Harry Potter fan forum

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Nick`s house
Съб Дек 29, 2012 7:43 pm by Нора Лопес

» Станете приятели
Пон Юли 16, 2012 11:32 pm by Алекс Найт

» Ани Хол
Вто Май 08, 2012 1:27 pm by Annie Holl

» Около езерото
Съб Мар 17, 2012 8:27 pm by Нора Лопес

» По коридорите
Вто Мар 13, 2012 1:56 pm by Никълъс Грийн

» Въпроси [игра]
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» На кой герой се оприличавате?
Пон Фев 20, 2012 6:55 pm by Ерик Снейп

» Кой беше последният филм, който гледахте?
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

» Да преброим до 7777
Пон Фев 20, 2012 6:54 pm by Ерик Снейп

Top posters
Kate Woodstock

Пандора Лиманс

Кейт Грейнджър

Нора Лопес

Касандра Грас-Уейл

The Headmaster

Роуз Уизли

Джаки Потър

Ривър Ларош

Себастиян Дивайн

Дати на изпитите
05 декември
Трансфигурация
Пророкуване

06 декември
Отвари
Аритмантика
07 декември
Билкология
08 декември
Вълшебство
Мъгълознание
09 декември
История на магията
 Древни руни
10 декември
Защита срещу Черните изкуства
Астрономия
11 декември
Грижа за магическите създания
Летене
Магьоснически наръчник

Смъртожадни
с•к•о•р•о

Вижте нашите приятели:

Тук станете наши приятели.
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 14, на Чет Сеп 08, 2011 7:39 pm
Statistics
Имаме 116 регистрирани потребители
Най-новият потребител е julka9818

Нашите потребители са написали 5451 мнения in 339 subjects

Share | 

Масата на Хафълпаф

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
The Headmaster

ПисанеЗаглавие: Масата на Хафълпаф   Чет Авг 25, 2011 10:18 pm

Масата на Хафълпаф - повърхността й е олющена от толкова изпитани върху нея магии, но представителите на този дом не се отказват от упражненията.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://harrypotter.ohmylife.net
Нора Лопес
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FangPixie166

ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Хафълпаф   Нед Окт 16, 2011 6:28 pm

Бързах, колкото можеха да понесат краката ми.
Отново бях закъсняла, оплитайки се в домашното по аритмантика и съчинението по трансфигурация. В някакъв унес се приведох в приличен вид и заслизах по витите стълби, тичайки към Голямата зала. Вечерята отдавна беше започнала, и аз както винаги не бях на време. Трябваше сериозно да поработя върху организацията си.
Почти не се спънах в една статуя на войник със сабя и гордо вдигната глава. Веднага след изпълнението ми дочух хихикането на господата в картините по стените. Не обърнах много внимание и продължих напред. След няколко минути, останала без дъх, достигнах желаната дестинация и се опитах да седна на мястото си колкото се може по-незабелязано.
На масата на Хафълпаф нямаше почти нито едно свободно място, затова тихо се наместих до едно момиче със зелено-сини очи и кестенява, свободно разпусната коса. За момент през съзнанието ми премина мисълта, че тя ми е позната отнякъде, но в момента бях сляпа за всичко друго освен вечерята.
Едва след като пред мен имаше чиния, пълна с пилешки бонфилета, картофено пюре и царевица, можех да мисля трезво. Доволно започнах да се храня и се обърнах към познатото момиче. Когато се вгледах по-внимателно в нея, си спомних къде съм я виждала.
- Хей, здравей! Ти си Ривър Ларош, нали? Как си, какво правиш?
Момичето се обърна към мен и видях по лицето й изненадата от факта, че съм я запомнила. Усмихна ми се и каза:
- Същата. Добре съм, опитвам се да свикна с обстановката и прекалено зловещите коридори, но като цяло се чувствам добре. Ами ти, Нора? Как се справяш в часовете?
Вижте профила на потребителя
Ривър Ларош

