди безсънието й да се е задълбочило. Но първо щеше да се отърве от глупавия надпис.
Добре, нека помисля...
Тя докосна с пръчката си "К"-то, но не посмя да изрече заклинанието. Беше ядосана и уморена, съвсем възможно беше да се обърка и да ходи до края на живота си с жигосани букви по тялото си. Трябваше да е предпазлива.
Вратата се отвори и момичето се завъртя, насочило пръчката си към натрапника.
Вижте профила на потребителя http://uglyinside.tumblr.com/
Касандра Грас-Уейл
Префект

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Вто Сеп 06, 2011 3:23 pm

-Свали пръчката,Лиманс-каза студено Касандра,правейки още няколко крачки навътре.Лицето й придоби погнусена физиономия,разглеждайки обстановката.Досега винаги бе избягвала тази тоалетназащото не можеше да понася Стенещата миртъл и непрестанните й оплаквания.
Пандора я изгледа намръщено,но все пак го направи.
-Ако не искаш да те урочасам,не се промъквай така зад гърба ми!
По лицето на Касандра се разля усмивка.
-Заплашваш ли ме?
-Приемай го както искаш.
При този отговор лицето на новодошлата засия,като че ли току що се беше сбъднало най-голямото й желание.По погледа й се личеше,че умира да подхване този словесен спор с Пандора,но нещо я възспираше.Изведнъж очите й се присвиха и тя успя да разчете надписа на ръката на другото момиче.
-Кой го направи?-попита рязко и Пандора сви недоволно рамене.
-Който и да е,ще си получи заслуженото.
-Не се и съмнявам-съгласи се Касандра-Но е детинско да се криеш тук.
Лиманс сви устни.
-Просто се опитвам да го изчистя,без всички да се взират в него.
Червенокосата въздъхна и се приближи бавно до другата слидеринка.Пандора понечи да се дръпне,но дългите пръсти на Касандра се сключиха около китката й и докоснаха надписа.
-Мога да го махна-каза тихо.
-Ами направи го тогава!
Касандра се усмихна леко,после поклати съвсем бавно глава.
-Кажи вълшената думичка.

I'm trapped in this world
Lonely and fading
Heartbroke and waiting
For you to come
We are stuck in this world
That's not meant for me
For me

Вижте профила на потребителя
Пандора Лиманс

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ~

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Чет Сеп 08, 2011 5:02 pm

- Майната ти, Грас-Уейл - гласеше отговора на и без това вкиснатата слидеринка.
- Не е най-доброто, на което си способна, но ще направя компромис.
Касандра извади пръчката си. Въпреки че Пандора нямаше търпение да се отърве от глупавия надпис, не можеше да се отърси от усещането, че сама трябва да се справи с проблема. Независимо от това, кимна на червенокосата, когато тя допря върха на пръчката си до ръката й. Касандра изрече заклинание, което прозвуча толкова непознато в ушите на другата слидеринка, че тя се подразни от собственото си невежество. Почувства затопляне по кожата си и след миг буквите започнаха да избеляват.
"Тогава защо имам чувството, че просто се впиват по-навътре в кожата ми?", замисли се тя. Сякаш надписък все още беше върху нея, но никой не можеше да го види. Желанието за отмъщение (замаскирано като чувство за справедливост) се появи у нея и тя беше твърдо решена да анализира лицето на всеки, който я погледнеше днес за издайнически признаци.
- Няма ли да ми благодариш? - попита развеселено Касандра. Лиманс бе увила пръстите си около мястото, което представляваше проблем допреди няколко секунди.
- Благодаря - каза накрая. - Но не очаквай от мен да започна да те гледам с обожание и да ти се кланям. И без това си имаш достатъчно кученца.
Вижте профила на потребителя http://uglyinside.tumblr.com/
Дженифър Маклол

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: Нямам още..;(Е, ще трябва да почакам!

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Пет Сеп 09, 2011 7:15 pm

Започнах да разглеждам училището. Все още ми беше непознато, а и не се вписвах. Разхождах се сама по един коридор. По средата му имаше тоалетна. Тоалетната на Стенещата Миртъл. Знаех, че повечето ученици избягваха да ходят там. Беше идеалното място за размисъл. Само дето Миртъл беше там. Влязох. Отначало според мен тоалетната беше странна. Застанах до мивката и пуснах водата, за да се напия. Изведнъж ряско спрях, защото чух шум. Скрих се и веднага извадих пръчката си...
Кати Викърс

Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

ПисанеЗаглавие: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Пет Сеп 09, 2011 7:58 pm

Разхождах се по коридорите,исках да разгледам замъка,а и не ми се спеше.Видях една врата и реших да вляза.Бях взела със себе си мантията невидимка,отворих вратата и тихо влязох.Оказа се момичешката тоалетна,вътре май нямаше никой.Бях чувала за Стаята на тайните,за входа ѝ през мивката със змийчето...тръгнах към умивалниците но в този момент чух шум,точно зад мен.Обърнах се и видях някакво момиче.Изглеждаше много добродушна,тя не ме виждаше,но може би чуваше дишането ми.Свалих мантията:
–Здрасти!-момичето се стресна,подадох ръка и се усмихнах- Аз съм Кати,първи курс в Грифиндор съм.А ти? (:
Калипсо Д. Лъвгуд

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: MidnightChaser134

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Пет Сеп 09, 2011 8:15 pm

Ах, едно от нещата, които Калипсо обожаваше да прави беше да навестява Миртъл в нейната тоалетна. Повечето хора я смятаха за странна, защото говореше с духовете и картините, които повечето ученици тук избягваха, но нея изобщо не ѝ дремеше. Тук, повечето от другите домове я имаха за доста смахната, защото винаги се забъркваше в някакви странни каши, пакости и подобни, но рейвънклоуци отдавна бяха свикнали на странностите ѝ. За тях тя бе един от приятните хора там, които лесно разчупваха неудобството и тишината.
Та, сега Калипсо се намираше в тоалетната на Миртъл и наблюдаваше как бледата, прозрачна фигура на момичето се гмуркаше в тоалетните, стенеше, когато се заклещеше в тръбите, след това с гръм и трясък изскачаше от кабинките и се смееше тъжно. Духът вече бе разказал на Капи как днес някой хвърлил по нея няколко големи камъни и една-две съчки. Те бяха подритнати в ъгъла на огромната тоалетна, незнайно как, тъй като колкото и да се опитваше Миртъл не можеше да докосне нищо, без ръката ѝ да потъне в самия предмет. Е, духовете са изобретателни, рече си наум Деймос и седна на пода - на едно от малкото места, които не бяха мокри, заради екстремните гмуркания на Миртъл в канализацията на Хогуортс. Лъвгуд отвори една книга, напълно мъгълска, която тя бе забравила да върне в библиотеката през лятото и разсеяно прочиташе един и същи ред вече за трети път, слушайки стенанията и сподавените викове на Миртъл.
- О, колко се жестоки всички към клетата мъртва Миртъл. - гневеше се духът и яростно обикаляше около Калипсо, завихряйки въздуха около нея.
- Спокойно Миртъл! - сопна се накрая Ди, а Миртъл се сви и се настани тихо до червенокоската. - Мъгълска книга. - поясни Калипсо, когато духът обходи с поглед страницата.
Тогава в тоалетната отекнаха стъпкиа, Калипсо се наведе, колкото да се скрие в сенките и загледа натам, откъдето идваше шума. Една първокурсничка беше се поддала на любопитството и беше влязла в... Не! Грешка! Две първокурснички се бяха поддали на любопитстовото и без покана бяха влезли в тоалетната на Миртъл. Първата, тази с червеникаво-кестенявата коса размаха изплашено пръчка към другото момиче, която държеше в ръката си мантия-невидимка, ако не се лъжеше Лъвгуд, но след поздрава на второто момиче и двете се успокоиха и на лицата им грейнаха свенливи усмивки.
Калипсо реши да се изгаври мъничко със зайците, протегна се и хвана един от камъните, лежащи в ъгъла. Подхвъли го и той с плясък цопна в една локва. Двете момичета се обърнаха стрестнато към камъка и тогава Калипсо излезе от скривалището си в сенките.
- Спокойно, Грифиндор, Хафълпаф! - рече със смях тя. - Като размахвате тези пръчки току-така, да не би да си мислите, че ще направите нещо повече, от това да накарате някое перо да полети. Успокойте се!
Момичетата свалиха пръчките си и ги прибраха в джобовете на мантиите си.
- А така! Калипсо Лъвгуд. Рейвънклоу. Шести курс.
Дженифър Маклол