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: IceNight168

ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Хафълпаф   Нед Окт 16, 2011 6:41 pm

Тихо сгънах свитъка с домашното по Защита срещу черните изкуства и се протегнах. Общата стая беше почти празна, а небето бързо потъмняваше. Време беше да сляза на вечеря, а после мислех да полетя със старата си метла.
Заслизах уморено по стълбите, очите ми се притваряха. Не разбрах кога се озовах в Голямата зала. Седнах смутено между двама непознати седмокурсници, взех малко бонфиле и печени картофи с копър и започнах замислено да ям. Не можех да повярвам, че брат ми беше магьосник. В последната си картичка баща ми реши да сподели този факт. Така и не ми каза къде учи, но предполагах, че е в Бобатон. Може би все пак бях нечистокръвна, а не мъгълокръвна.
Подскочих, когато високото русо момиче седна до мен. Сетих се, че я бях поздравила на първия си ден в Хогуортс, деня на Сортирането, но бяхме загубили връзка. Наоми... Невара.. Нора!
Нора беше сляпа и глуха за всичко и всички, докато пълнеше чинията си с храна. Не можех да повярвам, че такова слабо момиче щеше да изяде всичко това. Отместих поглед към собствената си чиния и реших да хапна още малко. Тъкмо в този момент тя ме попита:
- Хей, здравей! Ти си Ривър Ларош, нали? Как си, какво правиш?
Изненадах се, че ме е запомнила. Понякога си мислех, че съм невидима. Усмихнах се леко и отвърнах:
- Същата. Добре съм, опитвам се да свикна с обстановката и прекалено зловещите коридори, но като цяло се чувствам добре. Ами ти, Нора? Как се справяш в часовете?
Наистина беше зловещо. Бях забравила какво е да се върнеш в Хогуортс след 2 месеца, прекарани в слънчевия Сънбъри с Каси.
Нора Лопес
Префект

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: FangPixie166

ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Хафълпаф   Нед Окт 16, 2011 7:15 pm

Ривър изглеждаше леко замислена, докато се хранеше. Предполагах, че нещо или някой й липсваше и не можеше да свикне с отсъствието му. Знаех какво й е, самата аз умирах за един момичешки разговор с Хуана и Ана Лусия. Трябваше обаче да почакам чак до коледната ваканция.
Попита ме как се справям в часовете. Леко уморено въздъхнах.
- Всъщност не се справям толкова добре. Затрупана съм от цял куп домашни, а и покрай всичките тези изпити нямам възможност една вечер да си легна рано и да си почина добре. Напоследък съм доста напрегната и това не ми се отразява много добре. Една ваканция ще ми дойде толкова добре. Ами при теб как върви? Ти си четвърти курс, нали така?
- Да. Върви горе-долу добре, трансфигурацията много ми харесва, а мисля, че съм първа от четвъртокурсниците по астрономия. Часовете по отвари са леко напрегнати и трудни, но се справям. А, и е много забавно по вълшебство.
Усмихнах се. Явно си беше набелязала любими предмети, нещо, което аз така и не успях, или може би не исках да сторя.
- Флитуик е голям образ, в това не мога да споря - казах аз и тя искрено се засмя.
Ривър Ларош

Лична страница
Потребителско име в Pottermore: IceNight168

ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Хафълпаф   Нед Окт 16, 2011 7:52 pm

Беше лесно да разговаряш с Нора. Можех да бъда приятелка с нея. Но дали тя го искаше?
Вечерята премина в обсъждане на учителите, докато в Голямата зала не влезе той. За няколко секунди забравих да дишам. Беше прелестен. Усетих как се изчервявам под въпросителния поглед на Нора. За да замажа положението, станах бързо от масата и казах:
- Искаш ли да дойдеш с мен до игрището, за да полетя малко? От толкова много уроци все нямах време...
Момичето до мен се усмихна и кимна. Нарамих метлата си и двете се отправихме към полята.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Масата на Хафълпаф   

Масата на Хафълпаф
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1