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Пет Сеп 09, 2011 8:18 pm

След като се скрих постоянно чувах дишането на някой. Беше странно, но можеби наистина съществуваше мания невидимка. Този въпрос се намъкна в главата й, защото не вярваше в мантия невидимка. След това изведнъж някой свали мантията. Отначало не можах да видя лицето й, но после успях. Непознатата каза:
-Здрасти!-тя усети, че се стреснах, но подаде ръка и се усмихна-Аз съм Кати, първи курс в Грифиндор съм.А ти? (:
В гласа й установих че е добра. Затова се престраших да й отговоря.
-Аз съм Дженифър Маклол. 1 курс в Хафълпаф. ;)
Мислех да й задам въпрос отностно мантията, но се отказах.
-Ам...може да прозвучи глупаво, но откъде ти хрумна да дойдеш тук?
Кати Викърс

Лична страница
Потребителско име в Pottermore:

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Пон Сеп 12, 2011 7:05 pm

Замислих се,дали да ѝ кажа,че съм искала да проверя дали наистина има Стая на тайните,но пък не исках да ме чуе Калипсо:
–Ооо....ами просто да разгледам.-усмихнах се-Искаш ли да отидем до езерото,сигурно е красиво през нощта? (:
Kate Woodstock
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: ```

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Нед Окт 09, 2011 4:10 pm

Защо ли някой би искал да дойде на това място?За да остане сам,може би,или за да се измъкне от някого.Иначе тоалетната на Стенещата Миртъл изобщо не беше предпочитано място.Кейт реши да се укрие тук,спомняйки си за предния ден и стискайки здраво в ръце писмо от майка й,в което се казваше,че е добре.Аврори се бяха стекли в къщата на семейство Уудсток,веднага след магипортирането на Бастиян и Кейт и ги бяха хванали.Но ето,че все пак не можаха да се докопат до грифиндорката.Почти цялата нощ беше прекарала в ужас,за това как ли е майка й,какво се е случило и беше разстроена,че не беше успяла да помогне.Облегна се до стената и зачете още веднъж писмото,когато се появи духът на Миртъл и се закикоти.
Грифиндорката й хвърли сериозен поглед,в момента не й беше до нея,но досадничката само се приближи още повече.Явно се канеше да изнася цял репертоар по някакъв случай "може би пак й се говореше,че познава Хари Потър"-си помисли отегчена Кейт и точно в този момент се чу изскърцването на вратата и после отново при затварянето й.
-Лумос.-прошепна тихо тя на пръчката си,за да се освети помещението,което беше тъмно,с изключение на лунната светлина,която идваше от прозорците.-Кой е там?
Дженифър Маклол

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Нед Окт 09, 2011 4:22 pm

,,Защо ли да не се разходя? Например в Тоалетната на Стенещата Миртъл! Или не?''колебанието на Джени беше по-силно от цамата нея, но все пак тя тръгна натам. Чуваха се стъпки и ,макар че Дженифър бе много близо, тя се скри. След някъде около 30 секунди, хафълпафката погледна през една пукнатина на старият магьоснически замък. Нямаше никой и тя реши да продължи. Точно по този коридор беше тъмно, потискащо тъмно. Първокурсничката влезе в неизбираемото място от учениците и всички в замъка. След като вратата проскърца, нежен глас я посрещна с въпрос:
-Кой е там?
-Първокурсничка от Хафълпаф. Името ми е Дженифър-момичето се приближи, за да се вижда по-добре.-Познаваме ли се?
Kate Woodstock
Префект

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Нед Окт 09, 2011 4:53 pm

Момичето,което се бе представило с името Дженифър се приближи по-близо до Кейт и момичето я огледа.Разбира се..беше я виждала доста често тази учебна година.Първокурсничка от Хафълпаф.
-Не,мисля,че не се познаваме.-отговори тя.-Казвам се Кейт.Кейт Уудсток,от Грифиндор съм,шести курс.
Момичето сгъна внимателно писмото което държеше и го прибра в джоба си.Това беше по този неин въпрос,нямаше какво да се направи,искаше да се върне,но майка й не и позволяваше.Толкова и беше гадно в момента,та даже беше забравила задълженията си на префект.Имаше чувството,че главата и ще гръмне.
-Хей,разказвала ли съм ви някога за Хари Потър?Той много ме харесваше,постоянно идваше на посещения при мен в тоалетната.-каза Миртъл ,разбира се,че отново лъжеше хвалебствено и се усмихна задоволно.
-Не е най-добрата компания нали?-каза на Джени Кейт и се засмя.-Защо всъщност наистина си тук,Миртъл?За да научиш нови клюки ли?-вметна злобно Кейт,като погледна духа.Наистина беше голяма досадница и с всичката нейна чувствителност...
Дженифър Маклол

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Нед Окт 09, 2011 5:09 pm

След като грифиндорката Кейт се представи, Джени забеляза леко нещо в ръцете на Кейт, но не я попита, за да не стане неловко като вчера с Джаки Потър. Дженифър поогледа не че не беше идвала там, но все пак беше по-тъмно. Тя си мислеше да отидат на някое друго, защото Стенещата Миртъл стенеше. Мълчанието погълна всичко и всички. Студен, лек ветрец смрази момичетата. Дженифър не се бе виждала с Миртъл и нямаше голямо желание.
-Хей, разказвала ли съм ви някога за Хари Потър?Той много ме харесваше...-каза Миртъл като стрестна Дженифър.
-Не е най-добрата компания нали?-каза Кейт и се засмя.-Защо всъщност наистина си тук,Миртъл?За да научиш нови клюки ли?-вметна злобно грифиндорката,като погледна духа.
На Дженифър и стана малко гадно, все пак да Миртъл си беше досадница, но беше и дух.
-Да, не е най-добрата компания! Ако искаш да се разходим из замъка?-предложи Джени.
Kate Woodstock
Префект

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Нед Окт 09, 2011 5:19 pm

На Кейт и стана малко гадно за Миртъл,но така беше по-добре.Духът поне беше замълчал и като чели от смях се канеше да заплаче.Каква внезапна смяна на настроенията.Направо невъзможно,но за Миртъл изглежда,че не.
Още помнеше първата си среща с духа,когато беше първокурсничка и може да се каже,че тогава бяха нещо като приятелки,дори идваше да я утешава.Но накрая разбра,че тези и настроения никога не я напускаха и накрая се отказа.Просто тя си беше такава..
-Ако искаш да се разходим из замъка?-предложи Джени.
-Чудесна идея!-отговори Кейт,въпреки че още беше леко замаяна от новините.Реши,че не е по-добре да седи сама,така и така не можеше да направи нещо полезно.
-Къде предлагаш?Библиотеката?Аз не бих отказала,тъкмо ще имаме повече време да се подготвим за изпитите.А ти подготвяш ли се?-попита тя,докато двете вече тръгнаха да излизат от тоалетната.
Дженифър Маклол

Лична страница

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   Нед Окт 09, 2011 5:35 pm

Кейт се съгласи с предложението на Дженифър. Грифиндорката предложи библиотеката, за да се подготвят за испитите. ,,А ти подготвяш ли се?"попита Кейт, докато двете тръгнаха да излизат.
-Нямам нищо против да отидем в библиотеката!-хафълпафката се съгласи, всепак приятелите й я наричат книжен плъх.-Ами почти съм готова. Трябва да прочета още две книги и ще съм-добави тя.
Вече бяха вън от тоалетната.,,Когато влезе за първи път в Хогуортс как се чувстваше?''-попита Дженифър и зачака отговорът на Кейт.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетната на Стенещата Миртъл   

Тоалетната на Стенещата Миртъл
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1